MTZ Belarus

Evo i sema
aa7634598112fcd99855c302ed01988e.jpg


Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока
 
Snimci su ok,jedino ne znam jel sam ja jedini ili se još nekom ne svidja go pro kamera...lično više volim da vidim snimak sa dobrom običnom kamerom,ovo mi puno iskrivljeno...
 
Na 1221 mi se pocelo cuti neko cegrtanje kod prednjeg desnog tocka .Skinuo kardan prednje vuce I opet se cuje.Zvuk se cuje sto se brze potera ili I sporije ukoliko se traktor nagne ka tom tocku.Konusno tanjirasti na sredini gde ulazi kardan prednje vuce ko novi I bez lufta.Ima li iskustava sta da kvarim?
 
Ima nalazi se na sredini izmedju dva kardana od prednje vuce!

- - - - - - - - - -

Jedno dodatno pitanje na MTZ 52 Super tih lamela za prednju vucu nije bilo dali bi bio problem da ih 82 nema da se ubace kardani i srednji taj spoj ili lezaj kako se vec zove od 52 na 82?
 
Ima nalazi se na sredini izmedju dva kardana od prednje vuce!

- - - - - - - - - -

Jedno dodatno pitanje na MTZ 52 Super tih lamela za prednju vucu nije bilo dali bi bio problem da ih 82 nema da se ubace kardani i srednji taj spoj ili lezaj kako se vec zove od 52 na 82?
Ja sam stavio kardan i srednje kuciste komplet od 52 na 820 evo vec 5 god samo gas mnogo je bolje nego sto je bio...
 
Na 1221 mi se pocelo cuti neko cegrtanje kod prednjeg desnog tocka .Skinuo kardan prednje vuce I opet se cuje.Zvuk se cuje sto se brze potera ili I sporije ukoliko se traktor nagne ka tom tocku.Konusno tanjirasti na sredini gde ulazi kardan prednje vuce ko novi I bez lufta.Ima li iskustava sta da kvarim?

Ako se cuje iz tocka tj reduktora tocka nemoj da ga vozate mnogo,rastavite to da bi videli sta je,taj most je dosta dobar ali i lepo skup kada crkne pa da ne napravite vecu stetu ako ga tako budete vozili.

- - - - - - - - - -

Sto se srednjeg oslonca kardana tice moze da se resi bez problema,izbace se lamele i stavi se direktna veza i vise za veka ne moze da bude problema,moze i od 52 ali je ipak to kuciste dosta slabije i morao bi jedan kardan na izvlacenje da se stavi.
 
Mi smo izbacili lamelice na 82-i i nema problema.Imamo kardan sa rupom,tako da prednja vuča radi samo po potrebi-kad ti treba ubaciš šraf kad ti ne treba izvadiš.Možda je malo komplikovanije ali čuvaš prednju vuču.
 
Ako se cuje iz tocka tj reduktora tocka nemoj da ga vozate mnogo,rastavite to da bi videli sta je,taj most je dosta dobar ali i lepo skup kada crkne pa da ne napravite vecu stetu ako ga tako budete vozili.

- - - - - - - - - -

Sto se srednjeg oslonca kardana tice moze da se resi bez problema,izbace se lamele i stavi se direktna veza i vise za veka ne moze da bude problema,moze i od 52 ali je ipak to kuciste dosta slabije i morao bi jedan kardan na izvlacenje da se stavi.
Hvala na savetu.Sutra cu skinuti reduktor tocka pa videti sta je tu moglo da se desi.Pocelo je pre tri dana I svakim danom se sve jace culo.
 
Hvala na savetu.Sutra cu skinuti reduktor tocka pa videti sta je tu moglo da se desi.Pocelo je pre tri dana I svakim danom se sve jace culo.

Bez uvrede jel ste rasturali nekad rm,dal znate kako se rastura ili vam treba neki savet jer sam nailazio na slucajeve gde su ljudi probali da ih rasture kao stare grbave mostove pa je bilo svasta.
 
Meni je prednja uvek iskljucena jer mi se desilo da mu ukljuci prednju vucu u devetoj brzini prilikom transporta ,verovatno zbog nejednako istrosenih guma.koristim je sam u oranju
 
Hvala na savetu.Sutra cu skinuti reduktor tocka pa videti sta je tu moglo da se desi.Pocelo je pre tri dana I svakim danom se sve jace culo.
Kolega unutra su takozvani trkači ako sam se dobro odrazio i moguće je da su otišli igličasti ležaji. Kao što je Nebojša rekao rešavaj to odmah jer ako se oni pohabaju i oštete zubi opravka je skupa.
 
Nazad
Vrh