Dekalb hibridi kukuruza (Monsanto)

Na tom potezu i ostali kukuruzi su zeleni, sto u mom kraju nema odavno.
Dekalb hibridi su vrhunski, ali ne mora da znaci da ce nam zarada biti najveca ako
nam je najbolji prinos. Ako je istina da dobro otpustaju vlagu, onda je to znacajna prednost i usteda.
Uskoro cu i sam dobiti odgovore i prenecu svoje utiske ovde.
 
Malopre merio vlagu na 4795, trebalo bi kruniti 12,9%.Svi jos skidaju suncokret.
 
Gdje imam ogled DKC , mislio sam početkom jula da će biti ekstra , al nema ništa od toga . Tamo gdje je 5276 biće solidno . Nego danas odem da vidim gdje je 6089 , sijan na 16.8cm , djubrenje ništa posebno , bez navodnjavanja , kukuruz u monokulturi godinama , nego je zemlja takva da kukuruz uvjek bude dobar . Mislio sam da računam prinos , al sam odusto jer mi je glupo , čekaću vagu . Ćapio sam 3 klipa , 2 iz unutra , jedan iz drugog reda , svi 20 redi zrna , , vlaga oko 30% , a masa zrna 280 , 320 i 400g ?? Nisam dalje ništa računo da se ne provaljujem vidjećemo.
 
I ja sam bio u petak na danu polja, svaka čast na organizaciji Dekalbu, onako nešto se retko viđa. Odlični ogledi, kasna setva doduše, pa se sve zeleni, ali jako lepi utisci
 
Video sam vecinu sa 1 sprata u NS-u,a vidim Vas nema. Sad mi zao sto nisam znao da ce biti tako dobar ogled isao bih i ja,mislio sam da ce biti klasican krkanluk pa mi se nije islo...a sad vidim da sam pogresio. I Desnica je bio,mozda ste se i sreli.
 
Video sam vecinu sa 1 sprata u NS-u,a vidim Vas nema. Sad mi zao sto nisam znao da ce biti tako dobar ogled isao bih i ja,mislio sam da ce biti klasican krkanluk pa mi se nije islo...a sad vidim da sam pogresio. I Desnica je bio,mozda ste se i sreli.

Ručali smo zajedno :D (dve kobasice, pljeskavica, krmenadla, raskošćen batak, pomfrit, kukuruz, salate, dezert) haha, strašno
 
Zvao me on da idemo,al jbg...ja ovde isao sa 2 drugara(jedan zbrisao za BT da dovrsi fax,a drugi bi trebao da Vam stigne za koju nedelju-mesec).
Onda me cudi kako je jedan profesor koji vozi MTZ52 dosao u NS institut iako je za sajam sam za sebe rekao da ide samo gde je mufte. :osmeh:
 
Oko 9 sati, dok još nije bilo kiše išao da proverim vlagu na dekalb 4795.
Jedan vlagomer pokazuje 12,5 a drugi 14,6.
Prosečna težina zrna po klipu je 170 g.
Druga parcela , vlaga 16 % na vlagomeru koji meri veći procenat, težina zrna 185 g.
 
Meni jako zanimljiv ogled sa razlicitim gustinama istog hibrida.Sve ce to objaviti u brosuri za sledecu godinu.
Meni se svideo hibrid 5007 i probacu ga sledece godine.
Mislim da nema svrhe da vise sejem kukuruz za berbu pored ovih i onih Amerikanaca.
 
6089 na 16.8 cm , bez komentara .

DSC03952_zps4d76fb10.jpg


DSC03953_zps7ebdb064.jpg
 
Neznam , uglavnom biće dosta . Imam prorede po dva reda za tifon , ali ovaj tip zemlje je čudo , uopšte nisam zalivao ove godine , nije bilo potrebe . Ovaj klip sam ubrao iz prvog reda u tom prolazu , pa nisu svi baš taki , ali ili 18 ili većinom 20 redi manje nema .

Slobo , javiću kolko je bilo kad se skine , nema potrebe da slikam cijelu njivu , al sa 10t ovde neću biti zadovoljan.
 
Nazad
Vrh