Dekalb hibridi kukuruza (Monsanto)

Ne mogu da okacim sliku. Isla zena danas ka Titelu, pa da mi ucini ubrala nekoliko klipova sa jedne parcele koju radim prvi put ove godine u Stajicevu. Jedan klip pabirak drugi klipcina. Kaze ona meni zasto tako imamo u njivi i male i velike klipove jedan do drugog u redu. Cim sam video sta je donela sve mi bilo jasno. Pionir P0216, ostao u sejalici i ja ga prelio sa dkc5007. Stvarno nesto da ne poverujes. Dobar je dkc kada je kisa, ali u ovoj sushi ovaj pionir je nesto stvarno izvaredno. Drasticna razlika.

Nada poslednja umire.
 
d93bba83bceec8a7276b93d33919f702.jpg


DKC 4717
Uslikano danas.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Slažem se, nisu svuda ovakvi kukuruzi ni u Subotici. Na drugoj parceli, par kilometara odavde imam Pioneer 9911, tužno izgleda, ali sreća mala parcela.
A tu gde sam slikao Dekalb je i Ulix i 9911 na istoj parceli, pa su i oni dobri. Mada mi se čini da su ipak Ulix i DKC bolje podneli sušu i još uvek se zelene.
 
Taj Ulix izgleda niko sem okoline Subotice ne seje. Ja samo tamo sam cuo da je to vrh hibrid...:sta:

Sada se situacija menja kod mene. Imam osecaj da 5031 iako vizuelno losiji deluje mi da ima bolje klipove od 5007.
 
A koji deo subotičkog atara je u pitanju?

Parcela se nalazi između puta Subotica - Stari Žednik i Somborskog puta.

Ulix je ovde kod nas već godinama jedan od najprodavanijih hibrida. Niska stabljika, lak za kombajniranje, FAO 450, a prinos još nijednom nije omanuo. Slobodno može da igra u toj najjačoj ligi sa Dekalbima i Pioneerom.
 
Takodje 3623 uzet uzorak ručno okrunjen 16vlaga. Dok prodje kroz kombajn biće to i 18. Čim rastavim heder i sastavim i mi krećemo u ekšn.
 
Evo nekih prvih informacija sa Subotičkog terena, sa ogradom da nisam ja skidao.
DKC 3623, vlaga 13,5%, prinos 33 po jutru, što je nekih 5700 kg po hektaru.
 
Bogami, taj je već za skidanje. Problem je što se još uvek vrši suncokret pa nema ni gde da se preda a i jos nisu namontirani uređaji za kukuruz.
 
Nazad
Vrh