Hurliman

Jel zna neko kakav je ovaj na polovnim automobilima hurlimann 468? Kakav je? U kakvom stanju?

Sent from my Lenovo A536 using Tapatalk
 
Stigao Hurlimann 90 konja 1997 godiste
WILnukh.jpg


xygcylu.jpg


RlWUPtG.jpg
 
Dobar dan forumashi
Imam pitanje pa dali bih neko mogo da mi pomogne oko toga.
Moj Hurlimann H-476-XF je super ima 4.500 sati na njemu i super sluzio 2 godine a sad imam neko problem sa servom, kad je u leru tesko se okrece kao da popusti pa opet zakoci i tako moram pod gas drzati da bi radio kako treba. Drugo sto je sad krenulo da kad vozim i drzim isti gas kao da od jednom izgubi snagu pa opet krene i tako u intervale.
Dali je neko od vas imao ovakvo iskustvo i na cemu da obratim paznju.
Hvala vam
 
Dobar dan forumashi
Imam pitanje pa dali bih neko mogo da mi pomogne oko toga.
Moj Hurlimann H-476-XF je super ima 4.500 sati na njemu i super sluzio 2 godine a sad imam neko problem sa servom, kad je u leru tesko se okrece kao da popusti pa opet zakoci i tako moram pod gas drzati da bi radio kako treba. Drugo sto je sad krenulo da kad vozim i drzim isti gas kao da od jednom izgubi snagu pa opet krene i tako u intervale.
Dali je neko od vas imao ovakvo iskustvo i na cemu da obratim paznju.
Hvala vam
Ako ima orbitrol, i pumpu nešto upada pod ventil

Poslato čelo-basče uz pomoć 'levatora
 
Hurliman H488T,pimjetio sam na mjeracu ulja da je malo iznad maximuma,sumnjam da mi mijesa ulje i vodu,danas sam dosuo u hladnjak 1,5l permanta,a prethodno sam zabiljezio nivo ulja na mjeracu,traktor nisam palio!! Zanima me ako traktor nije radio,bi li trebao propustiti permat u ulje ako vec propusta,i postoji li jos neki nacin da provjerim sta je problem?
 
Ne bi trebalo to da se desava. Boljka tih motora je da hoce da pukne glava i onda mesa vodu i ulje. Provozaj ga malo i lepo zagrej motor. POkazace na cepu od ulja talog ili kapljice vode ako mesa vodu i ulje. Ako se ispostavi da mesa ulje i vodu, glave dole i hidrotest. Prekontrolisi i da slucajno ne mesa ulje i gorivo. to ces videti po mirisu ulja.
 
Baća sve je to ok ako naletiš na pravi, a ako ne onda nastaje problematika. Ako pazariš dolazim na čast.:ppozdrav:
 
Razmisli o JD 6x10 ili 6x20. Znam ljude koji su sa Same/Hurli kroz opravde dosli na cenu skoro novog takvog traktora. JD ima najvise i najlakse ces resiti.
 
Ovog kojeg sam gledao nema skoro uopste kod nas.Ima ih u Hr. Ljudi zadovoljni.Traktor prost nema neke komplikovane menjace elektronike i sl.Inace traktor je 2005god.I kosta koliko i dobar mtz
 
Jesam. I kupicu JD 120ks polovan jer ce samo orati i spremati, a Arma ce raditi ostalo. Mekan je traktor Arma u odnosu na JD. Mislim da orem sa njim kao sa 558 sto sam ga silio da bi se raspao brzo.
 
Nazad
Vrh