Dekalb hibridi kukuruza (Monsanto)

Нема рока ако временске прилике то дозволе односно не дозволе....Има година кад се раније посејан кукуруз пати у земњи клија,ниче хладна земља хладне ноћи....па неко посеје 15 дана после тога он никне за 5 дана без губитка енергије(ако прилике то дозволе наравно да га треба раније сејати)....Лично увек гледам услове земљишта а не календарски рок.
 
Odmah posle ovog milovanovog, treca dekada aprila.

- - - - - - - - - -

Kada bi mi znali kada ce naici toplotni udar pri oprasivanju mi bi znali koji rok setve je naj bolji, ovako je kocka nasa sudbina :osmeh:
Evo jedan podatak iz kobne 2012god.
I rok 25.03 naj bolji prinos. Pa zatim,
IV rok 25.04 nesto se digodilo izmedju ova 2roka!? Mozda su u ova dva roka selali gaspardo sejalicom a izmedju nodetkom :sta::haha:
 
Odmah posle ovog milovanovog, treca dekada aprila.

- - - - - - - - - -

Kada bi mi znali kada ce naici toplotni udar pri oprasivanju mi bi znali koji rok setve je naj bolji, ovako je kocka nasa sudbina :osmeh:
Evo jedan podatak iz kobne 2012god.
I rok 25.03 naj bolji prinos. Pa zatim,
IV rok 25.04 nesto se digodilo izmedju ova 2roka!? Mozda su u ova dva roka selali gaspardo sejalicom a izmedju nodetkom :sta:
Rekao si da pratis na Tamisu te rokove i prinose,pa sam ja zato pitai koji rok je na tim parcelama dao najbolje prinose

Послато са TA-1021 уз помоћ Тапатока
 
Napisao sam ti treca dekada aprila je prosle godine odnela pobedu, vec desetak godina je kasnija setva bolja, tu od 15 do kraja aprila.

- - - - - - - - - -

Kod mene od starije garde ostali samo 5830 koji je na 25% povrsine i 5031. Izbaceni su 4943 i 4717.
Ubacena 2 nova, 4351 u kojeg polazem mnogo nade ako je iole kao predhodnik, i 5075
Jedan stariji a prvi put kod mene 5068.
 
Odmah posle ovog milovanovog, treca dekada aprila.

- - - - - - - - - -

Kada bi mi znali kada ce naici toplotni udar pri oprasivanju mi bi znali koji rok setve je naj bolji, ovako je kocka nasa sudbina :osmeh:
Evo jedan podatak iz kobne 2012god.
I rok 25.03 naj bolji prinos. Pa zatim,
IV rok 25.04 nesto se digodilo izmedju ova 2roka!? Mozda su u ova dva roka selali gaspardo sejalicom a izmedju nodetkom :sta::haha:

Te godine sam isto sijao u 3mj i bilo je kukuruza, za razliku sjetve u 4mj......

Za 5830 svi kažu da je najbolji, za zrno i klip....... Uzeo ove godine pa cu vidjeti jel tako.....
 
Pozdrav, da li ima nekog iz okoline Panceva, Bavanista ili Kovina, koji bi mi ucinio jednu veliku uslugu? A to je da kupi jednu kesu DKC 4943 i onda u sredu oko 18h kad budem prolazio da svratim, platim i da uzmem, posto pretpostavljam da u to vreme ni jedna apoteka ne radi a u mojoj okoline nema apsolutno nigde. Unapred veoma zahvalan.
 
Poslednja izmena:
To se narucuje jos prosle godine na jesen,naruci kod zadruge sa kojom radis ,takva semena jako tesko se sad nalaze.
 
imam ja sve hibride od Dekalba na stanju to jest skoro sve samo ne u vecem broju i imam 4943 ako Borko hoce kupi mogu posaljem brzom postom
 
Meni danas stigao DKC 4717 u vrećama od 50000 zrna. Nisam znao da DKC ima takva pakovanja, mislio sam samo 80000 i 25000.
 
IMG-20190403-193052624.jpg
[/URL][/IMG]
Seme je stiglo, hvala clanu paracinac.
 
Nazad
Vrh