Oranje

Petre pa kod kola je drugačije. Gume treba da budu napumpane po onome kako je proizvođač naveo u uputstvu i onda je potrošnja ok. A sećam se i da kad se malo ispumpa guma na bicikli odmah se oseti da treba malo više snage da vi ona mogla da se vozi, a kad je lepo napumpana onda je laganica.
 
Proverite prvo da li su te ispumpane gume tubeless ili sa unutrasnjom, da ne bi menjali gumu na sred njive zbog pokidanog ventila (kao jedan sto ga znam).
 
@Murtin

Orem sa istim plugom i isti problem se javlja tamo gde je jako tvrd pluzni djon. Plug lepo ulazi u zemlju ali ume da odstupa od dubine na njivama gde ima vodoleza ili gde su pretvrdi tragovi.
 
Po tome ispada Vogel bolje kontruisao spiceve, ja to nisam imao nigde, a orao sam i usluzno njive koje godinama su orane na 20cm + zelja da porastem, pa kada se oru na 27-28cm izbacuje pluzni djon bukvalno u delicima.
 
‚Proverite vrhove na raonicima, obično svi oru dok se špic neporavna sa raonikom pa i više od tog pa onda kad je ovakva jesen ili ima tvrdine plug iskače zbog velike debljine raonika, jednostavno nemože da zapne da zaroni i to je problemkod mnogih a niko neće da se seti da okrene vrhove ili promeni ako su potrošeni, to nije tako problem kad je vlažno ali ove jeseni raonici (vrhovi) vode glavnu reč u oranju, ja sam na dve parcele razorao (naorao na njivu) put pošto je jako visok u odnosu na njivu i to sa ravnjakom plugom, ako je dobar vrh i raonik mora u put da uđe.
 
Koliko otprilike može se uzore ha/kj zemlje sa samooštrećim raonicima originalnim za vogela ,neki prosečan vek trajanja?
 
Nazad
Vrh