Dekalb hibridi kukuruza (Monsanto)

4943 5031 koji od ova dva ima crvenu kosu?

5031, kod mene izgleda da je i zavrsila sa oprasivanjem. Prosle godine je imao jako dobar prinos ove godine ima potencijal za genetski maksimum, imao susu 4 i 5 mjesec , ali je bilo akumulirano vode u tlu i izgledao je fantasticno, niknu u 5 dana 99% i izgledao uniformno , kad je poceo da se uvrce listove bio vec oko 150-160cm visine i onda dobio dobru kisu , duplirao masu u nekoliko dana , treba da je pustio duboko korijen zbog "suse" u pocetku vegetacije a sada dobio vise od 120 litara kise.
 
Ovaj 4943 stvarno zlo, 18 reda na klipu, zrno duboko I tanka sapurina. Prvi put je na mojim njivama al mi sad zao sto ga nisam vise posejao na ustrb 4717, od prilike lapo-lapo su posejani. 4717 bio je kod mene 2016 I uopste mi se nije svideo, pa je pauzirao proslu god. a sad je opet silom prilika jer nije bilo svezeg semena mojeg NAJ omiljenijeg hibrida 4590, a staro nisam hteo! Jedan ce samo proci za dogodine a videcemo koji jer imam oba hibrida na istoj njivi, tako da nema provlacenja :osmeh:
 
Poslednja izmena:
Misli 4943 a ne 4590.
Ja ga isto imam Dragane ali pravo da ti kazem nsam mu napravio nikakvu nanalizu. Kad budem otisao u obilazak bas cu ti javiti kakav je kod mene. Nisam ga do sad imao.
 
5276 je jos uvek po meni najkonstantniji i najbolji dkc hibrid. Valjda ga zato i povlace iz prodaje. Nikad nije omanuo ni kad je bilo najsusnije. Nizak, nema puno mase, a klip velik. Idealna kimbinacija za kombajniranje u zrnu, a pogotovo sto mu je i vlaga mala.
Kakva mu je zamena 5222 ? Nije ga bilo ove godine kod nas da se nabavi.
 
Ja posejao 5830 da probam. Jedino mi se ne svidja sto sto sama stabljika nije previse robusna ali verovatno da na to ne rade u usavrsavanju.
 
STDZCYv.jpg

5222.Videćemo šta će reći.5276 sam imao prošle godine i bio je full.Ove godine nije bilo semena da bi se posle pojavilo kada sam već kompletirao hibride za setvu.
 
5276 je jos uvek po meni najkonstantniji i najbolji dkc hibrid. Valjda ga zato i povlace iz prodaje. Nikad nije omanuo ni kad je bilo najsusnije. Nizak, nema puno mase, a klip velik. Idealna kimbinacija za kombajniranje u zrnu, a pogotovo sto mu je i vlaga mala.
Kakva mu je zamena 5222 ? Nije ga bilo ove godine kod nas da se nabavi.

Imao prosle godine u suši dkc 5222 i prosecno bilo 2,5t po kj bili sitni klipovi ali dobro popunjeni....ove godine od njega ocekujem minimum 7t po kj....

Kačio sam vec slike od ove godine....
 
Sinisa ispravljeno :ppozdrav:
Znaci Pero 6kj 3 hibrida, tamam od svakog po jedna vreca :osmeh:
6 kj 4 hibrida dakle nikako 3 vec minimalno 4 vrece, sto je u najavi vec neka sigurica.:osmeh:
@paorpaor
5222 na jednoj parceli 2016 znao je izbaciti 8200 kg/kj a 2017 oko 2700 kg/kj dok u losijoj zemlji oko 170 kg/kj
Koliko zna biti dobar u kisnoj godini toliko moze biti los u susnoj, ovo vazi skoro za sve Dekalb hibride.
 
Od jutros meren % vlage na dkc hibridima 5031 i 4943, 28 % i 27 %. Datum setva oba hibrida je sredina aprila. Klipovi na 90 % biljaka su jos uvek u uspravnom polozaju s tim sto 4943 ima zreliju stabljiku i listove. Parcele su u istom delu atara, jedna preko puta druge.
 
Ja izmerio vlagu na 5031 bila 20% pre 8 dana, a klipovi na vise od 60% bili na dole, danas opet cu da izmerim pa javim :ppozdrav:

Danas je 15,6, setva 16 april jesenas baceno Map 12/52- 125 kg po jutru i pre setve 125 kg urea, ne obeca nesto mnogo roda
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh