MTZ Belarus

Ljudi, moj drug prodaje 1025, sa pravih 1300 sati. Dao bi ga za 18. Ako nekim treba posaljite mi pp. On je prvi vlasnik traktora
 
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
 
Ja uzeo sa neta navodno tvornicko uputstvo za opravku 1221, platio 18$ , ima oko 120Mb zipovano oko 6 fajlova s tim da je jedan fajl 4 cilindricni tier motor??,
ostalo 1221 a najveci fajl je za traktor 1220. Nije skidano sa belarus sajta vec nekog koji prodaju uputstva.

Saljem samo jedanput , stavite gdje ako treba vise ljudi to uputstvo:)
 
ako ne znas ti okacit, posalji nekom clanu koji zna i ima volje da to odradi.

Ako imas volje , posalji mi na private email , najbolje sa yahoo ako imas, pa ti posaljem a ti dijeli.

40 Mb je katalog 1220 , koji ima 4 cilindricni motor ali je ostalo koliko vidim kao 1221 , znaci crtezi i kataloski brojevi.
30Mb je radionicko uputstvo za opravku , crtezi pozicije kako se rastavlja i ostalo.
2 fajla su 6 cilindricni motor na 1221 , crtezi i kataloski brojevi.
jedan je 4 cilindricni motor sa kataloskim brojevima i crtezima.

Jedan fajl ne moram da saljem jer se moze skinuti bilo gdje.

Sve na engleskom. Ako nemate neke tehnicke kulture i ne znate citati crteze dzabe skidate;)

- - - - - - - - - -

nisi gore tako napisao ali nema veze,neko ti je čačkao po ona dva dugmića za podešavanje broja zuba i radiusa točka

Danas pogledao, sensori za brzinu su odspojeni odnosno zice su prekinute. Ovo sa obrtajima mi nije jasno, postoje 3 varijante programa za 3 vrste motora za broj obrtaja. Broj obrtaja motora se dobija sa "W" izlaza alternatora , sve tri varijante motora imaju nominalno 2100 o/min, ne bi trebalo biti razlike osim ako imaju razlicite dimenzije remenice na alternatoru ili radilici.

Mislim da sam nasao na shemi da sensori tlaka (ulja, zraka) imaju izlaze od 0 do 10V.
Provjericu ako budem mogao neki spojiti na kompresor i izmjeriti napone.
 
Ljudi koliko kosta da se 820 preradi na 892 tj 90ks motor naravno, cuo sam da je zver od traktora a mislim da jeste mozda i manje zadnje gume daju doprinos tome.U sustini kakva su iskustva ko je to radio?
 
Ljudi koliko kosta da se 820 preradi na 892 tj 90ks motor naravno, cuo sam da je zver od traktora a mislim da jeste mozda i manje zadnje gume daju doprinos tome.U sustini kakva su iskustva ko je to radio?
Ovaj set je potrebno kupiti, i dobija se 10ks kosta 170.000
Hu forinti
mtz-turbo-szett-gyari-000_fitmax_698x520_1.jpg


- - - - - - - - - -

 
Ljudi koliko kosta da se 820 preradi na 892 tj 90ks motor naravno, cuo sam da je zver od traktora a mislim da jeste mozda i manje zadnje gume daju doprinos tome.U sustini kakva su iskustva ko je to radio?
http://www.eht-triptis.de/shop/media/pdf/d-243, d-245 operation and maintenance manual .pdf
Na osmoj stranici ima objašnjeno razlike izmedju D234 (80ks) i D245 (105ks) s tim da je motor od 892 D245.5 (90ks). U katalogu koji sam dobio uz MTZ82 ima i motor D245.5 i sve njihove razlike, radilica i hilzne su iste 82-892-952. Ima tu dosta razlike: bregasa, zupčanik da se ubrza uljna pumpa i još nekih sitnica...
Ono najosnovnije su po meni klipovi i klipnjače, to bi verovatno bilo osnovno pored turnine i izduvne grane. Na glavi ispod sedišta ventila idu neke čaure to nisam našao gde ima da se kupi i dizne koje prskaju klipove sa donje strane.
Kada bi radio generalnu verovatno bi se isplatili tih 10ks...koliko košta ne znam :osmeh:

The main differences of the D-245 diesel engine from the D-243 one:- the turbo-supercharger is installed;- the design of the connections of the intake and exhaust manifolds, crankshaft pulleys,water pump and alternator;- an additional V-belt is introduced for driving the fan and alternator;- the special sprayers for cooling the pistons with oil jets are provided in the main supportsof the cylinder block;- the fuel pump is equipped with an antismoke corrector (ASC);- the cylinder head has insert valve seats made of heat- and wear-proof alloy;- an insert of special cast iron is founded under the first compression ring;- the upper compression ring has trapezoid shape;- the crankshaft and connecting rods are made of stronger materials;- six-blade fan with he diameter of 456 mm (17.95 in);- high-capacity oil pump;- air cleaner with the diameter of 270 mm (10.63 in);- centrifugal oil filter has increased capacity;- linger flywheel pins for installation of a double-disk clutch.The main differences of the D-245.2 diesel engine from the D-245 one:- a supercharging air cooler is fitted;- adjustment parameters of the fuel pump;- three-grooved pistons К.343N manufactured by the "Petar Drapshin", Serbia;- three-ring set (6-2143-25/3, 6-0970-05/4 and 7-2146-54-0/3) of piston rings manufacturedby the "Buzuluk" Company, Czech Republic;- Cylinder sleeves 245-1002021-А manufactured by the “Krotoszin” Company, Poland.
 
Meni je moj majstor pričao da bih ja mogao moj MTZ 82.1 (kraj 2004.) preraditi na turbo varijantu jer imam turbo blok (nemam pojma šta to znači, negde sam čuo da se u takvom bloku klipovi prskaju sa uljem sa donje strane). Kad sam ga pitao da li takva prepravka ima smisla i šta sve treba da se menja, odgovorio mi je da ima smisla to raditi, da se u krajnjem slučaju dobije manja potrošnja jer traktor bude kadar da se upari sa odgovarajućim priključcima (npr. trobrazdni umesto dvobrazdnog pluga), i da bi takav zahvat koštao oko 1000e. On je na njegovom rusu to uradio (ima čak i rotacionu (turbo) Boš pumpu).
 
Ja sam gledao coveka zi Feketica sto je nabudzio svoj 82,1 pisao sam ovde o njemu ma to je bruka kako traktor ide sa IMT 757,30 i to u zimsko oranje kostalo ga je 1000e prerada ali nije se pokajao!Ono sto sam video ja bi sutra da imam nekog od MTZ-a 82.1,820 ili 920 serije odma bi ga prepravio bez razmisljanja jer vredi sigurno!
 
Nazad
Vrh