Oranje

093b219c26291390e7b9656b6a5b00ff.jpg
 
Poslednja izmena:
Ogii kakvi su utisci sa erdoganom mesto lukašenka? Rece da treba da se proba?

Probali smo armu, sutra ce i biti slika. Hidraulika odlicno radi posao, mislim na bosh hidrauliku. Osetljiva lepo reaguje. Sa hidraulicnim toplingom i hidraulicnom desnom rukom ne mora se izlaziti iz traktora uopste. Sve se lepo steluje u hodu u radu. Perkins dosta bucan, za razliku od mog Casea. Poluge hidraulike i reverser na istoj strani dosta nezgodno. Za rad sa obrtacem sudara mi se ruka sa reverserom na prvoj polugi hidraulike. Tegovi u prednjim tockovima dosta doprinose stabilnoscu u brazdi, bas stiska grudve tako da je udobno sedeti u njemu. Okretan traktor. Reverser dosta tesko ide, umori se covek bas bas. E sada da li ici posle lakse, videcemo. Danas smo mu malo dali VD. Sutra cu bas videti da li ide lakse. Radni prednji srednji farovi pukli zbog lose plastike sami od sebe.Drug ce reklamirati sada na prvom servisu. Ukljucivanje zec brzina na dugme ne radi dokle god se ulje i traktor malo ne ugreju. To je za sada utisak.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Probali smo armu, sutra ce i biti slika. Hidraulika odlicno radi posao, mislim na bosh hidrauliku. Osetljiva lepo reaguje. Sa hidraulicnim toplingom i hidraulicnom desnom rukom ne mora se izlaziti iz traktora uopste. Sve se lepo steluje u hodu u radu. Perkins dosta bucan, za razliku od mog Casea. Poluge hidraulike i reverser na istoj strani dosta nezgodno. Za rad sa obrtacem sudara mi se ruka sa reverserom na prvoj polugi hidraulike. Tegovi u prednjim tockovima dosta doprinose stabilnoscu u brazdi, bas stiska grudve tako da je udobno sedeti u njemu. Okretan traktor. Reverser dosta tesko ide, umori se covek bas bas. E sada da li ici posle lakse, videcemo. Danas smo mu malo dali VD. Sutra cu bas videti da li ide lakse. Radni prednji srednji farovi pukli zbog lose plastike sami od sebe.Drug ce reklamirati sada na prvom servisu. Ukljucivanje zec brzina na dugme ne radi dokle god se ulje i traktor malo ne ugreju. To je za sada utisak.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Trebali ste obojica kupiti Belarusa 1025.3, kod njega su svi ti problemi što postoje kod Erdogana rešeni:ppozdrav::osmeh:
 
@MIRBAN, znaci radi se o njivi povrsine oko 2.3-2.5ha? Kad je sirina jednaka(sto je kod tebe slucaj) laganica je organizovati oranje. Sta te briga za duzinu, samo malo rasparcas oranje uvratina posle. Recimo:
60b3ba559b58de54bd893d5894797036.jpg



Sad citam pisanije na prethodnim stranama, sta vam je tesko bre da orete njivu razlicite duzine? Kad je sirina razlicita onda je malo cimanje, ali kada samo duzina varira onda do oranaj uvratina nema apsolutno nikakve razlike u odnosu na oranje parcele pravilnog oblika.
Послато са SM-J730F уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Zamolio i ja jednog sremca da dotera u moje dvorište veliki traktor pa da se uslikam sa njim i malo hvalim na forumu,a on se nećka.Kaže da ne valja lagati,to je ona sedma zapovest.
 
@MIRBAN, znaci radi se o njivi povrsine oko 2.3-2.5ha? Kad je sirina jednaka(sto je kod tebe slucaj) laganica je organizovati oranje. Sta te briga za duzinu, samo malo rasparcas oranje uvratina posle. Recimo:
60b3ba559b58de54bd893d5894797036.jpg



Sad citam pisanije na prethodnim stranama, sta vam je tesko bre da orete njivu razlicite duzine? Kad je sirina razlicita onda je malo cimanje, ali kada samo duzina varira onda do oranaj uvratina nema apsolutno nikakve razlike u odnosu na oranje parcele pravilnog oblika.
Послато са SM-J730F уз помоћ Тапатока

Kad smo vec kod oranja, a ti si iz Sumadije pa mucimo iste muke.Pitanje za tebe ( a i ostale kolege ako je neko voljan) kako bi poorali ovakvu njivu na slog a kako na razor (da ima samo jedan slog ili samo jedan razor).Ja imam neku svoju metodu koju cu posle podeliti sa ostalim kolegama kada vidim vasa misljenja.(inace njiva je na bregu i ima 72 ara).
view.php


2zg9g2e.jpg
 
Prvo, naoraješ na razor i u svakom sledećem prolazu produžiš za par metara i dobiješ samo jedan slog...

Drugo,oreš na slog pravac sve dok ne počne da ti se njiva skuplja,onda počneš da skraćuješ i suzavaš sredinu dok ti levi točak ne upadne u susednu brazdu(ako oreš sa rakovicom65 to je prava širina),onda ispraviš sva ta skraćivanja jednom brazdom i dobiješ prav razor.
3f91ef95a71213c610361e854fd0f0e7.jpg
77827384b31225c96401ac2a201d3159.jpg


Sent from my ASUS_Z012D using Tapatalk
 
Slazem se,i ja radim isto.Htedoh samo da proverim da nema nesto bolje. :)

Kod razora bih samo dodao da ne treba uvek ici dok ti levi tocak ne upadne u brazdu preko puta,zato sto nemas gde okrenuti traktor.Ili moras ici do vrha njive pa imati dosta praznog hoda ili okretati u oranju.Ja praktikujem da uvek ostavim odokativno dovoljno mesta da mogu da zaokrenem traktor i upadnem u suprotnu brazdu.Na ovoj mojoj prarceli na primer levi tocak bi upao u brazdu na polovini njive i sta onda raditi?
Ilustrovao sam to malo bolje pa eto mozda nekome ko cita forum pomogne.

Razor:

2gxepg7.jpg

Slog:
nmia8i.jpg
 
Kad smo vec kod oranja, a ti si iz Sumadije pa mucimo iste muke.Pitanje za tebe ( a i ostale kolege ako je neko voljan) kako bi poorali ovakvu njivu na slog a kako na razor (da ima samo jedan slog ili samo jedan razor).Ja imam neku svoju metodu koju cu posle podeliti sa ostalim kolegama kada vidim vasa misljenja.(inace njiva je na bregu i ima 72 ara).
view.php


2zg9g2e.jpg
Imam ja to. Na razor orem prvo sve na celu dužinu dok ne dođe usko da levim točkom dođem do razora iz kontra smera i onda je svaki sledeći prohod sve kraći i kraći. Na kraju ostane celom dužinom za širinu traktora.
A nais ili kako kažete na slog krenem iz sredine i idem do kraja dok sa obe strane ne ostane širina traktora.
Sad vidim da i ostale rade isto.
 
Nazad
Vrh