Dekalb hibridi kukuruza (Monsanto)

Drugar skida dkc 5031 u 2 klasi zemljista 7500kg po Kj.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Dkc 3623 skinuo vlagu na 12,i sad sve živo i mrtvo ide u kombajn.... Hebo mamu svoju, sa 15 nije bilo tako. I da,prašine ko u priči! Čini mi se da će ga vrlo uspešno zameniti rani kws... Samo još da mu uporedimo prinos,i ako je isti ili bolji. Ihhhh...
 
Sa njive,dkc 5031.vlaga oko 15%.
e797fe1e1ae5a371c0684f58cc4b48e9.jpg
84ff2788ebd2de45a24f2ef07bb53844.jpg


Послато са HTC Desire 626 уз помоћ Тапатока
 
Gledao sam danas tabelu na otkupnom mestu do 15%vlage za naplatu je 95 procenata predanog i tako dalje....Tabela je pljackaska!
 
Ima trave tj sirka na krajevima parcela .Ima nešto i u njivi ali nije strašno.Skladovi su uglavnom travnati .

- - - - - - - - - -

Kiraj,kod tebe nema travke u kukuruzu,svaka čast.a i lepo odseca stabljiku kombajn.
Evo ga ACO,ima korova .Inače ovo je DKC 4943 vlaga 14,4.

 
@Kiraj
Vidim da uvek pišete koja je vlaga kukuruza.Je l imate vaš vlagomer ili nosite negde uzorak na merenje? Ako je vaš,koji je i koliko ste zadovoljni njegovom preciznošću?
 
A jel ima neko dkc 4025? Interesuje me kako se pokazao
Konacno i njega skinuli, bio je posejan na 19cm, imao je slabiji sklop zbog suse u prolece(oko 85%), biljka dosta niska sa niskim polozajem klipa, jako se lako krunio i dosta je bilo rastura na adaperu, vlaga je bila oko 12%, po mojoj proceni je mogao da se skine dosta ranije jos u drgoj polovni avgusta, prinos tacan ne znam jer je ostavljen kuci ali se kretao oko 6300 kg/kj, mislim da nije los hibrid za one koji vole da skinu rano kukuruz sa malom vlagom uz lak i brz vrsaj i dosta visok prinos za soju FAO grupu :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh