Dekalb hibridi kukuruza (Monsanto)

@shale
5A je 19 cm ukoliko su ploce sa 22 rupe.
b4ff9792a4e22cc5157251982985d745.jpg

34d7c8b81bb85dffa7ccb8d8f4a3a029.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk

Evo šta kaže knjiga koju sam ja dobio uz sejalicu 2011 kad sam je kupio:

v63uyv.jpg
 
Imam dvije knjige od olta, jedna iz 80 i neke godine, druga iz 2004.......razlika postoji, al neznam zbog čega, u staroj piše 20cm,a u novoj 18,5cm.......kojoj vjerovati?
Gledam na staru knjigu jer sijačica je proizvedena 1991g

Vjerujem da je razlika u opsegu točka, stari točkovi sa tvrdom gumom, ili novi napumpani..... A kod napumpanih isto ima razlike od proizvođača do proizvođača, visina same ripne i opseg je drugačiji, na hektaru se to osjeti.....
 
Juce sam nesto drndao po masini,i posejem jedno jutro na 14-15cm.Dekalb 4943 je u pitanju,da li ostaviti ili?

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Ostavi ga, i pre spartanja dodaj jos malo djubriva, i ako bude dobra godina da budes rekorder ::novac::
 
Turi mu kap po kap posle spartanja u svaki drugi red. Kod nas je kod jednog proslo na 11 cm rani pionir imao nesto preko 20t po ha
 
Nemoj se nervirati, ko zna zasto je to dobro... ako te bas i posle bude nerviralo... uzmes nadnicare okopate njivu i proredite kao nekad!
 
Dekalb DKC 5031 sejali na 20,2
[]
ko nezna na koliki razmak se seje,treba samo da nakuca na guglu i proveri [FONT=dekalb_bold_italic]Razmak u redu, prilikom setve u lošijim uslovima gajenja (cm)[/FONT]18.5-19.5

- - - - - - - - - -

Dragane viš da ćutu ovi iz Sombora izgleda da im pada :kisa:.:osmeh:
malko je paduckala,sva sreca pa nepada vise
vec dva dana samo cistimo tanjire jer sve nalepi ako samo malo krenem u rikverc :osmeh:
radimo na 5 cm i ima idealnu vlagu :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh