Voćarski traktor

I kod mene na YTo 504 pre par godina su na menjali samo ulje i filtere na prvom a sve to plus hidraulično na drugom, i koštalo je upola manje, posle toga više nisu dolazili. Na Mahindri još jeftinije. Ovo je poskupo, a najveći problem je što, ako radite sa traktorom malo više i zakačite 4-5 servisa u prve 2 godine dok traje garancija, odneće vrag šalu. Jeste da na zapadnim voćarcima to košta toliko, ali na Turskim, indijski, Kineskim ipak košta daleko manje.
 
Čini mi se da je ovo tema gde treba da postavim pitanje. Ako nije, sklanjajte gde treba.
Formiram novi zasad. Međuredni razmak je 3m. Koliko treba odmaći početke redova od ograde da bi mali voćarski traktor tipa fotona 254, nekog malog karara, goldonija i sl. mogao bez manevrisanja ići iz reda u red? U interesu mi je da razmak bude što manji, pa makar moralo da se ide u svaki drugi red.
Iz ovoga je očigledno da nemam traktor, ali valjda ću ga nekad imati pa je sad vreme za planiranje.
0f0492612a4dfef0dea512f473b97957.jpg


Poslato sa G620S-L01 uz pomoć Tapatoka
 
Hvala na brzom odgovoru! Redovi će biti na 5m od ograde (početak).

Poslato sa G620S-L01 uz pomoć Tapatoka
 
Ako planiraš tako manje traktore, kako si naveo, 5m će moći, ali je pitanje da lićeš moći u svaki red bez rikverca, međutim u svaki drugi će ići.
 
Mi smo ostavljali 6m na uvratinama i sa standardnim traktorima i ponekad prikolicom bude knap sledeci put ostavljamo bar 7 da ne mislimo.

Послато са SM-A310F уз помоћ Тапатока
 
U procesu sam formiranja malog vocnjak na mozda nekih 50 ari imam imt 506 u planu mi je kupovina tome vinkovic za par godina, pa me zanima da li po vasem misljenju taj traktor ic moze da završava poslove po tom vocnjaku
 
Nazad
Vrh