Hurliman

Nek mu stavi gusenice,ovde se ceo tenk kupi za 1000e na kilo,mozda jos uspe da prebere malo delova ili od cevi za paljbu da napravi slep stanglu jer kako je Dragan iz Svajcarsku nahvalio masinu izgleda da ce mu uskoro trebati,ako ne pre onda kad se zaba popisa na zemlju.
 
Ovde je neko nažalost nabudžio zadnje felne 34 " pa je zato guma zadnja nenormalno velika i skupa Inače fabrički ovaj model nosi standardne gume kao i svinaši traktori .Napred 16.9 30 (kao na zetoru zadnje) a nazad 20.8 38 znači za broj veća nego na mom Masseyu . Svi znamo pošo su te gume . Ko neveruje neka pogledqa na konedata.
 
Ovde je neko nažalost nabudžio zadnje felne 34 " pa je zato guma zadnja nenormalno velika i skupa Inače fabrički ovaj model nosi standardne gume kao i svinaši traktori .Napred 16.9 30 (kao na zetoru zadnje) a nazad 20.8 38 znači za broj veća nego na mom Masseyu . Svi znamo pošo su te gume . Ko neveruje neka pogledqa na konedata.

U pravu si skroz,ali kao i sad,i ovda verujem da prilikom kupovine se moglo naručiti traktor sa točkovima po izboru,pa bih pre rekao da je to u pitanju,nego budženje
 
Ovde je neko nažalost nabudžio zadnje felne 34 " pa je zato guma zadnja nenormalno velika i skupa Inače fabrički ovaj model nosi standardne gume kao i svinaši traktori .Napred 16.9 30 (kao na zetoru zadnje) a nazad 20.8 38 znači za broj veća nego na mom Masseyu . Svi znamo pošo su te gume . Ko neveruje neka pogledqa na konedata.

Vidio sam i ja na konedata i tractordata da su mu to serijske gume, njih bi bilo jako lako i povoljno naći, posebno ove 16.9-30"
 
Ma gume su najmanji problem to je sitnica , pa bezobzira koliko one kostale. Njemu je menjac u problemu.
 
Gospodo, molio bih vas da se vratimo na temu, a prepucavanja da nastavite preko PP.Drugi put čistim temu od postova koji ne pripadaju ovde te vas molim da nastavite sa pisanjem postova o Hurliman traktorima! Hvala na razumevanju.
 
Ja ne zelim da te uvredim ali ja realnost ne vidim na drugi nacin sem na ovaj kako pisem. Iz mog ugla ja stvari vidim ovako kako pisem. Mozda su masine u D,F,I,A itd mnogo , mnogo jeftinije nego ovde u CH. Mozda je tamo i veci standard zivota , sve je to moguce , a ja u to nisam upucen.
Pa ako su svi kao i ja onda ti se dopisuj snjima , a ne samnom. Svi ti sto preprodaju oni se ne javljaju na forum . Oni rade svoj poso profesionalno i posle prodaje ne poznaju svoje musterije.
 
To onda nisu ljudi već ne ljudi.Lično sam upoznat sa dosta primera gde su uveženi traktori za mnogo manju(realniju)sumu od redovne prodajne ovde kod nas i koji služe i rade bez problema godinama.Problem je što svaki ali baš svaki trgovac/švercer hoće da zaradi još jedan traktor u razlici cene što je preterano.Izvinjavam se kolegi na off topic-u.
 
Moj Hurliman dobio malo osvježenje, novi filter zraka, motornog ulja i hidrauličnog ulja.

110dm4k.jpg


Ako kome zatreba, filter hidraulike ima oznaku HF 6302 a dimenzije su mu

dužina - 209mm
vanjski prečnik - 85mm
unutrašnji prečnik - 35mm.

Inače, identičan filter odgovra i na Fiat 880.
 
Danas završio potavljanje prednjih i zadnjih dodatnih farova na hurlimana, naprijed dva na gornjim ćoškovima kabine i nazad dva na donjim ćoškovima kabine. Pored toga sam postavio i novi motor za brisač kao i ruku brisača i novu metlicu. POstavio sam kompletno novo električno kolo sa zasebnom kutijom sa osiguračima i prekidačima. Struja dovedena sa akomulatora do nove razvodne kutije, odatle na osigurače, prekidače i potom sprovedena kroz stubove kabine, svi kablovi provučeni kroz profile (to je bila patnja al vrijedi). Biće slike danas dok sve bude gotovo.

---------- Poruka napisana u 20:12 ---------- Prethodna poruka je at 09:42 ----------

34px1ti.jpg


2dtu7vr.jpg


kbt7rp.jpg


e5hfk5.jpg
 
Gde lose, jos malo pa kao u filmu susret trece vrste :osmeh:, :ppozdrav:, meni se svidja, samo ako je dobro punjenje od viska glava ne boli.
 
Nazad
Vrh