Oranje

Opet ja po pitanju podele parcele za oranje. Dakle širina je 152m a dužine su kako gde; negde je 149m pa ide na 156m i najduže je 194m. dakle njiva je nepravilnog oblika. U mom kraju je bila komasacija ali moje njive nisu dirali jer se ne graničim nisakim odnosno ima samo putevi i šuma. Sve mi je to uz kuću. Na koliko m širine da idem da bih i koliko imao razora odnosno sloga? Hvala još jednom na savetima i pomoći.
Kupi obrtac i resio si se problema. Dotle kreni iz sredine i teraj u krug. Kad budes otprilike uradio pola njive predji na jednu stranu i opet u krug, potom tako i drugu stranu. Tako ces imati samo dva razora.
 
L950 3 brazde...lepi i ovde,nije strasno,ali postoji "film" slepljene zemlje na svakoj dasci i to tako ide...a kada kazem ide mislim svega 20 cm dubine,dole je armirani beton.ostatak podrivamo,ne vredi dalje,polomicu plug po ko zna koji put.

Ide to i tako samo mene nervira to "tutkalo"na dasci kad se zalepi više gura zemlju i ne slaže lepo, poznaju se brazde,tako je bar kod sojšta,džombište će vidimo kako će ići.Uvratine neće plug više od 10-15cm samo sam ih olizao a s proleća pustiti svuda dublje spremač.
 
Opet ja po pitanju podele parcele za oranje. Dakle širina je 152m a dužine su kako gde; negde je 149m pa ide na 156m i najduže je 194m. dakle njiva je nepravilnog oblika. U mom kraju je bila komasacija ali moje njive nisu dirali jer se ne graničim nisakim odnosno ima samo putevi i šuma. Sve mi je to uz kuću. Na koliko m širine da idem da bih i koliko imao razora odnosno sloga? Hvala još jednom na savetima i pomoći.

Ja imam jednu parcelu od 75m sirine I 150-200m duzine od prilike .ja to uglavnom orem na osmicu .recimo krenem od sredine krug pa onda jedan red sa jedne strane pa ponovo krug sredina pa onda red sa druge strane I tako dok ne poorem jedno trecinu parcele a onda svaku polovinu zavrsim posebno .
ali kontam kako god da okrenes bez okretaca pravis uvek istu duzinu na prazno
 
Orao malo prethodnih dana negde ide super,a negde srednje zalosno.

zo7tj8.jpg
9pnnz4.jpg
fd8xw8.jpg
 
Darko Dren ako te moje pisanje nervira nemoj ni čitati. Da te ne bi bolela glava.
Coci064 bi ja da kupim obrtač i da ga mogu terati sa 539. Ali sad je ovako.....
Svima još jednom se zahvaljujem na savetima.
 
Opet ja po pitanju podele parcele za oranje. Dakle širina je 152m a dužine su kako gde; negde je 149m pa ide na 156m i najduže je 194m. dakle njiva je nepravilnog oblika. U mom kraju je bila komasacija ali moje njive nisu dirali jer se ne graničim nisakim odnosno ima samo putevi i šuma. Sve mi je to uz kuću. Na koliko m širine da idem da bih i koliko imao razora odnosno sloga? Hvala još jednom na savetima i pomoći.
Ja samo takve njive i imam. Muka jeste ali jbg, kako god da ores nema greske.
Kad udjem u normalnu, cetvrtastu parcelu, nije zanimljivo

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Darko Dren ako te moje pisanje nervira nemoj ni čitati. Da te ne bi bolela glava.
Coci064 bi ja da kupim obrtač i da ga mogu terati sa 539. Ali sad je ovako.....
Svima još jednom se zahvaljujem na savetima.

Ja sam ti prvi odgovorio i dao savet kako da podeliš. Posle mene još nekoliko članova. I ti pitaš opet... i još se i ljutiš...
 
Koliko bi po pravilu trebalo da bude rastojanje izmedju predpluznjaka i glave od pluga ?

Ne znam propis (ako uopće postoji). Kod mene je kao na slici (tek par cm ispred špice lemeša) i funkcionira dobro. Po meni je važnije dobro podesiti dubinu zahvata pretplužnjaka (1/3 do max 1/2) dubine oranja.
WP_20171020_11_54_49_Pro
 
Počeo u ponedeljak sa oranjem.Ovo je tanjirana njiva posle pšenice.Ide lepo,jos lepše ide gde je orano letos.A najteže je išlo tamo gde je dve godine samo tanjirana njiva.
IMG-20181203-124234.jpg
[/URL][/IMG]
Vidim da i iza ostalih useva kod drugih lepo izgledaju oranja,videću kad udjem u njive gde su kukuruzi bili kako ce ici
Ovo sam usput uslikao jedno oranje pre kiše.Koliko se sećam to je tanjirano posle pšenice.Interesanto grudva je skroz suva i tvrda posle kise.Kako ce to izmrznuti neznam.
IMG-20181203-145241.jpg
[/URL][/IMG]
IMG-20181203-152108.jpg
[/URL][/IMG]
 
Ok mogu da razumem da neko to slusa ali bas da je najbolja muzika, ali nema ni veze vazno je da ide oranje.Nego neznam zasto svi {vecina }nestavi originalni zvuk masine nego ubacuju nekakve pesme ?jel to neka moda ili sta vec?Naravno nemislim na Ogija
 
Ok mogu da razumem da neko to slusa ali bas da je najbolja muzika, ali nema ni veze vazno je da ide oranje.Nego neznam zasto svi {vecina }nestavi originalni zvuk masine nego ubacuju nekakve pesme ?jel to neka moda ili sta vec?Naravno nemislim na Ogija

Ukusi su sto se muzike tice individalna stvar, ja licno volim da malo sto bi rekli "przi" ritam. E sada sto se tice zvuka masina valjda ljudima, nama vozacima ,dojadi malo ta jednolicnost zvuka motora pa je nema na snimcima.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
@Steva 1984
Tek je pocetak zime, a mozda jos nije pocela, tako da do proleca jos ima vremena da smrzne to oranje.
@ Lord Ogy
Jest da je suvo ali vidim da se ipak rasipa zemlja. Nije ni blizu kao na Stevinoj slici. Tu je bilo i suvo i tvrdo.
Na par mesta imam i ja i jos mnogi u ataru slicno oranje. Zapravo ne bas takvo jer ovo je bilo tesko silovanje i masinerije i zemlje!
 
Ok mogu da razumem da neko to slusa ali bas da je najbolja muzika, ali nema ni veze vazno je da ide oranje.Nego neznam zasto svi {vecina }nestavi originalni zvuk masine nego ubacuju nekakve pesme ?jel to neka moda ili sta vec?Naravno nemislim na Ogija

Dobro de,malo sam se zaneo...nisam slušao bar godinu dana,a i oduševilo me što ima još neko u tom klubu....meni je di beste,drugi nek slušaju šta je njima beste,i mirna bačka...
Elem i kad slušam muziku,obično je to radio,i obično je to play,a ovo možda čuješ na 202ci al retko,pa me sve to malo ponelo..,
 
Nazad
Vrh