Hurliman

Комшија распитај се о деловима потрошном материјалу тих трактора....Не само за тај него за све исто важи па на основу тога размишљати о куповини,то је моје мишљење.
 
Hteo sam mali traktor nov posto ce raditi vise sati nego traktor za teske poslove. Teske poslove radim 10 dana u jesen i 5 dana u prolece ostalih 350 dana traktor miruje. Lake poslove radim cele godine i hteo sam novo jer treba da je manja sansa kvara nego na polovnom. Mali JD kosta polovan koliko i nova arma 80ks. Kod 120ks traktora u reziji JD sve je 2x jace nego na armi. Turci imaju u planu 6cil modele dok ne izadju ne znamo kako ce ici.
 
Bojčetić u pravu si koliki god da je veliki traktor za njega nema posla preko godine
Pristalica sam novog malog koji odradjuje veliki deo posla
Npr sa 539 napravim oko 700-900h godišnje
A sa 560 jedva 200
A posao za mali mi se povećava i hoću još jedan ali nov 40_45ks sa klimom po mogućstvu duplak i da ima spoljnu hidrauliku bar 2 para izvoda
A 539 nek ostane, ako ništa bar SOCIJALA TAFE 42


Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Pozdrav svima, skoro sam nabavio Huliman xt 910.6 pa me interesuje ulje za hidraulik, sta vi preporucujete.
 
Ta kombo ulja su prakticka posebno kad dodju serviseri pa da ne pomesaju gde sta ide...nebi bila dobra praksa za masinu u garanciji.
 
Stigla makina:osmeh:
20190326-104602.jpg
20190326-104610.jpg
 
Које годиште ,дај мало неких техничких детаља:osmeh: Иначе ,честитке на машинки,тракторче је ко луче
 
2005god motor 110ks turbo-interkuler.Menjac obican 5 brzina x 3 ranga x svaka na povershiftu jos 3 puta se polovi.Gume fabričke zadnje 540 sirina kao nove prednje 480 sirina oko 30% pojedene.Uradjen servis menjaca Zeljko Culibrk + ja dodavao:haha: nova korpa lamela svi filteri i sva ulja.

- - - - - - - - - -

Nikola koje je godiste? Odakle je uvoz i ko ga je prodao, koji su rs? Jel sada neces biti posednik belorusa?

Traktor iz Danske belorus ostaje kao zlatna rezerva
 
Nazad
Vrh