Dekalb hibridi kukuruza (Monsanto)

Дкц 4943 сејем сигурно и још би један хибрид уз њега обзиром да 5276 више нема нешто би попут њега шта препоручујеш докторе Шале?

ja sam napisao da sejem 3623, 4717 i 4943 od tzv starih a od novih sam uzeo 4351, na probu 2 vreće.... Sva preporuka moja ko hoće kasniji hibrid je 5830... Što se tiče ostalih, nemogu da kažem da kažem da su loši, ali meni ovi gore pomenuti su se bolje pokazali pa ih zato sejem, a i ljubitelj sam do fao 400, najkasnije 450 grupe!

- - - - - - - - - -

Iskreno jeste.5031 mi se ne sviđa jer ga je imao brat 2017 pored mog 5276 i nije bio nikakav.Seme je juče stiglo.

Taj 5031 mi se nije sviđao od prvog dana, ništa posebno... Neko ga hvali, a neki kudi. Recimo ja nisam nikad ni bio "ljubimac" tog 5276, al eto ljudi ga hvale i sejali su ga do zadnjih zrna... Meni je juče stigao 3623, tako da je kukuruz kompletiran za 2019!
 
Gledam ja po njivama i ogledima ovde kod mene kakav je koji pa izvlačim zaključke i sabiram utiske.4943 gde god sam gledao bio je odličan a pričao sam i sa tobom i eto.
 
Moj je izbor pao na

dkc 5075 fao 450
i
dkc4717 fao 380

slabiji je kvalitet zemljista, da li ici na gusci sklop ili redji?
 
Navodno danas lokalni tajkun počeo da seje, sve dkc. Nakon priče sa ljudima iz dkc-a koji su mu rekli da prognoza odgovara kao i temperatura, lik angažovao par ljudi da mu spreme sve i gas

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Dodao bi na ovo momino "vrlo malo prednosti" a jako puno mana! Jedna od naj vecih je rod, vec godinama pratim rokove setve na institutu tamis gde je prvi rok setve u zadnjoj dekadi marta ubedljivo naj losiji zajedno sa zadnjim rokom setve u maju.
 
Dodao bi na ovo momino "vrlo malo prednosti" a jako puno mana! Jedna od naj vecih je rod, vec godinama pratim rokove setve na institutu tamis gde je prvi rok setve u zadnjoj dekadi marta ubedljivo naj losiji zajedno sa zadnjim rokom setve u maju.
Koji rok se polazao najbolje,sredina aprila?

Послато са TA-1021 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh