Hurliman

Prodali su dosta traktora i sve ih odrzavaju u garantnom i van garantnom roku i glavni servis za SAME traktore nije u Nemackoj nego u Italiji.
 
Rekoh da ne ulazim u detalje i da ne znam gde je tacno servis ali ovaj je zavrsio u DE i kao takav mi se ZGADIO za moras dati 6000e za menjac na traktoru koji nije bog zna sta.
 
E, tu ste u pravu.Za tu cifru bi se i meni zgadio.Medjutim kod stranih servisera nema opravke menjaca nego agregatna zamena pa nije bitno jer to dobro ili nije i otuda ta visoka cena.
 
Moj zet ima Same titan (195KS) 2001 god. pre 2 god mu je ubacio nov motor ovi iz Novog Sada tako da nasi znaju da rade i dobar je servis, tako bar zet kaze.
 
ja se izvinjavam , ne razumem ovu rec "AGREGATNA ZAMENA" . ovde u CH 1 radni sat u garazu kosta od 150 -200chf 200f=130e . Ovde sam video da rade bas sve na traktorima(generalno, menjace itd.) samo kad re radi grneralna onda salju motore u Cirih u neku febriku koja je specijalizovana samo za to.
 
6000 evra!
Pa to je relativno jeftino izaslo(spram cene traktora).
Mogli su da ga uštroje koliko su hteli,a on mora.
 
ja ne verujem da je menjac kostao sa sve ugradnju 6000e. ovte kostaju toliko samo polufe i kardan napred. pa plus ugradnja. ocu reci da je menjac mnogo, mnogo skuplji. samo ovde na zepadu. kad urade generalnu na motoru ini remont menjace. oni kazu" on je nov" to je mene bunilo u pocetku, a sad sam se naviko na to sto kazu "novo"
 
Povremeno odem u CH na šljaku, istina je za ovo ''novo'', jer nema kod njih krpanja, karikanja, i sl. pr. na bageru prolupa motor, vadi se van i stavlja novi ili tvornički repariran, rijetko ko radi generalne u radioni.
Održavanje je na visokom nivou (bar tu gdje radim), ali se i strojevi i gaze. Majstori su preskupi bilo mehaničari, električari, elektroničari, zato dođem ja i mažem na satnicu.
Da nebude off..

Zagledo sam tamo jednog hurlia, stanje ok, nešto oko 6500 eura. Al odusto, prijevoz, carina i papiri bi mi pojeli živce a i nesviđa mi se stanje u državi, tečo je sebi dovezo internacionala pa skoro poludio...


Ima jedan internacional 70ks bez prednje vuče, stanje malo lošije od ovog hurlia al puno manje para cca 1500e, e sad ako uleti nekome na kamion u povratnoj turi i sl. dovezo bi ga u dijelovima, jer tad nema problema s carinom, a papire riješim atestom..
Da se naći jeftino traktora, ali ne preko oglasa na netu nego obilaskom..
 
dragan82 je napisao(la):
ja ne verujem da je menjac kostao sa sve ugradnju 6000e. ovte kostaju toliko samo polufe i kardan napred. pa plus ugradnja. ocu reci da je menjac mnogo, mnogo skuplji. samo ovde na zepadu. kad urade generalnu na motoru ini remont menjace. oni kazu" on je nov" to je mene bunilo u pocetku, a sad sam se naviko na to sto kazu "novo"
na tom menjacu su sinhroni stradali, i verovatno jos nesto usput pokidali... kvar je iznosio 6000 eura, a sta su mu radili, to neznamo...
 
ma ovde na zapadu su zaista preskupi. ja se slazem sa vama gospodine Petre. znam i ja da jake firme menjaju motore na gradjevinskim masinama. jer tako im mnogo jeftinije. Ali kazem vam da sam zaista video da rasturaju menjace i menjaju unutra delove. posle kazu on je nov sve smo zamenili. znam i ja de su masine jeftinije kad se kupuju direkno kuci kod seljaka. ponekad za dan predjem kolima i do 150km pa nista ne nadjem. a po neki put nadje se po nesto. samo sto su oni mnogo KONZERVATIVNI. nisu to ljudi kao mi da ti pomogne,pa ce ti reci (evo idi kod komsije on ima).
 
lep je ovaj Hurliman sto ste ga vi slikali. po fotografij vidim da ste ga nasli kod nekog stranca koji se bavi trgovinom auta. da li je sada u vase vlasnistvo ili ne?
 
Kad smo vec kod hurlimana mene muce delovi motora za d 110 iz 1962.g. jer stoji vec 4 meseca kod mene jer gazda ne moze da nadje delove ni u Svajcarskoj ili me laze.zna li neko broj telefona gde ih ima
 
dragan82 je napisao(la):
lep je ovaj Hurliman sto ste ga vi slikali. po fotografij vidim da ste ga nasli kod nekog stranca koji se bavi trgovinom auta. da li je sada u vase vlasnistvo ili ne?
Ne, nismo se uspjeli dogovorit oko cijene, ipak je to 20-tak godina star traktor i... Slikano je u CH kod Locarna 80tak km od Lugana.
 
Za nas jeste mnogo, ali ja ovde pratim cene i veruj mi da uopste nije skup. Ko zeli da ga kupi za sebe moze bez razmisljanja. Jer oni cene takav traktor sa 8000 i 9000 r.s. skoro toliko. A mora se uzimati u obzir da je ovaj 3x manje radio.
 
@dragan82 Dali je moguce da za hurlimana D110 iz 1962g. u Svajcarskoj delovi za generalnu kostaju 8700 sf ? tako sam cuo ali nemogu da verujem
 
Pfta. Reko sam ti da cu ici da pitam. U ovu cifru ne verujem , zato sto : ako ima josuvek delova za taj traktor onda je cena normalna, a cini mi se da je to prava cena samo ako ovde servis skine motor sa traktora ( 1r.h. automehanicara ovde je oko 150f.) , pa ga posalje u nemacki deo CH na remont. 99% sam siguran da ovde u CH servisi(garaze)ne rade generalni remont. Oni samo skinu i zakace motor,a remont se radi u specijalnu radionicu u nemackom delu Svajcarske. Ovo vazi za celu Svajcarsku. :cao:
 
Nazad
Vrh