Dekalb hibridi kukuruza (Monsanto)

vJZrGKJ.jpg
 
Prosle godine najavljen 5215 kao zamena, cak ga i promoter najavljivao kao pogodan i za losija zemljista u nasim krajevima ovde.
Medjutim vidim nema ga u ponudi izgleda da nije opravdao ocekivanja :osmeh:
Ali je 5276 bio mozda ne rekordan ali konstantan hibrid zbog njega sam i sejao DKC, 2018 sam imao stare zalihe za 50a i posejao sam 4717 i 4943. Nije mereno zasebno, jer mi nisu sve njive bile na istom mestu, ali rekao bih odokativno da je 5276 bio bolji od oba.
Posto ga nema vise, bez DKCa ove godine.
 
To ne znam,imao sam 6 dkc hibrida u ogledu,1 pionir,1 kws. Dkc 5830 i 5068 su jedini prebacili 7t/kj,5068 je imao vlagu 12.7 i za svaku preporuku.
5031 je kod mene zavrsio,i ove i 2017god.je pokazao da sporo otpusta vlagu
 
Kakav je 5830 po pitanju otpuštanja vlage u prošlogodišnjim uslovima?

5830 je možda i najprinosniji hibrid od DKC-a. 2016 sam ga imao 17 t/ha sa 17,5 % vlage, prošle 15 t/ha sa 13 % vlage. 2017 ga nisam sejao. Ove godine je u planu za setvu, ostaviće se za ishranu stoke tako da vlaga nije bitna.
 
Juče bio na prezentaciji Dekalba u Mionici. O kojim oni sklopovima pričaju za centralnu i zapadnu Srbiju... U glavi im godina kao što je prošla bila, 2017. totalno zaboravljena.


Promoter kaže da hibrida 5031 više nema na stanju.
 
Forsira se sklop od 19 cm konstantno.

I meni taj 5830 deluje primamljivo a i svi ga hvale,ali ove godine cu ga preskociti.
 
Oni pričaju u globalu za sve a nisu uzeli u obzir razlike u lokalitetima širom zemlje jer ne mogu svuda da se seju na 19 cm pa treba obratiti pažnju na odabir određenih hibrida sa flex odlikom zbog primoranosti na setvu sa nešto ređim sklopom kako bi se kompezovalo.Cela nauka ali mora da se zna šta,kako i gde može.
 
Nazad
Vrh