MTZ Belarus

Na ovo pitanje kolega moze da ti odg samo jedan covek odnosno strucnjak na forumu.Filter ociscen ulje zamenjeno mada nije bilo potrebe nije bilo neke prljavstine a lampica i dalje sija,mislim da ce raditi izolir traka kao kod nekih traktorista:haha:


Ovako je to kod MTZ : Jeste da si ti ocistio filter i zamenuo ulje ali taj senzor (davac) za prljavljstinu se ne nalazi tu u filteru tako da nece jos raditi kako treba.On se nalazi na usisnoj grani iza grejaca a blize ulazu u motor i izgleda kao neka pecurka koja ima odozgo dve zice. Znaci nalazi se posle filtera i on je vec popio prljavstinu i zato ti jos signalizira bez obzira sto si ocistio filter.Sta mozes uraditi : prvo - proveri kako stoje zice na senzoru, drugo - skini ga sa usisne grane i ocisti, trece - neispravan senzor.
 
Da se pohvalim! pre par dana odem na oranje, na prvoj brazdi osetim miris antifriza, izadjem iz traktora kad ispod hladnjaka voda, dignem haubu i vidim da u posudu za visak vode izbacuje vodu i duva vazduh. U Sredu smo ga rasturili a krajni rezultat je prsla STUBLINA, da napomenem da traktor ima 500rc. Narucio sve cetri stubline, karike, diktung glave, nosio glavu na ravnanje i kad stignu delovi sklapanje.
 
a ja taman resio da menjam moja dva stara za jedan nov,kao udosadili mi kojekakvi kvarovi,posle tvog posta ne znam vise sta da mislim..
 
Kako su resene one spone sto su isle do stuba volana vidim da su savijene al se na slici ne vidi da li su spojene i kako?
Kolega evo kako sam ja rešio oko spona jeftinije je i funkcionalno a štose tice orbitrola on je na stubu volana isto ko na prethodnim postovima ,, ,meni je strugar odradio ove čaure i lepo smo ih zavarili al mora dase malo odvoji da spona nigde nekači
 
Jel to nije jos u garanciji ?

Nije u garanciji.

- - - - - - - - - -

a ja taman resio da menjam moja dva stara za jedan nov,kao udosadili mi kojekakvi kvarovi,posle tvog posta ne znam vise sta da mislim..

Ja sam razmisljao kao ti, ali sam izgleda pogresio. Iz Agropanomke mi kazu da su imali takvih slucajeva losih serija stublina, pa su mi savetovali da ih zamenim sve cetri. Samo mogu da molim Boga da im ustvari nisu lose sve serije, a jesu. Coveku u susednom selu su na mladjem traktoru(upitanju je 1221) otisle gumice na stublinama pa mu je pomesao vodu i ulje. Losa serija.:sta:
 
Na belorusu 82 kome zakaze elektronski merac temperature na centralnom satu , moze da uzme bimetalni klasicni merac od DLI odavije elektronski i zavije klasican.Sve odgovara,bez ikakvih dorada.
Zamena sata je dosta skupa oko 130 eura.
 
ajd sad da cujem misljenja,sta moze biti razlog velike potrosnje goriva na mtz 82? pumpa nije,dizne nisu,filteri nisu,motor otvaran na 200 sati od generalne i proveren nije ni on,prosle nedelje sam imao ceo konzilijum majstora u dvoristu i nista,neka misterija izgleda...ako neko bar zna jos kakvog majstora nek pise,ja ili cu poludeti ili cu ga zapaliti..hvala unapred..
 
ajd sad da cujem misljenja,sta moze biti razlog velike potrosnje goriva na mtz 82? pumpa nije,dizne nisu,filteri nisu,motor otvaran na 200 sati od generalne i proveren nije ni on,prosle nedelje sam imao ceo konzilijum majstora u dvoristu i nista,neka misterija izgleda...ako neko bar zna jos kakvog majstora nek pise,ja ili cu poludeti ili cu ga zapaliti..hvala unapred..
Pumpa odredjuje kolicinu goriva koja ide u dizne.
 
Sremac84,imas na bos pumpi sraf na kojem stelujes dozator goriva,to bosista uvek blombira,ti slobodni skini blombu i odvrni za jedan krug,i onda probaj neki tezi posao radit,ako slucajno gubi snagu onda vrati za cetvrtinu kruga,pa opet probaj.smanjices potrosnju 100 posto.ja to uvek odvrnem za po kruga.pre neki dan pumpa mi bila kod bosiste u temerinu(djukic) i cim sam montirao ja odma po kruga odvrno.u oranju 10L ne prelazi,dvoredni berac 9L/kj,sejanje,spartanje 2L/kj.neko bio pitao za dobrog bosistu,ja sam na 552 imao problem koji se resava vec 5 god.i napokon djukic temerin uspeo da ukloni kvar.
 
ajd sad da cujem misljenja,sta moze biti razlog velike potrosnje goriva na mtz 82? pumpa nije,dizne nisu,filteri nisu,motor otvaran na 200 sati od generalne i proveren nije ni on,prosle nedelje sam imao ceo konzilijum majstora u dvoristu i nista,neka misterija izgleda...ako neko bar zna jos kakvog majstora nek pise,ja ili cu poludeti ili cu ga zapaliti..hvala unapred..
Da se nije navadio neko sa crevom i kanisterom nocu..............
 
pumpa je vec treca stavljena,sve remontovane zadnja tri meseca,ova treca skinuta sa 820(na njemu radila kao sat) i opet isto,nema snage a goriva fali pa fali. znam za sraf na regulatoru,mislim da nije do toga, kad radi na jednom traktoru trebalo bi i na drugom,probacu poslati tom djukicu,nije mi daleko,da negde curi nafta valjda bi posle toliko godina primetio,jer traje to kod mene vec poprilici. u oba rusa sam sipao po 25l nafte i sa caletom otisao da preorem 2.5 kj,82 ka je dosla kuci skoro bez nafte a 820 je jos to potanjirao sa vucenom tanjiracom 2.8m i izbalirao nekih 60 bala sirka i jos je bilo malo nafte,drasticna razlika.. 820 duva na iberlauf i ne moze da ore duze od 5 6 sati a da nivo ulja ne dodje do minimuma a opet nosi 757.3 6. ili 5. kornjacom bez dima a 82ka 3. kornjacom, u svim drugim puno dimi,cak i kad ga pratim istom brzinom sustizem ga.

- - - - - - - - - -

da nece mozda neko da kupi traktor mtz 82,prva boja,malo presao,baba vozila,na pijacu nosila mleko i sir...salim se naravno..
 
Nazad
Vrh