Voćarski traktor

ZICAPROM

Član
Učlanjen(a)
21 Jul 2011
Poruka
1.176
Lokacija
Svrljig-Niš
Nisam siguran da li treba otvarati novu temu ili samo prebaciti postojeću koja je u temi traktori, ali mislim da je treba prevući u odsek voćarstva ili bar napraviti duplikat ili nešto slično jer voćari slabo posećuju temu " traktori".Primetio sam na mom primeru, s obzirom da sam zainteresovan za voćarski traktor i nije mi baš zgodno da uvek pretražujem odsek "traktori" pa se opet vraćam. Kako administrator odluči tako neka postupi, ovo je samo predlog.

http://poljoinfo.com/showthread.php?2117-Voćarski-traktor-vaša-preporuka
 
21mgd9e.jpg
 
evo ovako za vocarski traktor je uvek preporuka 4 vuce, sve ostalo dalje je prema mogucnostima
 
Ove slike sam zakačio pre nekog vremena u sekciji "Traktori" ali evo da postavim neku sliku i ovde. Inače radi se o IMT 539 sa DV i hidro volanom. Kabinu smo zimus tesnili tako da je u gornjem delu široka svega 60cm a u donjem nešto više. Unutra ima dovoljno mesta da čovek ne udara laktovima u stakla, ali smo se trudili da je napravimo tako da može ići i u starim zasadima, gde nam je problem proći sa Yto ili ne daj bože sa Mahindrom, koje koristimo u mlađim voćnjacima. Uz to smo stavili LED radna svetla pozadi, zatvorili kabinu malo bolje, skratili krila, auspuh i tako još po nešto prilagodili. Ovo nije pravi voćarski traktor ali je jeftin i može da završi dosta poslova u voćnjaku, jedino ne može da radi sa velikim vučenim atomizerim. Kod prskanja je ipak preporuka da se nosi neka maska, jer kabina ne dihtuje baš toliko dobro kao fabrička kod voćarskih mašina.



Za veliki atomizer ipak koristimo jači traktor, koji naravno nije voćarski, ali dok prolazi između redova završava posao.

 
Poslednja izmena:
Pozdrav narode,
Evo malo da osvežimo temu, trenutno sam u potrazi za manjim traktorom, koji bi se uglavnom koristio u voćnjaku. Da naglasim da mi "pravi" voćarski traktori daleko premašuju budžet, za početak mi treba nešto što će odradjivati posao par godina dok se ne skupi za novu mašinu. Znači nešto za 3-5ha voćnjaka, medjuredni razmak 4 metra, jabuke. Parcele su ravne kao tepsija, znači nagiba gotovo da i nema, udaljenost je oko 10km, peskovito zemljište. Znači uglavnom prskanje nošenim atomizerom 330-440L, prikolica, mala tanjirača. Kod mene u selu i okolini za male pare (~1500e) mogu da se nadju Ursus C335, Vladimirac T25, i Zetor 2511. Znači cena je manje više ista, i ako pretpostavimo da su traktori u jednako dobrom stanju, kojem biste dali prednost? I šta bi bio vaš izbor do nekih 3000e?
 
Kakvi su ovi YTO-504 4WD i YTO-454 4WD vidim nije ima velika cena za 504 13900e a za 504 14500e to nije mnogo ali kakvi su i kakvi su mu gabariti citi mi se da mu je kabina malo veca to mi ne bi odgovaralo za leskar.
 
U kojoj je godini leska ?
Znam da zvuči smešno ali tek treba da se sadi 90ari znam da sam daleko od razgranatog lešnika nekih 8god ali stavljam na 'tas' šta mi sve treba i računam inače pitam čisto informativno za budućnost.Čini mi se da mu je malo kabina gabaritnija i da bi se teže provlačio.Drugo voće mi je šljiva ali stavio bi akcenat na lešniku.

- - - - - - - - - -

Ove slike sam zakačio pre nekog vremena u sekciji "Traktori" ali evo da postavim neku sliku i ovde. Inače radi se o IMT 539 sa DV i hidro volanom. Kabinu smo zimus tesnili tako da je u gornjem delu široka svega 60cm a u donjem nešto više. Unutra ima dovoljno mesta da čovek ne udara laktovima u stakla, ali smo se trudili da je napravimo tako da može ići i u starim zasadima, gde nam je problem proći sa Yto ili ne daj bože sa Mahindrom, koje koristimo u mlađim voćnjacima. Uz to smo stavili LED radna svetla pozadi, zatvorili kabinu malo bolje, skratili krila, auspuh i tako još po nešto prilagodili. Ovo nije pravi voćarski traktor ali je jeftin i može da završi dosta poslova u voćnjaku, jedino ne može da radi sa velikim vučenim atomizerim. Kod prskanja je ipak preporuka da se nosi neka maska, jer kabina ne dihtuje baš toliko dobro kao fabrička kod voćarskih mašina.



Za veliki atomizer ipak koristimo jači traktor, koji naravno nije voćarski, ali dok prolazi između redova završava posao.


Ziko jel to bese imaš lešnik kako se pokazao taj tvoj yto?Neki ga hvale neki kude.
I da lešnik će imati razmak 6x6.
 
Poslednja izmena:
Ako krenu da se prave imt onda mi je najpamentije uzeti imt 546 4wd ima lepe dimenzije za vocnjak sirina 1150 visina 1360(bez kabine naravno nzm koliko je sa kabinom) duzina 3220.?
No code has to be inserted here.
 
Ima li neko iskustva sa Landini Advantage 85f traktorom? '94. godište

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
Kakvi su ovi YTO-504 4WD i YTO-454 4WD vidim nije ima velika cena za 504 13900e a za 504 14500e to nije mnogo ali kakvi su i kakvi su mu gabariti citi mi se da mu je kabina malo veca to mi ne bi odgovaralo za leskar.

Pozdrav Filipe, evo moj cale ima Foton 504, mislim da je isti kao taj YTO, manje vise... Ima ga skoro 10 godina, i zavrsava mu dosta posla, sve sa njim radi, osim prskanja za sta ima 542... Jeste mu kabina malo sira, i ako imas nekko voce rezano u siroku a nisku vazu (lesnik, ili breskva ili slicno neko voce) onda nece moci da prodje, kabina mu je dosta siroka i visoka, plus ima velika ogledala tako da to prilicno viri i treba mu prostor... mi smo ga koristili u breskvi i jabuci koje su sadjene kao vreteno (breskva 4x2m, a jabuka 3.5x1.5, mada ima tu i nekih drugih kombinacija) i tu prolazi bez problema, ali recimo imamo jedan, trenutno za vadjenje posto nije radjao, sljivik koji je 5x4m, i kroz njega nema sanse da prodje, jedino bi mogo da prodje neki bez kabine...tako da, to ti je to, ako imas siroke i niske krosnje, moj ti je prodlog neki od niskih traktora, i BEZ kabine...naravno onda ces morati zastitno odelo da nosis kad prskas, ali zato mozes da prodjes svuda posto su ti traktori visoki do 1.5m... Inace, moj Foton je ja misli 2.4m ili mozda cak i 2.6m visok, a kabina pri vrhu mu je 1.5-1.6m siroka, plus ogledala, tako da je prilicno kabast za prolazak.... Eto, ako te jos nesto interesuje konkretno, pitaj, probacu da ti odgovorim...
 
Nazad
Vrh