MTZ Belarus

Sto rece jedan srecni vlasnik 892 odrzavanje nije skupo al se zato cesto kvari.Na 400 mc pukla hilzna a na 2000 mc radilica, jbg valda mu se zalomilo.
 
Jel bi mogao s44 da se ubaci na rusa? s46 sam vidjao ali od motora ne moze prednja vuca da se poveze, bar na primercima sto sam video.

Kontam da bi sa s44 to bio drugi traktor.

Ili sa torpeda 75 ks mozda i sestak ubaciti.

Nisam ga jos ni kupio sevaju mi vec fix ideje, ali necu ja moci dugo trpeti taj njegov ne izbalansiran motor.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Po pitanju kvarova, ne bih da branim rusica ali sta sam kacio za njega i kako ga tretiram, to sve mi ne bi palo na pamet da sam kupio dva puta skuplji zapadni traktor. Mislim da vecina vlasnika rusa isto tako tretira svoje ljubimce pa onda rus na klocnama svaki mesec (sto je ipak malko preterana tvrdnja) .

@milos88
A po pitanju cena delova zetor, ursus, belarus to ti je sada vec sve isto.
 
Kolege malo je se preteralo sa tim kvarovima.
Ja razumem i da crkne i motor i menjac i da se ceo raspadne ali kada se to nesto sto je crklo uradi pa majku mu mora trajati bar neko vreme.
Stalno slusam ovaj radio ono ovaj ovo pa crklo za 100 za 200 sati pa mi nikako nije jasno.
Negde mora greska da postoji dal su delovi oni najgori sa vasara,dal je greska do majstora,dal je greska do vozaca ali negde jeste greska.
Sto se delova tice vac milion puta sam rekao da treba izbegavati delove originaljne od Mise,Vase,Judmile itd.
Sto se majstora tice takodje izbegavati ove sto misle da znaju da poprave rusa jer je to serpa i kanta koju su deca na opstetehnickom sklapala.


Послато са SM-A510F помоћу Тапатока
 
@Galetin
Pazi pitanje je bilo da li postoji majstor kada neki deo traktora iservisira da to onda ide dugo. Maga ce opraviti svaki kvar ali zbog losih delova naravno da se ne zna koliko ce to ici dugo.
Sto ti ne opravis 1025 vec se vozas u Turcinu kad je rusic tako dobar:osmeh:
 
Kolega pa nisi svi delovi za rusice losi.
Evo dacu vam jedan primer kvacilo.
Lamela full kina 20 e.
Lamela mala privreda 25 e.
Lamela Tara 30 e.
Sinte lamela kina 35 e.
Sinter lamela mala privreda 45 e.
Sinter original 100 e.
Prepravljena sinter lamela 220 e.
Zadnja opcija LUK komplet kvacilo i kraj price.
Racunica koliko para toliko muzike.
90 % vlasnika gleda da prodje sto jeftinije pa su i delovi takvi i 90% majstora gleda da sto vise para ostane u dzepu pa opet takvi delovi.
I onda na kraju dodjemo na to da delovi za ruse ne valjaju i da je normalno da crkavaju svaki drugi ponedeljak.

Послато са SM-A510F помоћу Тапатока
 
Nisam naisao na majstora tog kvaliteta. Razlog zasto nisam kupio rusa je sto nemam zivaca da svakih mesec dana je na klocnama. Kada se gleda direktan trosak rus je ubedljivo best buy medjutim to non stop sarafanje po njemu izludjuje.

Kada sam kupovao traktor od raznih poziva Mucobieno mi je rekao da ako ne znam da popravljam ili nemam zivaca za to onda rus nije za mene. Tako i kupih Armu.
bojceticu druze da gazde hoce da plate a sto je jos bitnije da urade popravku kako treba nasli bi pravog majstora koji je'naravno skup'.Sto se tice rusica nije tacno da se kvare bas tako cesto to je vise do kocijasa nego do samog traktora.Meni kad nesto ode na traktoru tu su momci iz apanonke.Donesu delove sa sobom i ja nemam problem naravno stavlja se kvalitetniji deo.A sto je jos bitnije traktor je sto se tice masina opterecen masinama maksimalno-tanjiraca drava 4m,plug vogel 3+0 m1020 prevrtac,drljaca tupanjac poluteska 6.4m a traktor 1025.2 tako da belorusi nisu losi kao sto ti kazes
 
Kocijas stvarno jeste bitna stavka...nisu nove masine u pitanju jos kad das nekoj sandjami da tera mora nesto da se pokvari-znam ja na kamion te promasuju brzine te krci ,turira ga bez potrebe...
 
Nisam hteo da kvarim drugu temu vecitom pricom o rusu pa da napisem ovde.
Kolega bojcetic napise kako nije hteo da uzme rusa jer nema zivaca da svaki mesec bude na klocnama,pitao sam sve kolege sta je to sto crkava svaki mesec niko nema konkretan odgovor.
U temu "slobodna diskusija o traktorima" procitam sad da se kolega raspituje za problematican grbavi most,silom prilika sam bas danas radio jedan pa sam hteo da dam jos jedan primer zasto je na klocnama jednom mesecno.
Pita gazda koji delovi sta kako i koliko ja mu objasnim i izracunam,kada je cuo cifru on ce nabaviti delove ima kaze povoljnije.
Stignu danas horitontalna osovima,vertikalna osovina,muska hilzna,konusno valjkasti lezajevi i smerinzi.
Osovine izgledaju kao da su ih deca na opstetehnickom pravila,lezajevi ni ime ni broj na sebi nemaju,rupa na muskoj hilzni u koju ulaze lezajevi manjeg promera od lezajeva,o semerinzima ne treba ni teci trositi.
Jedina bitna stavka za gazdu je da je on dobio osovine po 20 e,hilznu isto tako lezajeve i semeringe verovatno lopatom na kile.
Inace traktor ima na sebi utovarivac za stajnjak koji je po dimenzijama strasno za videti jer je ko zna od cega je,osudjen je na rad pod prednjom vucom u nenormalnim uslovima konstantno.
I sad kada ti divni delovi popucaju za tri dana onda ce biti majku ruski i sve po spisku krsini itd itd.
A zaboravio sam da napisem da kada sam trazio od gazde ulje da sipam u prednji most umesto sae90 ili sae 140 koje sam trazio dobio sam hidrol na tocenje sa rumskog vasara,kaze gazda j...ga ti sta ce mu biti.
Za deset dana opet zurka i onda rusi ne valjaju.

- - - - - - - - - -

I da jos zaboravi da napomenem da traktor voze radnici koji su placeni 1500 din i kutiju cigara i jako su motivisani da povedu malo racuna i pripaze masinu.
 
Nisam naisao na majstora tog kvaliteta. Razlog zasto nisam kupio rusa je sto nemam zivaca da svakih mesec dana je na klocnama. Kada se gleda direktan trosak rus je ubedljivo best buy medjutim to non stop sarafanje po njemu izludjuje.

Kada sam kupovao traktor od raznih poziva Mucobieno mi je rekao da ako ne znam da popravljam ili nemam zivaca za to onda rus nije za mene. Tako i kupih Armu.

To da je svakih mesec ili dva na klocnama jednostavno nije tacno imam dva rusa u dvoristu.
 
Sta je po vama naj slabija tacka na belorusu i sta se najcesce kvari?

Imam 2 imt-a u dvoristu i sem ac pumpe ne znam za kvar a naradili su se posteno.
Zato sad kad citam temu sam u tripu.


Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Sta je po vama naj slabija tacka na belorusu i sta se najcesce kvari?

Ona elektronika za punjenje drugog akumulatora :)

Imam 820 i 952 sa po 4000 sati i uglavnom su to sitnice neke. Sve ukupno zamenjeno: oba creva za naftu, 952 creva za grejanje kabine, 820 slavina za grejanje za kabinu, 952 zaptivke hid cilindar, 820 alternator, obe elektronike za punjenje akum, oba ono koleno aluminijumsko gde je termostat, 952 merac temperature, 820 lamela, 952 viljuska za reduktor, oba dotezanje selni na hid instalaciji. Uglavnom sve u svemu najveci kvar 2 sata posla.
 
Ja kad pricam nekom da sam radio lamelu 1 put na 3600 h niko mi me veruje,a sa 30h sam ga gurnuo u repu 2007 po onom ludom blatu.lamelu I zupcanike u prednjoj levoj cizmi sam imao dosad od kvarova,sad je 4000h.tanjira,sprema I prevoz radi
 
Mi smo kupili 82.1 u septembru 2016 i do sada je napravio 1600 sati, traktor radi sve, od oranja, tarnjiranja, prevoza, setve, prskanja, i do sada smo od kvarova imali u garanciji, zamenjuje na, vodena pumpa, alternator i boš pumpa(curelo ulje pa nam zamenili) i nešto što me najviše nerviralo, curenje ulja na karteru, ali to smo sami zamena sanirali... To su sve bili kvarovi koji su se desili do 600 sati. Na 1200 je zamenjen srednji reduktor prednje vuče, jer je ostao bez ulja pa nam oribao lamele... Ulje motora menjamo na 200 sati...

Uglavnom za to što pričaju za ruse da se non stop šarafaju je čist laž. Naravno ima tu i do onog ko tera, ali smem da tvrdim, da ko neće praviti preko 500 godišnje kad kupi rusa, miran je sigurno 10-ak godina.
 
82.1 vs IMT577
Potpuno prežvakana tema, sve se zna.
Ako je udobnost primarna, valda 82.1 ima bolju udobnost. Ni nov(uz subvenciju) nije nedostižan, i to je onda zadugo bez problema.
Popularnost je na strani 577, ali teško je naći dobar primerak, tako da nema smisla kupovati 'dreševe'.. Mada, ko hoće da ga obnovi, može proći dosta dobro..
 
Nazad
Vrh