MTZ Belarus

ujtru dolaze da mi donesu novu pumpu i da poprave, 3 nedelje je kod mene i non stop je u nekom kvaru. Zvao sam gazdu licno i dao mu 3 opcije 1.da dodju i nameste to da radi 2.da nameste dzojstik na njihov racun jer sam ja prvi kome su na rusa stavljali razvodnik 3.da ga skinu odnesu da ga moje oci nikad vise ne vide i vrate 3700 e
 
3 nedelje samo zezancije sa njim imam,a pare su lepe dobili za njega, hteo sam i tanjiracu od njih da uzmem ali posle ovog cu dobro razmisliti.

- - - - - - - - - -

traktor je nosio silazni mex3 po 17-18 sati dnevno bez gasenja i nije zezala hidraulika a otkad je on stavljen 5 radnih sati nije napravio
 
ma bezveze mi je što su kompletan protok ulja i koji koristi utovarivač i koji koristi traktor naterali da ide kroz razvodnik utovarivača
 
U posledne vreme 82-ka u transportu pod teretom i bez njega na nekih 1300-1500obrtaja motora poskakuje kao zec kao da na obe gume ima jaje i skace ko jarac,kad dam veci gas 1800-2000 nema tog poskakivanja sta to moze biti?Gume su malte ne nove felne nisu krive ja sve sumnjam na menjač:sta:
 
Pozdrav ljudovi. Nov sam na forumu, i zasad sa vrata moram da vas pitam jedno od pitanja :). Dosta toga sam vec iscitao, dosta se upoznao i informisao, ali jos uvek ne znam sve. A takodje jos uvek sam u potrazi za nekim MTZ traktorom za mene. U porodici na relativno malom domacinstvu imamo 539, ali zbog par hektara ugazene smonice, kupovina veceg traktora je neminovnost.
No da vas ne davim vise, gledam oglase, tu i tamo kad me put nanese pogledam po neki traktor i do kupovine konkretno jednog ce tako i dalje biti.
Prekjuce sam gledao bas jedan 52, koji mi je u krug delovao skroz korektan i jedina zamerka koju zasad imam je upucena na rucicu menjaca. Menjac se salta bez problema u sve brzine, ali sama rucica ima prilicno nekog landaravog lufta na sve strane. Cenim da je neki benigni problem, ali bi mi znacilo da neko od vas iskusnijih to prokomentarise.

Za sada je samo ovo pitanje u pitanju, kasnije cu verovatno imati jos koje, ali za sada vas molim za misljenje o ovome gore napisanom.

Pozdrav
 
pa to i jest problem zato što sva količina ulja mora proći kroz razvodnik,samo da su skopčali na utičnicu radilo bi perfektno
 
Na 82 leva poluosovina na kraju trube dobila luft na lezaju,pa pri neravninama hoce da "klokoce" nekad-da li je neko eventualno radio neki vid obrade tog dela gde naleze lezaj ili mora druga poluosovina?
 
Ako je ležaj onda menjaj al to će biti posao velik. Glavčina mora dole a šrafovi što je drže su sitni navoj i obično zapekli. Svakako to mora dole jer na drugu stranu ne može. Možda da je navariš pa da je prestružeš jer verujem da nije jeftino da odradiš zamenu.
 
Poklopac semeringa na trubi je skinut i lezajevi su,po svemu sudeci ok-ali izmedju unutrasnje kosuljice lezaja i samog lezista poluosovine gde naleze lezaj se javio zazor,pa poluosovina klizi lako u lezaju.
 
Kolega moj savet ti je da trazis polovnu, ako navarujes i nesto tesko nosis brzo ce puci polo-osovina, vidi ako negde ima dobra polovna.
 
Nazad
Vrh