Poljo wiki KWS uljana repica
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 20 od 46

Tema: Voćarski traktor

Član ZICAPROM avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Poruka
    1,176
    Zahvalio se
    180
    Zahvaljeno 1,053 puta na 439 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0

Voćarski traktor

Nisam siguran da li treba otvarati novu temu ili samo prebaciti postojeću koja je u temi traktori, ali mislim da je treba prevući u odsek voćarstva ili bar napraviti duplikat ili nešto slično jer voćari slabo posećuju temu " traktori".Primetio sam na mom primeru, s obzirom da sam zainteresovan za voćarski traktor i nije mi baš zgodno da uvek pretražujem odsek "traktori" pa se opet vraćam. Kako administrator odluči tako neka postupi, ovo je samo predlog.

http://poljoinfo.com/showthread.php?...%A1a-preporuka

2. Sledeći 2 korisnici su se zahvalili ZICAPROM na ovoj poruci:

marceta.b. (01-04-14), Pavle. (03-04-14)

Član Milorad Trivić avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Poruka
    43
    Zahvalio se
    7
    Zahvaljeno 14 puta na 10 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0

4. Sledeći korisnici su se zahvalili korisniku Milorad Trivić na ovoj poruci:

mihailo1 (19-08-18)

Član
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Poruka
    102
    Zahvalio se
    26
    Zahvaljeno 16 puta na 12 poruka
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    evo ovako za vocarski traktor je uvek preporuka 4 vuce, sve ostalo dalje je prema mogucnostima

Član
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Poruka
    230
    Zahvalio se
    56
    Zahvaljeno 68 puta na 48 poruka
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Pravi voćarski traktorčić

Landini Mistral 50

Član
    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Poruka
    3,229
    Zahvalio se
    2,548
    Zahvaljeno 541 puta na 397 poruka
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ih mnogo dobar jos ko ima kesa u gotovini

Novajlija Blagojević46 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2017
    Poruka
    9
    Zahvalio se
    3
    Zahvaljeno 4 puta na 1 poruci
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Da li neko koristi traktor kosačicu za održavanje voćnjaka, i ako koristi zanima me koju je marku izabrao i kakva su mu iskustva :)

Član pole avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Poruka
    1,388
    Zahvalio se
    1,892
    Zahvaljeno 1,425 puta na 506 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Citiraj Citiram: markoko Pogledaj Poruke
    evo ovako za vocarski traktor je uvek preporuka 4 vuce, sve ostalo dalje je prema mogucnostima
    Daaa + 4 izvoda hidraulike ...mnogo znaci! , po mogucstvu i prednja hidraulika ili kao kod Antonija..... zaokret volana?

Član ZICAPROM avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Poruka
    1,176
    Zahvalio se
    180
    Zahvaljeno 1,053 puta na 439 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ove slike sam zakačio pre nekog vremena u sekciji "Traktori" ali evo da postavim neku sliku i ovde. Inače radi se o IMT 539 sa DV i hidro volanom. Kabinu smo zimus tesnili tako da je u gornjem delu široka svega 60cm a u donjem nešto više. Unutra ima dovoljno mesta da čovek ne udara laktovima u stakla, ali smo se trudili da je napravimo tako da može ići i u starim zasadima, gde nam je problem proći sa Yto ili ne daj bože sa Mahindrom, koje koristimo u mlađim voćnjacima. Uz to smo stavili LED radna svetla pozadi, zatvorili kabinu malo bolje, skratili krila, auspuh i tako još po nešto prilagodili. Ovo nije pravi voćarski traktor ali je jeftin i može da završi dosta poslova u voćnjaku, jedino ne može da radi sa velikim vučenim atomizerim. Kod prskanja je ipak preporuka da se nosi neka maska, jer kabina ne dihtuje baš toliko dobro kao fabrička kod voćarskih mašina.

Za veliki atomizer ipak koristimo jači traktor, koji naravno nije voćarski, ali dok prolazi između redova završava posao.

Poslednji uredio ZICAPROM; 06-04-17 u 22:20.

11. Sledeći 8 korisnici su se zahvalili ZICAPROM na ovoj poruci:

alex.bundalo (14-09-17), jakovljevic79 (07-04-17), marceta.b. (07-04-17), markoko (02-06-17), mealy (18-04-18), Milos TG (07-04-17), sljivar (07-04-17), vasovac (07-04-17)

Novajlija
    Datum pristupanja
    Oct 2017
    Poruka
    3
    Zahvalio se
    4
    Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Pozdrav narode,
    Evo malo da osvežimo temu, trenutno sam u potrazi za manjim traktorom, koji bi se uglavnom koristio u voćnjaku. Da naglasim da mi "pravi" voćarski traktori daleko premašuju budžet, za početak mi treba nešto što će odradjivati posao par godina dok se ne skupi za novu mašinu. Znači nešto za 3-5ha voćnjaka, medjuredni razmak 4 metra, jabuke. Parcele su ravne kao tepsija, znači nagiba gotovo da i nema, udaljenost je oko 10km, peskovito zemljište. Znači uglavnom prskanje nošenim atomizerom 330-440L, prikolica, mala tanjirača. Kod mene u selu i okolini za male pare (~1500e) mogu da se nadju Ursus C335, Vladimirac T25, i Zetor 2511. Znači cena je manje više ista, i ako pretpostavimo da su traktori u jednako dobrom stanju, kojem biste dali prednost? I šta bi bio vaš izbor do nekih 3000e?

Član
    Datum pristupanja
    Jun 2015
    Poruka
    1,521
    Zahvalio se
    1,895
    Zahvaljeno 376 puta na 238 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    IMT 539 do 3000 e.

14. Sledeći 2 korisnici su se zahvalili cika_laza na ovoj poruci:

Nenad89 (08-01-18), Sloba31 (08-01-18)

Član trtmrt avatar
    Datum pristupanja
    May 2015
    Poruka
    160
    Zahvalio se
    416
    Zahvaljeno 145 puta na 67 poruka
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Citiraj Citiram: Nenad89 Pogledaj Poruke
    mogu da se nadju Ursus C335, Vladimirac T25, i Zetor 2511. Znači cena je manje više ista, i ako pretpostavimo da su traktori u jednako dobrom stanju, kojem biste dali prednost?
    ja licno bi uzeo zetora, jeftini a pouzdaniji delovi od IMT, a i nesto se ne kvari... da nepricam da je manji potrosac od 533/539 a sposobniji traktor.

16. Sledeći korisnici su se zahvalili korisniku trtmrt na ovoj poruci:

Nenad89 (08-01-18)

Član Filip Car Bajic avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2017
    Poruka
    108
    Zahvalio se
    18
    Zahvaljeno 17 puta na 12 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Kakvi su ovi YTO-504 4WD i YTO-454 4WD vidim nije ima velika cena za 504 13900e a za 504 14500e to nije mnogo ali kakvi su i kakvi su mu gabariti citi mi se da mu je kabina malo veca to mi ne bi odgovaralo za leskar.

Član
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Poruka
    141
    Zahvalio se
    4
    Zahvaljeno 36 puta na 24 poruka
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    U kojoj je godini leska ?

Datum pristupanja
    Oct 2017
    Poruka
    108
    Zahvalio se
    18
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Citiraj Citiram: predragi Pogledaj Poruke
    U kojoj je godini leska ?
    Znam da zvuči smešno ali tek treba da se sadi 90ari znam da sam daleko od razgranatog lešnika nekih 8god ali stavljam na 'tas' šta mi sve treba i računam inače pitam čisto informativno za budućnost.Čini mi se da mu je malo kabina gabaritnija i da bi se teže provlačio.Drugo voće mi je šljiva ali stavio bi akcenat na lešniku.

- - - - - - - - - -

Citiraj Citiram: ZICAPROM Pogledaj Poruke
    Ove slike sam zakačio pre nekog vremena u sekciji "Traktori" ali evo da postavim neku sliku i ovde. Inače radi se o IMT 539 sa DV i hidro volanom. Kabinu smo zimus tesnili tako da je u gornjem delu široka svega 60cm a u donjem nešto više. Unutra ima dovoljno mesta da čovek ne udara laktovima u stakla, ali smo se trudili da je napravimo tako da može ići i u starim zasadima, gde nam je problem proći sa Yto ili ne daj bože sa Mahindrom, koje koristimo u mlađim voćnjacima. Uz to smo stavili LED radna svetla pozadi, zatvorili kabinu malo bolje, skratili krila, auspuh i tako još po nešto prilagodili. Ovo nije pravi voćarski traktor ali je jeftin i može da završi dosta poslova u voćnjaku, jedino ne može da radi sa velikim vučenim atomizerim. Kod prskanja je ipak preporuka da se nosi neka maska, jer kabina ne dihtuje baš toliko dobro kao fabrička kod voćarskih mašina.

Za veliki atomizer ipak koristimo jači traktor, koji naravno nije voćarski, ali dok prolazi između redova završava posao.

Ziko jel to bese imaš lešnik kako se pokazao taj tvoj yto?Neki ga hvale neki kude.
    I da lešnik će imati razmak 6x6.
    Poslednji uredio Filip Car Bajic; 27-01-18 u 11:30.

Datum pristupanja
    Oct 2017
    Poruka
    108
    Zahvalio se
    18
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ako krenu da se prave imt onda mi je najpamentije uzeti imt 546 4wd ima lepe dimenzije za vocnjak sirina 1150 visina 1360(bez kabine naravno nzm koliko je sa kabinom) duzina 3220.?
    No code has to be inserted here.

Član SimkeVa avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Poruka
    611
    Zahvalio se
    111
    Zahvaljeno 204 puta na 98 poruka
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Ima li neko iskustva sa Landini Advantage 85f traktorom? '94. godište

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
    Ali metar moga sela, Amerika cela....

Član
    Datum pristupanja
    Mar 2016
    Poruka
    55
    Zahvalio se
    10
    Zahvaljeno 8 puta na 8 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    https://www.youtube.com/watch?v=G1JLkKogzN4
    Sta mislite o ovom Ursusu? Posto li je?

Član Srđan.Sokol avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Poruka
    165
    Zahvalio se
    16
    Zahvaljeno 69 puta na 39 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Pre godinu dana kad sam pitao cena je bila 28.000e

Član
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Poruka
    190
    Zahvalio se
    290
    Zahvaljeno 290 puta na 127 poruka
    Downloads
    14
    Uploads
    0
    Citiraj Citiram: Filip Car Bajic Pogledaj Poruke
    Kakvi su ovi YTO-504 4WD i YTO-454 4WD vidim nije ima velika cena za 504 13900e a za 504 14500e to nije mnogo ali kakvi su i kakvi su mu gabariti citi mi se da mu je kabina malo veca to mi ne bi odgovaralo za leskar.
    Pozdrav Filipe, evo moj cale ima Foton 504, mislim da je isti kao taj YTO, manje vise... Ima ga skoro 10 godina, i zavrsava mu dosta posla, sve sa njim radi, osim prskanja za sta ima 542... Jeste mu kabina malo sira, i ako imas nekko voce rezano u siroku a nisku vazu (lesnik, ili breskva ili slicno neko voce) onda nece moci da prodje, kabina mu je dosta siroka i visoka, plus ima velika ogledala tako da to prilicno viri i treba mu prostor... mi smo ga koristili u breskvi i jabuci koje su sadjene kao vreteno (breskva 4x2m, a jabuka 3.5x1.5, mada ima tu i nekih drugih kombinacija) i tu prolazi bez problema, ali recimo imamo jedan, trenutno za vadjenje posto nije radjao, sljivik koji je 5x4m, i kroz njega nema sanse da prodje, jedino bi mogo da prodje neki bez kabine...tako da, to ti je to, ako imas siroke i niske krosnje, moj ti je prodlog neki od niskih traktora, i BEZ kabine...naravno onda ces morati zastitno odelo da nosis kad prskas, ali zato mozes da prodjes svuda posto su ti traktori visoki do 1.5m... Inace, moj Foton je ja misli 2.4m ili mozda cak i 2.6m visok, a kabina pri vrhu mu je 1.5-1.6m siroka, plus ogledala, tako da je prilicno kabast za prolazak.... Eto, ako te jos nesto interesuje konkretno, pitaj, probacu da ti odgovorim...
    “Кад човек много говори, увек каже нешто што није требало да каже!“
    Конфучије
    LINKOVI ZA TRESNJU, BRESKVU I JABUKU:
    https://www.dropbox.com/sh/cjv8bi5y4xigv8o/AADjC-OXCqkOlHfGzUNwuga-a?dl=0

https://www.dropbox.com/sh/4fpwbriq0...2Cxra3xua?dl=0
    https://www.dropbox.com/sh/lv2d1pak9...-msy8LONa?dl=0

25. Sledeći korisnici su se zahvalili korisniku mealy na ovoj poruci:

cika_laza (18-04-18)

Član
    Datum pristupanja
    Mar 2016
    Poruka
    55
    Zahvalio se
    10
    Zahvaljeno 8 puta na 8 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Citiraj Citiram: Srđan.Sokol Pogledaj Poruke
    Pre godinu dana kad sam pitao cena je bila 28.000e
    Skup je dosta...

Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Dozvole pisanja

• Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete odgovoriti u temi
  • Ne možete postavljati atačmente
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •  
Svi postovi su vlasništvo njihovih autora. Poljoinfo.com ne garantuje tacnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo cijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju izmedu registrovanih clanova.