Oranje

Dubina se odredjuje frutelom...

- - - - - - - - - -

Ili swepsom u u slucaju lole iz sasa...suncokret se ne vazi..
 
Ma cudo jedno.
Samo sto je to sala za koju Montoya zna i ne ljuti se. I ja sam u dvoristu imam IMTov dvobrazni plug.
A vi pametnjakovici koji pisete nesto o cemo ne znate mi stvarno niste jasni. Prvo ne znate da li ja imam decu. I za koga ja radim i kako radim ida li moji roditelji rade I zive za mene ili ne. To ne interesuje ni mene, a kamoli vas ne bi trebalo.
Svako malo pametniji na ovom forumu zna I vidi da 50% mojih postova na forumu su u sali. A 100% tih sala su na racun ljudi koje znam licno.
Kao sto su Montoya, Pantic, Galicije....
 
Ја сам данас одустао од орања, јер се сојишта без кише орати не могу...плуг се толко тресао да сам на три њиве само започињао и напуштао...

Мада има и упорних који не посустају, уз сву муку њихових риђана....
 
Немам ништа против да се он тресе, али се вибрације преносе на кабину и цео трактор, а то је по теби Матићу нормално?

А што се искакања напоље тиче, немам тих проблема, јер хидраулика се лако увек може закључати па нек цврчи колко оће плуг, а до сада нисам имао проблема са тим. ЕХР за сада обавља одличан посао и без закључавања...
 
Zašto ne bi bilo normalno?Hoćeš reći da se odvrću šrafovi na traktoru usled vibracija ili su toliko jake da hoće sedište da te katapultira ili ti trnu noge?Nije ti riđan kadar za 4 brazde u svim uslovima.Još ti ne znaš šta znači štogod tvrdo_Ovde bi grebao sa 3 glave kao mačak uz oluk.
 
Ja sam odustao juce od daljeg oranja. Zavrsio njivu potrosnja otisla na 15+l, sada pada kisa pa posle kise cemo dalje. Ice lakse kada nakisne malo i kada se ljustika od kukuruza polepi malo. S obzirom na moju povrsinu 7 lepih dana posle kise i ja poradio... A da jos nisam izvadio repu pa cu to u januaru verovatno orati.
 
I ja danas krenem da orem strnjike i odustanem u drugom prohodu. Tvrdo iskace plug zemlja se rasipa ali u sitnim kockicama. posle kise nastaak.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh