Oranje

Pa i trese kada je prednja vuča uključena, plus kod teške zemlje. Samo imao sam primedbu, pa sam išao kod vlasnika drugog mtz, da se uverim koliko trese tj ne trese. Za miran volan, i ne trešenje, treba da ore laku zemlju, bude isključena prednja vuča, ili da ne bude mtz.
 
Trebalo bi proveriti krstove kardana. Ja sam ih zamenio,i sad se vrlo male vibracije mogu osetiti samo pri većoj brzini. A kod ovako male brzine(kao na snimku) ne. Samo da napomenem,imam i ja nešto teške zemlje.
 
Moze da bude i do kardana prednje vuce ali mislim da nije,ove godine se i meni to desavalo,orao sam usluzno neku njivu sto je izvucen stajnjak,bilo je kao beton i pri brzini od oko 6 km/h je isto ovako treslo i skakao volan,kada sam sledeci krug ubrzao na silu jer je traktor jedva uspeo da ubrza drmusanje se smanjilo 90 %.Traktor je imao 400 rh ,skoro nov i krstaci nemaju lufta.To je kao sto se 892 RM stalno izdize u 9 zec tako i ovo mora da je neka ruska carolija u oranju...
 
To je vjerojatno do motora, imao sam desetak traktora, vozio dosta tudjih, i skoro svaki se tresao na odredenom broju okretaja...
 
Moze biti prednja vuca u top stanju i nikakvi luftovi , gume prednje jako napumpane, lose dijagonalke , a vecinom ih isporucuju sa losim gumama , automatska blokada prednje vuce i obe ripne odskacu u isto vrijeme, relativno lagan prednji kraj , konstruktivno im je tezina vise nazad , jako tvrda podloga, kod teskog oranja cak i neki plugovi jos vise pridonose.
 
Брат оро репиште пред Баднји дан и Божић каже била борба на дрвару,185кс и четири главе се зауставе и стану,део где је била призма и камиони товарили.
 
Pa jel ima taj tvoj imt prednju vucu , ako nema kako da trese;) I na onom rusu da je iskljucio prednju vucu odmah prestane sa "tresenjem".
 
Nazad
Vrh