Oranje

Ko ima mnogo mora poceti sa oranjem, bar ono sto ide "lakse".. ja cekam kise pa cu orati zemlja je skamenjena i jeftinije je zbog pluga i traktora sacekati pa orati.. lepse ce se uraditi, a mozda ce masine trebati i sledece godine.. O tome kako i koliko se ore trenutno ( cast izuzecima) govori i to da nikad manje slikanih ( ovde a i na facebook) flasa u brazdi nismo videli..
 
Lepo rečeno kolega, ima onih koji će i u dvaput doneti plug sa njive ali no.Mali savet (koji nemorate poslušati) prekontrolišite dotegnutos spojeva na plugu pošto ima jako puno sitnih vibracija usled velikog otpora.

Dr Grujo svaka čast na podešenosti okretanja pluga, gledam kod nas neki ga okreću ko na ringišpilu, hoće traktor da se prevrne.
 
Lepo rečeno kolega, ima onih koji će i u dvaput doneti plug sa njive ali no.Mali savet (koji nemorate poslušati) prekontrolišite dotegnutos spojeva na plugu pošto ima jako puno sitnih vibracija usled velikog otpora.

Dr Grujo svaka čast na podešenosti okretanja pluga, gledam kod nas neki ga okreću ko na ringišpilu, hoće traktor da se prevrne.

Najvažnije da nema lufta na čahurama cilindra .
 
Miran je traktor i neljulja ga obrtac zato sto je vario plug,prvo ga ispravi pa onda okrene,fakticki ga okrece u pravcu,nek ostavi vario i neka ga okrene,ima da izleti iz sedista.
 
Ja mislim da petobrazdni plug na 40 cm zahvata ni ne bi mogao da okrene bez skupljanja jer bi kačio zemlju.

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Може да се окрене а да се не скупља. Једноставно се главе окрећу на доле, тачнје испод пирамиде, тако да је земљи најближа орва глава, најближа трактору, док је последња у ваздуху.
 
Може да се окрене а да се не скупља. Једноставно се главе окрећу на доле, тачнје испод пирамиде, тако да је земљи најближа орва глава, најближа трактору, док је последња у ваздуху.
ERMO plugovi su imali takvo resenje okretanja koje je kao takvo imalo manu da plugovi često ostanu zaglavljeni na sredini.Od nedavni su presli na nacin obrtanja kao i svi drugi.
 
Vario mora imati dva zgloba (na gredi i za svaku glavu), a za memori cilindar je dovoljan jedan zglob (na gredi). To je moje razmišljanje koje ne mora biti točno.
 
Probao jedan komsija da ore i prekinuo. Nije cak ni izasao na celu duzinu. Strniste bilo pre pozara.
72cff0c09e9f09fdaa906177b9896424.jpg


Послато са Moto G (5S) уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh