Dekalb hibridi kukuruza (Monsanto)

Ovo je sad test za te akva max hibride :osmeh: I kod i mog komsije se vidi razlika on ima ZP iz fao 400 ne znam tacno koji a kod mene je Pionir P0412. Mozda razlika u datumu setva 1-2 dana. Listovi kod njega uvrnuti kod mene ne.
 
Iskoristiću sliku od prskanja krastavaca .Kukuruz je DKC 5276.



Ove godine imam DKC 4795 na tri parcele i svugde zaostaje u porstu.Da li je pretrpio stres hladnog vremena koje ga je zahvatilo posle nicanja ili je nešto drugo ,ne znam .Nika je odlično ali napreduje usporeno.
Ovo je DKC 4795 .
 
Ja ove godine uzeo za probu dkc 5222 i na istoj parceli je sa pionirom aqua max,i vidno zaostaje u porastu i isto malo nejednak.Pionir lepsi na oko za sada.
 
5276

2v3n4o7.jpg
 
Uh ,Uh ,voleo bi da su mi svi kukuruzi kao ovaj. :osmeh:Ova dva tri lista mu baš ne znače mnogo u ovoj fazi.
 
Kod mene na nekoliko parcela je ista situacija ali plasim se da ce biti zaj...no. Nastupaju velike vrucine a kise nema na vidiku. Mislim da nece uspeti da naliva to zrno.
 
Ranije sam pisao da ove godine, DKC 4795 ima problema sa ,najverovatnije stresom od hladnog vremena.Kukuruz je nikao dobro ali je usled hladnog vremena zaostao u porastu,što se i danas primćuje.U svakoj mikrodepresija u parceli je kukuruz lošiji ,iako je cela parcela I klase.
Dekalb 4795 u maloj dolji.

dscf3530.jpg


dscf3529.jpg


dscf3531.jpg


Ovo je sa višljeg dela parcele.

dscf3534.jpg



dscf3532.jpg


dscf3533.jpg
 
Dekalb 4795,deo atara prema Melencima.I klasa zemlje .Jutros oko 7 i 30.
Jedan kraj parcele,ima štete od divljači .Najveroatnije srne.
dscf3544.jpg


dscf3545.jpg


Koliko sam primetio ,svaka biljka ima klip.
dscf3546.jpg


Drugi deo parcele.

dscf3562.jpg


dscf3561.jpg
 
Nazad
Vrh