MTZ Belarus

dali neko zamenio rotacionu pumpu na linijsku?pa da ima visak rotacionu ?:osmeh:
 
rec je o ovom belarusu,evo slike traktora i slike pumpe...
fotografija-0108.jpg
img201411220954201.jpg
img201411220954511.jpg


- - - - - - - - - -

jel se ovde sipa ulje za podmazivanje ove rotacione pumpe,na poslednjoj slici gde sam skinuo sraf...?...
 
Prvo ispod pumpe imas sraf za kljuc 16 tu ispustis staro ulje (uglavnom prodje i malo goriva) pa posle na tom srafu kojeg si odvio sipas 100ml motornog ulja... To bi trebalo da bude to.. :ppozdrav:

- - - - - - - - - -

Vidim po netu postoje Belarus 1221.4 i jos Belarus 1222?????????? Ima li takvih Belarusa ovde kod nas ili to ne stize do nas... Posto ih nesto ne vidijam ovde kod nas a ni na forumu nema nijeda 1221.4???

I da li uopste ima neke razlike izmedju 1221.3 i tog 1221.4????????? :sta:
 
Hvala ciro na pomoci,sutra cu da proverim dal ima za ispustanje ulja i da li je to to sto si mi objasnio pa ti pisem....:) a sto se tice oko tvog pitanja ne znam nista...:)
 
Da se ne vracam i trazim na ovih 900 strana,verovatno je negde napisano,a kakva je situacija sa podmazivanjem linijske bos pumpe kod 52-ke iz 1970 i neke ?
 
Na 1025 kada krece u rikverc na levom tocku cuje se neko ozbiljno lupanje preskakanje kao kad odu nutovi na lameli, sta moze biti? U napred sve ide normalno samo rikverc problem.
 
Ja mislim da je unutrasnji lezaj na polu-osovini, i meni se tako nesto desavalo, podignite tocak i sa dva pajsera ispod probajte da li ima lufta, ili dok dizete vidi se da li ce pasti malo tocak.
 
Nije ona spala samo je imala lufta pa je verovatno naskakala na zupcanicima, ja sam tako dosao kuci sa plugon, napred je isao normalno a nazad je krcao i kad sam mu oduzimao naglo gas, mozda je to, nije tesko proveriti, ne tvrdima ja da je to sto posto taj kvar.
 
Isto i kod mene se desava. Probacu jedan dan da skinem tocak pa cu vieti. Jednom sam vec menjao lezaj pa sam zbog toga sumnjicav da je on. Dobro samo da ne mora menjac da se otvara.
 
@ Zektor Dignes zadnji kraj i mrdas tocak ili zaturis pajser izmedju betona i gume,pa gore-dole i videces.Ja sam menjao te lezajeve,imas slike negde u ovoj temi.Kod mene se cuo tup udarac kada ide preko rupa.
 
Ciro uspeo sam da podmazem pumpu,sve je onako kako si mi objasnio,ispod pumpe je sraf 17,tu sam ispustio ulje i gore nalio novo... samo ovo sto sam ispustio je bilo neke skoro sive boje,bas cudnog izgleda ulje...
 
Nazad
Vrh