MTZ Belarus

Može nekada tako raditi godinama, kod mene je jednom na autu blokirao i nakon što smo kucnuli par puta u trenutku kad treba da zavergla više nije bilo problema.
Mada najbolje bi bilo skinuti i očistiti ako imaš vremena. Ukoliko su četkice i biksne potrošene promjeniti kad je već sve rastureno i onda si miran dugo vremena.
 
gde treba da stoji zarez od točkića koji se nalazi na stubu volana gde se uključuje blokada.Koliko ima položaja-u kom položaju je uključena a u kom je isključena?
 
bravo,bravo,bravo....smatraj patent ukradenim...:bravo:

- - - - - - - - - -

Evo nacina na koji smo resili takoreci problematiku malog rezervoara za gorivo na 1221.3. Mozda nekom zatreba. Kapacitet je sad 200l, dodatni rezervoar je zapravo desni od manjih belarusa tipa 820 i ostalih sa njegovim fabrickim nosacima i opasacima.
47yo.jpg
[/IMG]
k6nm.jpg
[/IMG]
wrbd.jpg
[/IMG]
xj9r.jpg
[/IMG]

kompresor je izmesten sa leve strane:
4npi.jpg
[/IMG]

bravo...bravo.....:bravo:
 
Da li je neko zna šta bi moglo biti sa obrtomerom u MTZ 82.1 (kraj 2004. god.) kad počne nekontrolisano da pokazuje obrtaje? Ovih dana sam orao i dok sam u brazdi (pun gas) on dobro pokazuje, ali kad se okrećem na leniji (tj. kad oduzmem gas) on počne nekontrolisano da se ponaša, uglavnom pokazuje pokazuje veće obrtaje (i do 2500 o/min), ali ni to mirno već kazaljka celo vreme "divlja".
 
Na 82.1 mi kazaljka za pokazivanje količine goriva pala.Lampica ponekad trepće ali kazaljka se ne diže.Gde da tražim kvar?
 
Dukej probaj da upališ nekog potrošača (svetlo) pa proveri dal se to dešava a verovatno je do napajanja, na alternatoru ima tri žice pa nema nekad dobar kontakt i onda ih popusti i malo očisti i stegni.
 
Mi smo ovih par dana sejali sa novim 820 i na kraju njive umesto da digne sejalicu on je stiska dole, sta to moze biti? zvali servisere sva trojica govore drugacije, kazu docice jedan od njih ovih dana. Ako neko zna, i da ima neke cake i da nije neki veci kvar molim da mi objasni.
 
prebačen vam je ispod kabine na finu regulaciju(za oranje bez točka)prebacite ručicu na drugu stranu pa probajte
 
Ja sam već rekao da se slabo razumem u mehaniku, ali možda mogu da pomognem. Ja kad sam kupio 820, skoro odmah posle prvih 50 rh sam išao na oranje dok je još u garanciji. Samo sam obrazdio njivu (ako se tako kaže), nije više hteo da mi diže plug ni makac. Otkačio sam plug, otišao do zadruge da vidi majstor (on je mislio da se neki šraf ispod odvrnuo i ispao, ne znam tačno koji, ali je ispod ručki tj ispod desnog zadnjeg točka, ključ 17 ) ali kvar nisam popravio te sam pozvao servis. Došli su za dan, dva i dok sam preterao traktor iz drugog dvorišta u prvo, reko aj da probam da dignem palicu, kad ono ide. Onda mi je taj serviser rekao da je traktor nov i da je moguće i da su imali još slučajeva da je zapala neka piljevina od metala i neće hidraulik da diže. U tom slučaju se nagazi gas i cimaju se one palice za kipovanje (prva palica do desnih vrata) i trebalo bi da proradi. Ali pozovite i pitajte za svaki slučaj jer ne mogu da garantujem, još ako je traktor pod garancijom nema šta da se nervirate. I tako pada kiša :kisa:
 
Kristal ako ti je topling u skroz donjoj rupi onda hoće to da se desi i što kaže pankin verovatno vam je u plivajućem položaju hidrulik, topling u srednju rupu kad neoreš.
 
Do 1.novembra , meni su juče poslali poruku, da se podsetimo valjda :osmeh:
Pa ako ste zainteresovani i vi, pravac NS po ::traktor::samo crvene boje !
 
Nazad
Vrh