Dekalb hibridi kukuruza (Monsanto)

Naravno,zato ja i sejem flex hibride,posto fix hibridi traze gust sklop,a ja nemam zemlju za to.

- - - - - - - - - -

Stiglo seme


- - - - - - - - - -



- - - - - - - - - -

 
Zato ja sve sejem na 22cm,a uverio sam se ove godine da i fao 290moze da prebaci vagon na taj razmak,tako da ne menjam.... I kod nas prsicaju tako o nekim sklopovima,a nisu ni svesni da u pojedinim delovima i na full agrotehniku i prosecnu godinu je to gusto....

Послато са TA-1021 уз помоћ Тапатока
 
Moje mišljenje oko tih fix i flex hibrida je da je to samo marketing. Tri godine sam prodavao raznorazne gustine setve i ako sejem neko od tih flex sejam ga na punu gustinu, tj ništa nerazređujem. Definitivno morate poznavati svoje parcele i zemljište, da bi ste mogli da odlučite ne koje razmaka da sejete dkc. I to po klasama, manite se toga, ja prosečno imam 3 i 4 klasu, a prinose možda i bolje nego ovi što kao imaju 1 klasu!
 
i ja sam ove godine uzeo po prvi put da posejem dkc,inace sejem iskljucivo kraj fao 300 i pocetak pa do polovine 400 grupe tako da sam se odlucio i uzeo po jednu vrecu 5031,4717 i 5068 pa cemo da probamo,bice posejani na vecoj parceli gde ce biti i pionira 0164,9911,0074,0023,9537, pa onda SY orpheus,LG 31.377,kws konfites pa nek se bore medjsobom
 
P.S

Evo cene DKC-a kod nas:

2cf8707.jpg
 
Shale,ja uvek sejem gornju normu od preporucene npr.ako je preporuka od 17 do 22cm,ja sejem na 22cm. Ne izlazim iz njihovog opsega,ali nemogu da sejem na gusci sklop,posto kod nas rodi preko 5t/kj samo kad su poplave.:haha:
 
Ni ja ne sejem na maks gustinu iako imam 90% prve klase, ali sam se uverio da najbolje rodi u optimalnoj gustini. Sada na predavanjima su nam pokazivali slajdove sa 100k biljaka po hektaru i kao rodi 400kg vise i to opravdava tu gustinu itd. Neverovatno kako problematicnu godinu 2017 su momentalno zaboravili. Inace kada je godina kao 2018 i kisne, kisne najvise rodio KWS kod nas. Ali vlagu ne skida do 1.12.:osmeh:
 
Opet kažem, svako poznaje svoju zemlju i u skaldu sa tim seje. U zadnih 5-6 godina je svaka priča za sebe, pa čak nisu ni približne, pa jednostavno nemože čovek da se opredeli kako da radi. U kukuruz uvek ulažem kao da je najbolje godine, a nažalost prinosm mi neretko zavisi od kiše u junu i julu!
 
To sam i ja u pocetku mislio jer je tako i napisano cena i posle kaze iskljucivo tretiran, ali posle imas dopunu dole da je tretman 25e po vreci, lopovi!
Pa ako je iskljucivo dostupan tretiran sto pises cenu ne tretiranog!
 
Nazad
Vrh