Voćarski traktor

Komsija radi u agrotechu u ns kaze da ce na sajmu biti novi modeli armatrac vocarski msm da je rekao 48 i 58ks e sad kad stignu videcemo kako ce izgledati
 
Za taj novac imate Landini mistral ( sada je to serija 2) od 55-60KS u ful opremi sa klimomi creeperom. To je ista klasa traktora samo landini ima bolji , jači motor i tradiciju u proizvodnji voćarskh traktora iza sebe a i kad budete jednog dana prodavali razlika u ceni će biti za duplo manja za Ursusa.
 
Jeste landini dobar al nama se ne isplati za 6ha vinograda iskesirati 30k e za traktor da se dobije nzm ni ja kakav povrat opet je puno para...bio sam neki dan kod coveka ima lesnik i kupio je same solaris 55 isto super traktor...samo za vocarstvo vinogradarstvo taj nece vuci prikolice po blatu odma ce zagusiti blatobrane...
 
Ja sam hteo da uzmem Solarisa pre par godina i išao sam u Begaljicu da probam i pogledam jedan kod nekog domaćina. Traktor je pravi mali zvrk, okretan, izuzetno mali potrošač a komande su mu meke, sve se ubacuje lako i precizno (za razliku od Mistrala kome su sve ručice izuzetno teške za ubacivanje). Kad sam skoro proverio cenu Solarisa ona je dobrano povećana, tako da sa kabinom izađe više od Mistrala (ipak ima slabiji motor i dosta manji obrtni moment). Međutim, potpuno se slažem da to nisu traktori koji bi bili prvi na imanju, već traktori za lakše operacaije (košenje, pipalica, ruka za total i sl) gde bi potrošnja i okretnost došli do izražaja, a za vučeni atomizer i prikolice sa gajbama ili stajnjakom ipak treba da se poseduje teži traktor.
Za 5-6 hektara se nijedan neće lako isplatiti, to stoji, međutim pravi voćarski, a pod tim pre svega mislim na traktor sa voćarskom kabinom i dovoljnim brojem brzina, nezavisnim uključenjem kardana i reverzerom, ne postoji za manje od 25 000. Ostali traktori mogu poslužiti i tu pre svega ne mislim da bili slabi ali mislim da se sa svim ostalim mora prskati pod maskom i da su im mahom kabine i krila na zadnjim točkovima preširoki, bilo da je to YTO, Foton, Mahindra... Možda je tu bolja opcija uzeti traktor bez kabine, oko 50KS, sa ne manje od 2t težine, postaviti mu zaštitni kačket, od sunca i kiše a za prskanje koristiti potpuno zaštitno odelo.
 
Vidim da se baš dosta razumete u vocarske traktore. Šta mislite može li Landini Advantage 85f model iz 94. godine svojim karakteristikama da zadovolji potrebe obrade 10ha voća pod sljivom?
 
pa sto ne bi mogao ako ti po gabaritima prolazi kroz sljive i nezapinje za grane..koliko ks ima?83hp?e sad zavisi u kakvom je stanju koliko rh ima itd ima tu puno detalja...cena ono najbitnije
 
Danas malo obisli sajam, pa nam privukao paznju ovaj turcin a i njegova cena, najveze iznenadjenje je svakako to da ima kabinu sa karbonskim filterima koja je ukljucena u ovu sajamsku cenu. Ovako laicki na oko ne izgleda lose, jedina stvar koja se nama nije dopala jeste svakako to sto nosi indijski motor, i sto je jos sama marka kod nas malo poznata a onda su i iskustva svakako sromna. Iako smo mi daleko od ovakovog traktora mozda ce nekim kolegama dobro doci da malo uporede cene kao i odnos ulozeno/dobijeno. Evo par slicica
fea17a0202813508fbeb3c651e937ff5.jpg
e2422c32ed74f4ac23e9360db1ff50dd.jpg
7273a9deae6a44be1bd85a8e2cd5f563.jpg
b542a07a405f30e7a78bcc1b45cd062d.jpg
76ce25fe91d01000c988889df0ecbfa9.jpg
0c1c2e92331f0fd07c190a2f03cce493.jpg
407c5ef9d8c8fd778f90afb1aec9f39b.jpg


Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Svaka čast na slikama, i ja sam ga juče malo zagledao na sajmu. ovo je inače Turska marka, i traktor nudi nešto što do sada niko nije ponudio. Snagu preko 70KS, težinu oko 3t, dobru kabinu, i cenu oko 25 000 sa pDV-om. To na papiru izgleda sjajno, i traktor je po težini i snazi pandan Rexu, Frutetu, Goldoniju 80 i sl, koji koštaju oko 40 000 sa ovakvom kabinom. E sad dolazimo do suštine, kakv je ovo traktor po kvalitetu? U mom kraju nema ove marke i nemam gde da pogledam bilo koju konjažu ovog proizvođača, makar bio i ratarski traktor, drugo ovo je po rečima prodavca sa Sajma, original Perkins motor, koji dolazi iz Engleske. To je priča i Hatata, ali opet za Hatata imamo neke traktore kod nas, ali za ovu marku nemamo, a ja baš ne verujem na reč nikome. Takođe traktor ima 110 litara rezervora (ima ih 2), što me asocira na neku veliku potrošnju, i glavni rezervoar je ispod traktora, što je jako loše mesto za nas u brdima, zbog mogućeg oštećenja. Takođe mi se jako sviđa ova ergonomska kabina, i ugrađuje se u fabrici a ne u Srbiji, ali je traktor bio zaključan i nisam mogao da uđem da vidim da li stajem unutra ili ne, jer su na štandu LS traktora žalili da u ovako male kabine ne mogu normalno da stanu osobe od 1,8 visine.
Sve u svemu jako lepo na papiru, ima nešto mana (fali 720 obrtaja na kardanu i još po nešto), ali pre svega bi bilo dobro da uvoznik organizuje pokaznu prezentaciju u nekom brdovitom voćnjaku, sa radom od 8 sati i merenjem potrošnje, recimo u prskanju.
 
Kolega zicaprom, razmisljamo u slicnom pravcu iako su mi se dopali gabariti traktora kao i sve sto ste naveli, kvalitet jeste upitan bar za sad, sa naseg prostora ne znam nikoga licno da ima ovu marku traktora, mislim da je mozda jedan kolega stavljao slike u temi arma trac koja je dosta mrtva. Jos su oni novina za nas. Sto se tice turaka gledao sam neke hattat vocarske preko interneta posto na forumu ima par ozbiljnih domacina koji poseduju ratarske hattat traktore. Cini mi se da su negde oko 50tak konja ti vocarci a kao najveca zamerka tim traktorima jeste nedostatak kabine, koliko mi se cini vi ste bili u poseti fabrici pa zasigurno znate vise od mene po tom pitanju.

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Zicaprom vozio si vec Hattata moze poredjenje njega i Armatrack-a?

Meni se jako dopao Hattat 3065 bez kabine bio je 26000 e sa pdv-om na sajmu.
 
Gledao sam i ja na sajmu ovaj model 804 fg, ulazio unutra, palio traktor. Mesta u kabini za osobe od 180 cm sigurno ima dovoljno. Možda je buka malo veća nego što sam očekivao i po meni mana je nedostatak reversera. Odnos cene i dobijenog je odlična. Slažem se da bi bila dobra jedna prezentacija gde bi se video u radu i osmotrile karakteristike kao potrošnj i slično.
 
Čuo sam se sa uvoznikom za Armatrack, i dobio informaciju da je traktor u probnoj proizvodnji i u samoj fabrici te da je u procesu homologacije, što će se i završiti, ali me silno razočarala cena servisa. naime, redovan servis koji se radi na 250 sati je preko 50 000 dinara, što je prskupo, tj. u rangu je sa zapadnim traktorima. garancija je 2 godine. Izgleda da uvoznik, ide sa povoljnijom startnom cenom a posle bije po ušima.
 
Na 50rh je oko15.000din .enja se samo motornobulje i ulj i filter...a na drugom tj na 250rh menjaju sva ulja motorno hidraulicno u tockovima prednjoj vuci sve filtre i to kosta oko60.000din ulja filteri put rad majstora
 
Ti isti filteri 3 puta jeftiniji nego sto oni naplate,a verujem da tako cepaju i cenu ulja...
 
Na mom Ursusu sam prebacio levi tocak na desno i desni na levo bez srca i dobio sirinu koji cent manji od 170 cm i ulazim u redove od 2.5 metra glat a i radim ratarske poslove sa tim . Da su gume 12 umesto 14 bio bi i uzi . Unutrasnje rastojanje je 97 cm .
 
Na 50rh je oko15.000din .enja se samo motornobulje i ulj i filter...a na drugom tj na 250rh menjaju sva ulja motorno hidraulicno u tockovima prednjoj vuci sve filtre i to kosta oko60.000din ulja filteri put rad majstora

Foton 454 - servis na 50 h -5500 din.Zamena ulja (10 litara) i filtera ulja.
Na 250 h nisu predvidjene zamene hidraulicnog i ulja u prednjoj vuci,vec samo kontrola.Menja se kao i na 50 h motorno ulje i pripadajuci filter plus filter goriva i filter vazduha.
 
Nazad
Vrh