Dekalb hibridi kukuruza (Monsanto)

да ниси и комшијама посејао?

послато са iq1019n уз помоћ плуга
 
ja sam danas sejao 5068 stavio na 22.5 kada sam merio metrom bilo je od 18-23cm svako drugo zrno razlicito inace je nodet sejalica u pitanju zvao par druga i svi kazu da i kod njih ne seje bas u cm(do sada nikada nisam obracao paznju na to ali sada iskreno seme je malo skupo i sve gledam) proveri broj rupa na ploce ako si menjao jer nije isto stelovanje na 18 i 22 rupe mislim glupo je ali otprilike tih 3 cm je razlika u plocama iskreno ne verujem da ozbiljna kuca kao DKC vara na broj zrna pogotovu jer se seme uvozi i nema dodir sa lokalnim prevarantima doradjivacima
 
Moguce da je sejacica. Godinama mi usluzno sije momak. Nikad problema. Namestio na 19 nisam poneo metar da proveravam. Ako bude kisna godina ima da ga castim :haha:
 
Pa vidi, prekontrolisi moju matemetiku, 4.4 ha x 75000 biljaka na 19 cm je 330000 zrna ili malo jace od 4 vrece. Otislo 5 vreca. Jedino ako je neispravna tabela na sejacici pa sejalo na 16 cm

Јел си контролисао како хвата семе и скидаче ,ако је бацала и по два онда ти је морало отићи више.
 
Mi smo lane na 3kj potrosili 6.1sj od 25k zrna. Pokislo pa ispalo 83mc/kj sa 13 vlage. Skidaci nisu bili dobro podeseni trebalo je da ode 5sj na 19.6cm.
 
Ima li neko da mu je preteklo malonsemena dkc 3623?

Послато са TA-1021 уз помоћ Тапатока
 
Pa vidi, prekontrolisi moju matemetiku, 4.4 ha x 75000 biljaka na 19 cm je 330000 zrna ili malo jace od 4 vrece. Otislo 5 vreca. Jedino ako je neispravna tabela na sejacici pa sejalo na 16 cm
Nemoj se bazirati samo po sifri, vec pogledaj i uporedi i kod nekih drugih sejalica kako stoje i na kom lancaniku treba biti lanac pri toj sifri.
Konkretno za razmak na Nodet sejalici od 19 cm sifra je 5-A
U prevodu - na gornjem lancaniku lanac stoji na srednjem lancaniku od ta tri koliko ih ima, a dole na cetvrtom lancaniku odnosno A.
Proveri!
 
Nemoj se bazirati samo po sifri, vec pogledaj i uporedi i kod nekih drugih sejalica kako stoje i na kom lancaniku treba biti lanac pri toj sifri.
Konkretno za razmak na Nodet sejalici od 19 cm sifra je 5-A
U prevodu - na gornjem lancaniku lanac stoji na srednjem lancaniku od ta tri koliko ih ima, a dole na cetvrtom lancaniku odnosno A.
Proveri!


Kod mene na 5A seja na 18,2 cm, a to je po hektaru 78500 po ha zrna.

- - - - - - - - - -

Moguce da je sejacica. Godinama mi usluzno sije momak. Nikad problema. Namestio na 19 nisam poneo metar da proveravam. Ako bude kisna godina ima da ga castim :haha:

Sa kojom sejalicom ti je sejao?
 
@shale
5A je 19 cm ukoliko su ploce sa 22 rupe.
b4ff9792a4e22cc5157251982985d745.jpg

34d7c8b81bb85dffa7ccb8d8f4a3a029.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja bi uzeo ako nekom ostane 3623 ili 4025

Послато са TA-1021 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh