Dekalb hibridi kukuruza (Monsanto)

Kiraj sa cim si tretirao seme, ja jos nisam, a uzeo sam prestige za dekalb 4795?
 
ja i dalje ostajem pri svome, da se furadan vec cetvrtu godinu ne koristi, nekako se osecam zdravije:ppozdrav:
juce posejao komsiju lanac i frtalj, zafarbo ga komsa furadanom samo se rozi, ubi me taj smrad...pa se zamislim, 150kj koliko cu ove godine posejati cetvorednom masinom, da mi tako lepo smrdi...

odonomad sejao DKC 4888 na 19,5cm i ucinilo mi se da ide malo vise semena nego sto treba, kad sam pogledao ono stoi na 17,5cm, sta ce tu biti bog sveti zna, a nije bas neka zemlja. sreca samo 2 vrece:osmeh:
 
Samo "posoli" u prihrani malo više i špartaj jednom,dvaput da malo prozračiš,
( ili ko što sam predložio nekad na HR forumu nekom da prošparta poprijeko njive pa me @pankin ovde provaljivao)
 
ima dekalba u subotici,tretiran poncom 4590,4888,5717 i ne tretiran 6089

kazu da su kasno dobili pa im ostalo
 
Ove godine mi se seme dekalba uopšte nije svidelo.Nisu lepe frakcijske veličine.Najlepše seme po izgledu koje sam sejao je pionir F38 proizveden u Tamiš Pančevo.Do sada nikada nisam ni video tako jednaka i lepa zrna.Prosto da se čudiš.
 
Malo je tesko donositi sud o semenu samo na osnovu vizuelnog izgleda. Mada ako imas vec nekog iskustva mozda si i u pravu.
 
Nemam iskustva kakvo će nicanje ili ostalo biti na osnovu semena.Nego čisto onako da iznesem svoje viđenje jer me je začudilo.
 
Samo "posoli" u prihrani malo više i špartaj jednom,dvaput da malo prozračiš,
( ili ko što sam predložio nekad na HR forumu nekom da prošparta poprijeko njive pa me @pankin ovde provaljivao)
ako ćemo realno ideja ti je bila stvarno da se sam počešeš po glavi i zapitaš ;šta mi je trebalo da kažem takvu glupost?
 
90% povrsina pod qqruzom kod mene je zauzeo dekalb, zafalilo mi za kraj nekih 5 vreca i uzmem 6089, jako lepo izgleda i od 5 hibrida sto sam sejao dekalb ovo je naj teze 25kg vreca...
posejem ga na jednoj parceli od 2kj i pola parcele agrister na 19,5cm, cisto da uporedim 2 hibrida, zemlja 2klase...resto posejem na 20,8cm isto 2klasa zemlje, da nemislim...
 
Nazad
Vrh