Dekalb hibridi kukuruza (Monsanto)

U ponedeljak sam bio u prevozu kod jednog domacina kod mene u selu,imao je ogleda na 9 kj bilo je preko 20 hibrida,to je bio Dekalbov ogled ali je bilo i Pionirovih i Sygentinih konkurentskih hibrida.Vlage su se krecale od 15%-18,7% a prinosi od 13-16 tona po Ha
 
Ja sam skidao sa 17,6, i skladistim na metar. Za sada je dobar. Ne znam, posle koliko ce pokazati.
 
Ja sumnjam da ce vlaga da padne,jer dan sve kraci,vlage u vazduhu sve vise,sve vise magle i rose.Jedino ako se malo razduva kosava inace cvrc.Ali nikad se ne zna zasto je nesto dobro,imam oscaj da ce cena da raste gore ,ko zna mozda pocnu i da uzimaju tel kel.Ja kad malo bolje pogledam u ataru vise repe nego kukuruza,a bio sam zabrinut da ce biti guzve kad krene vrsidba ,ali izgleda da nece.Rodio jeste ali je i manje posejan,bar kod nas.Na kraju krajeva trziste ce da pokaze svoje.
 
I ja isto mislim da vlage neće nešto naroćito padati. Inače pre kiša smo vrli 4590 sa 16% vlaga, juče nikako ispod 18%.
 
Skinut 5007 odlican rame uz rame sa 5276, dogodine povecanje tog hibrida jer je sa manjom vlagom 1-1,5% od 5267, al ce okosnica proizvodnje i dalje biti 5276

- - - - - - - - - -

Bili su na toj parceli i 2 pionira N01 i V74 koji su pokazali sladiji prinos i vecu vlagu za jedan procenat...
 
Dragane koju si vlagu imao na 5007 i 5276 i kada si skidao ?
Ja svaki nad skimem par jutara i cele nedelje vlaga ista od 18-18,7% nepada uopšte, valjda će od sutra biti nešto bolje. Hibridi isto 5276 i 5007
 
Isto i ja tako, svaki dan po 4 vagona, malo kuci malo kod otkupljivaca, vlaga identicna tvojoj kod 5276 juce bila 18,7%, kod 5007 do jedan procenat manje...
Vlaga se nece menjati i narednih dana sve stoji u mesto, a sve zbog proklete kosave koja u juznom banatu duva 300dana godisnje, al eto sad je nema na ovu silnu vlagu! kazu ljudi ''dva dobra nikad nemozes spojiti'' idemo dalje moramo skidati pa kako bude...
 
Nazad
Vrh