Poljoprivredna enciklopedija KWS pšenica 2018
Strana 3 od 3 PrvaPrva 123
Rezultati 41 do 45 od 45

Tema: Voćarski traktor

Član ZICAPROM avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Poruka
    1,151
    Zahvalio se
    170
    Zahvaljeno 1,011 puta na 428 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    I kod mene na YTo 504 pre par godina su na menjali samo ulje i filtere na prvom a sve to plus hidraulično na drugom, i koštalo je upola manje, posle toga više nisu dolazili. Na Mahindri još jeftinije. Ovo je poskupo, a najveći problem je što, ako radite sa traktorom malo više i zakačite 4-5 servisa u prve 2 godine dok traje garancija, odneće vrag šalu. Jeste da na zapadnim voćarcima to košta toliko, ali na Turskim, indijski, Kineskim ipak košta daleko manje.

Član
    Datum pristupanja
    May 2013
    Poruka
    143
    Zahvalio se
    19
    Zahvaljeno 87 puta na 49 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Čini mi se da je ovo tema gde treba da postavim pitanje. Ako nije, sklanjajte gde treba.
    Formiram novi zasad. Međuredni razmak je 3m. Koliko treba odmaći početke redova od ograde da bi mali voćarski traktor tipa fotona 254, nekog malog karara, goldonija i sl. mogao bez manevrisanja ići iz reda u red? U interesu mi je da razmak bude što manji, pa makar moralo da se ide u svaki drugi red.
    Iz ovoga je očigledno da nemam traktor, ali valjda ću ga nekad imati pa je sad vreme za planiranje.

Poslato sa G620S-L01 uz pomoć Tapatoka

Član
    Datum pristupanja
    May 2013
    Poruka
    143
    Zahvalio se
    19
    Zahvaljeno 87 puta na 49 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Hvala na brzom odgovoru! Redovi će biti na 5m od ograde (početak).

Poslato sa G620S-L01 uz pomoć Tapatoka

Član ZICAPROM avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Poruka
    1,151
    Zahvalio se
    170
    Zahvaljeno 1,011 puta na 428 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ako planiraš tako manje traktore, kako si naveo, 5m će moći, ali je pitanje da lićeš moći u svaki red bez rikverca, međutim u svaki drugi će ići.

Član mali paor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Poruka
    573
    Zahvalio se
    31
    Zahvaljeno 117 puta na 70 poruka
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Mi smo ostavljali 6m na uvratinama i sa standardnim traktorima i ponekad prikolicom bude knap sledeci put ostavljamo bar 7 da ne mislimo.

Послато са SM-A310F уз помоћ Тапатока
    Kad radis nesto, radi to kako treba..

Strana 3 od 3 PrvaPrva 123

Tagovi za ovu temu

Dozvole pisanja

• Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete odgovoriti u temi
  • Ne možete postavljati atačmente
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •  
Svi postovi su vlasništvo njihovih autora. Poljoinfo.com ne garantuje tacnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo cijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju izmedu registrovanih clanova.