Oranje

Samo se ti ježi...sam si kontradiktoran,kažeš kod tebe je takvo i takvo, pa pusti nas gde je drugačije,mi u proleće ne idemo tanjiračama a ti moraš,sam si to izjavio pa ja nisam rekso da se ježim kad neko u proleće zakači tanjiraču...
Ova zemlja je lagana,i uvek se rasipa,a kad je ona džombovita onda samo hilti može da je razbije...
Kamo sreće da probaš kako se ova zemlja ore,tu bi ti brena vukla 4 glave ko od šale...

Ima njegov zemljak Sinisa brenu u Indjiji.Moze da mu kaze kako ore:ppozdrav:
 
Имам једну њиву тешка земља на Банстолу зло каква је из пластице излази вода мада ту је јако ниско и подводно за соју мека,ломом се дали да орем или да тањирам на Пролеће јер ако узорем а не буде мраза угасио сам нема шансе да је припремим за сетву,као најављују неки мраз мада ја не верујем у неке јаче мразеве изнад 5ц....
 
Ima njegov zemljak Sinisa brenu u Indjiji.Moze da mu kaze kako ore:ppozdrav:

Siniša nije komparativan,..brena mu je ko lutka,lepša neg kad je izašla iz fabrike,al snjom nešto nije u redu,pa ta uz gasin breg se jedva popne sa jednom zmajevkom..

- - - - - - - - - -

Snimiću danas kako ide, Žarkovci,crna i teška zemlja,bojao sam se da ruja neće ići sa tri brazde,al ne da se,grudvičasto mrvičastio a hoće i da se kaiša lepo...al nema blata pa će valjda biti gotovo oranje konačno...

- - - - - - - - - -

Al će opet bobo da nam se naježi...:))) Ne tarupirana kurzovina pa se ne zaorava lepo...
 
Nije to teška zemlja kada rusvaj vuče 3 brazde.Kod nas vuče 2 ako misliš da ti traktor traje i uzoreš kako treba.
 
Dobar sam sa Sinišom, JAKO dobar... Brenu je kupio s oko 800 radnih sati, nije NIŠTA radila kod njega, dvije godine malo orala uz 5136, bila u transportu, bilo mu žao da ju trga kad je našao tako očuvanu. 5136 i z-142 ostavio zetu a ostale traktore je preveo. Kaže da se u Inđiji zemlja NEUSPOREDIVO lakše obrađuje nego kod nas, da taj isti 5106 koji kod nas mora 4. sporom orati s IMT 3x14" tamo ore u 1. direktnoj bez ikakvih problema, da se on iznenadio...

E, sad, jel s traktorom nešto je ili nije u redu, ja garantiram da je, Brene općenito imaju mjenjač koji nije usklađen s težinom traktora, 1. brzina mu je kao na 577 2. brza a to ljudi koji nemaju brenu ili nikad s njom nisu radili se čude kako "jedva ide u prvoj". Forumaši su me jako dobro savjetovali da uradim prepravku mjenjača i da ga usporim i sad je otprilike kao na 577 svaka brzina, u 1. brzoj ja idem sad s 3x14" kud god hoću, na punom gasu oko 8 kmh, milina.

Kolega, sremac, nisam kontradiktoran, smao kažem što se ovdje piše, pisalo se kako se mrvičasta oranja zbijaju strašno pod snijegom a tamo gdje je bilo busenato da je sad odlično, i na to se nadovezujem kad kažem da ne znam zašto ljudi vole da se oranje pred jesen rasipa kad se ovdje na forumu piše da se takvo oranje strašno zbija preko zime? Kažem općenito, nikoga osobno ne napadam nit mi je to cilj, kako i kod nas govore kad seoranje raspe da je to "prava stvar" i da se "odlično ore" pa na proljeće tanjuraju svi ko manijaci, među njima sam i ja. Tražim plug s dugačkim spiralnim daskama već neko vrijeme ali sve mi je preskupo pa se krpam s čime imam jer nisam zadovoljan kako moj plug koji imam "razbija" zemlju, želim oranjem u jesen izbjeći tanjuranje na proljeće ali mi nikako ne polazi za rukom.

Ne znam koliko je istina ali taj isti moj zemljak Siniša koji se spominje ovdje mi je pričao kad padne kiša po strništu i to prava kiša, ne pljusak, nakon sat-dva se ide tanjurati kak oda kiša nije ni padala, da je to jednostavno takva zemlja...

Sad vi koji ga poznate fino ga pitajte koliko brzo je vršio kukuruze sa zmajem 142 da me više prestanete i za to .ebati u mozak. On je taj koji je vršio 2. pun varijator pa ga pitajte što i kako...

Strojevi su mu SVI bili uredni kad je ovdje bio, sve se održavalo VRHUNSKI ali se i teralo kao tuđe pa se često i šarafalo na njivi dugo u noć ali se i radilo...











Oranje kod Siniše 5136 1. direktna i pun gas. Kod njega je uvijek bio pun gas ;)



Ovi kalendari su mu bili glavna fora:


 
Poslednja izmena:
[video=youtube_share;506KuqKeHYU]https://youtu.be/506KuqKeHYU[/video]
Ko kaze da 820 nemoze da vuce 3 brazde.Ovde ima 6 brazda. 3 tamo 3 vamo:haha:
Inace na snimku je 5 kornjaca, a vukao je sve vreme 3 zec bez problema.Dubina oko 25cm.Inace ovo je jedna od najlakse zemlje za obradu
 
Eeee,pa to ti pričam,zemlja je takva šta ja da joj radim,hvala bogu i predacima što je imam ..zato nema razloga da se ježiš...

- - - - - - - - - -

Nije to teška zemlja kada rusvaj vuče 3 brazde.Kod nas vuče 2 ako misliš da ti traktor traje i uzoreš kako treba.

Dolazim na jesen kod tebe sa traktorom i plugom...da vidim svojim očima kako to izgleda i da pomognem prijatelju...

- - - - - - - - - -

[video=youtube_share;MGfRAxuvZa0]https://youtu.be/MGfRAxuvZa0[/video]

- - - - - - - - - -

Od malo pre...
 
Uuu jbt znaci ne valja kada se zemlja rasipa,nego gromade da izvalimo...:sta:
Jbg moram nekog zvati da mi to resi i da prekinem da zatvaram brazdu,ipak je bolje muciti se u prolece negu u jesen :haha:
 
OPET po koji BEZBROJITI put me se vadi iz konteksta...

Jako ste svi pametni, ništa vam se ne smije napisati, SVI sve znate. De se malo spustite na zemlju i JEBENO NAUČITE ČITATI ŠTO PIŠE...

Znate se samo sprdati s drugima i ismijavati se. Kultura na nivou, nema šta...

SVAKA ČAST.

Samo se pitam, hoće li to IKADA prestati? Čime ja ovo zaslužujem?
 
Nisam nikada nikog ismejavao osim kada za to ima uslova a i to radim sa onim koga znam,msm da sam do sada pomagao a ne odmagao,ako imas problem sa strukturom zemlje to je tvoj problem ili je nesto drugo u pitanju previse pametovanja a malo znanja,ja imam gadnu zemlju ali ipak znam kad sta i kako i prilicno iskustva,da ne kazem samo koliko i kolicinski zemlje ide godisnje preko dasaka,godisnje uzorem koliko neko ne uzore za 10g.Ne namecem nikom moje misljenje nego kazem a na coveku je da li ce da prihvati ili nece.
 
Бобо има право кад каже да се снег спорије топи и боље натапа земљу која је грубље узорана,киша такође иде у дубље слојеве,само да не оде предубоко....Али исто тако Бобо мора да схвати да је код нас земља таква не могу је ја орати да буде џомба кад се она расипа таква је шта да радимо. Једноставно нема смисла поредити неке ствари ја у једној њиви имам 4 вресте земље прво се каиша,па се расипа,па она жута па нека као песак и шта сад ја треба да дискутујем о томе нема смисла заиста....Као и орање исти трактор негде вуче две негде три бразде,ја вучем три ко не верује може доћи да провери и то је то....
 
Nazad
Vrh