Oranje

Može, ali su parcele jako usitnjene. Taj lik desno je od četiri vlasnika zakupio ukupno 70-ak ari da bi imao iole pristojnu površinu.

Послато са SM-G355HN уз помоћ Тапатока
 
Zorane jel ovo dolina Z. Morave ?? Deluje mi tip zemljista kao kod mene :osmeh: Samo imamo malo vece njive, ali I ovde u mnogim selima imaju muku sa malim parcelema a steta to je vrlo plodno zemljiste kad se uradi kako treba daje odlicne prinose. Ne zna se kome manje odgovaraju te sitne parcelice da li povrtarima ili ratarima
 
Zorane jel ovo dolina Z. Morave ?? Deluje mi tip zemljista kao kod mene :osmeh: Samo imamo malo vece njive, ali I ovde u mnogim selima imaju muku sa malim parcelema a steta to je vrlo plodno zemljiste kad se uradi kako treba daje odlicne prinose. Ne zna se kome manje odgovaraju te sitne parcelice da li povrtarima ili ratarima
Jeste, Z.Morava je nekih 500m. desno od ove njive.

Послато са SM-G355HN уз помоћ Тапатока
 
Kod Zorana je cena cak jeftinije no u dr mestima pored Zapadne Morave izmedju Trstenika i Krusevca.

Zato sam i pitao jer znam da povrtari rentu za parcele za papriku placaju astronomski.
 
Nece na zadatu dubinu ponekad. Tvrdo bilo pre ovih kiša.
a3fd397816095e3f4b70c72bbb5d99ad.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Kad gledam one snimke oko štelovanja ovih novih višebrazdnih plugova primetio sam da se stavlja akcenat na pritisak u gumama. I kad pokažu traktor u radu stvarno su zadnje gume lepo ispumpane. Msl da zahtevaju pritisak od 0,65-08. Može li objašnjenje zbog čega je to? Zar nije veća potrošnja goriva sa tako ispumpanim gumama?
 
Bez obzira da li se radi o velikom ili malom traktoru ispumpane gume bolje nalezu na podlogu i teze proklizavaju. Samim tim, zbog boljeg prianjanja manja je i potrosnja. Za te velike radijalne gume pritisak od 0.8bar uopste nije mali, ispravite me ako gresim?
 
Nazad
Vrh