Dekalb hibridi kukuruza (Monsanto)

Ta godina svi mi znamo da je bila specificna po mnogim faktorima! Ali itekako treba je uzeti u razmatranje jer takva je godina prava za trazenje nekog balansa odnosno nekog hibrida koji apsolutno treba dobiti sansu u narednim godinama ako se pokazao pozitivnim ili zadovoljavajucim te 2012! Onim hibridima koji su se pokazali lose tada, ne vidim zasto bi im dao opet sansu.
 
Ta godina je presudila da se u Macvi smanji prodaja Dekalba za vise od 50% ,cak je dobio i nadimak Debakl -hibridi...
 
Ove godine ko je sejao Dekalb na 18-19 cm jos neka ranija FAO moze da ima rekordne prinose...oni vole idealne uslove ako nastavi ovako bez nekih paklenih vrucina,moze da bude odlicno!Nemam Dekalb i necu ga ni sejati samo iznosim svoje misljenje...
 
Ove godine ko je sejao Dekalb na 18-19 cm jos neka ranija FAO moze da ima rekordne prinose...oni vole idealne uslove ako nastavi ovako bez nekih paklenih vrucina,moze da bude odlicno!Nemam Dekalb i necu ga ni sejati samo iznosim svoje misljenje...

Zasto mislis da ranije sorte ce proci bolje od kasnijih? To se desava vise puta kad su susne godine. Moje je misljenje da ce ove godine kasnije sorte, a narocito Dekalba zgaziti neke stare rekorde!
 
Svi ce roditi dobro,ali kasnije ce biti prinosnije!Naprinos ce uticati sklop.Ko je retko posejao bojeci se suse imace prosecno dobar prinos,a ko je malko gusce ima da se pali cesce lampica od 70 %bunkera:ppozdrav:
 
ja sam posejao dosta pionira t-56 i posejao sam 4 lanca dekalba 6101 iz FAO 660 grupe cini mi se.sta mislite kakav je taj dkc 6101?
 
Vi bez lampica ima da idete dva metra napred 3 nazad pa opet.Ajao ala ce da prdidu klasovi......:bravo:A kad dodjes na istovar ,ti namestis obraz za dobar samar ::jako_besan::
 
Isto i ja sam posejao sve na 21 i cim je sklop odlican ako bude sve OK onda nema brige.
Moze se skidati i bez lampice! Vise volim da nema lampice ali da ima prikolice i na jednom i na drugom kraju!:osmeh:
 
A bogte, da vam nece biti puno. Cekajte malo sa kombajniranjem. Daj boze da to tako bude, ali ima jos do tad zato bolje ne prizivati "crvenog".
 
Dekalb 5276 20cm

Prvi klip dobar

123ul9y.jpg

2d8l4zd.jpg

2hhit5j.jpg

Ima i ovoga gadno stradao
dw8713.jpg

Ovo je drugi klip i to jaci nego ostali (drugi donji),nije mi jasno posto ima vlage kako Dekalb ne izvlaci 2 klipa kod mene unazad par godina(da ne ubrajam 2012-tu),od ovoga sad moze biti zrna ali ostali kad udari vrucina...2010 je taj drugi na istom hibridu i cak na 2 cm guscoj setvi imao duplo razvijeniji drugi klip i imalo ga bar 70-80% stabljika...sad je ovo najjveci koji sam nasao ostali tek izvirili iz lista sa suvom svilom i skoro svaki drugi klip taj zakrzljali ima 18-20 redova
qqtjfa.jpg
 
Malo li je jedan dobar, pa vidi kakva je to klipina :osmeh: Nemojmo biti nezahvalni da ne budemo još i kažnjeni.
 
Malo li je jedan dobar, pa vidi kakva je to klipina :osmeh: Nemojmo biti nezahvalni da ne budemo još i kažnjeni.

Vise bih ja voelo samo jedan ali solidan...ovo sto sam pitao je iz razloga sto je 2010-te(prvi put sejan Dekalb) bilo manje padavina a isterao dva samo takva klipa..imao sam nesto preko 8t zrna po kj...od tad nastravio sa Dekalbom i nikako da izgura taj drugi bez obzira ima li ili nema padavina...drugi je izgurao te 2010 na 18cm a sad na 20cm i mnogo vise padavina ne moze...nesto sam sa Momom diskutovao i valjda je razlog suv period pocetkom i sredinom Juna...ove godine ne znam ni sta da mislim plamenac me urnisao
 
Nazad
Vrh