Oranje

Neki dan sam razoravo/nivelisao put koji je pod velikim bocnim nagibom i i nakrivljen sam bio kao nikad do sad i jos nisam doduvao gume . Tad se setio da je neko reko da se nece prevrnut dok je plug u zemlji . Mada sam balansiro na kontra stranu i gledao ko radi okolo da me moze vratit ako se prevrnem :bravo:
 
Navikao sam na breg i razne ojebine kod mene ima brega dosta,bilo je svega propinjanja traktora,otvaranje vrata u strani kad se ore za nedaj bože iskakanje itd...a živim u ravnom Sremu relatovno...Razumem ove i ostale ljude koji se pate sa brdima i dolovima oni zaslužuju poseban respekt:ppozdrav:
 
Nije problem uzbrdo-nizbrdo, veci je problem raditi popreko kosine...

Navikne se covjek na sve al ovo je bas ekstreman sport.
 
E bas tako moram ovo da napisem i ako je off letos sam prvi put balirao nasip. Pre podne kad sam kretao nije mi bilo svejedno samo jednom nogom se podupirem zavisno na koju stranu idem (imao upalu u nogama sl dan)
 
@lekso,tako se ponasao i moj drugar i na kraju dana se isprevrtao sa traktorom.Ne radim takve poslove ali vidim da iskusni okrenu bar jedan tocak (rašire trag traktora) i tada je stabilnost i bezbednost sasvim druga prica.
 
@lekso,tako se ponasao i moj drugar i na kraju dana se isprevrtao sa traktorom.Ne radim takve poslove ali vidim da iskusni okrenu bar jedan tocak (rašire trag traktora) i tada je stabilnost i bezbednost sasvim druga prica.
Da video sam i ovde to rade... ali delovalo je poprilicnob stabilno i ovako... no da ne idemo dalje u off

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
Ja sam pre 7-8 god kod babe i dede orao neku ledinu (okolina Jagodine). 15 god unazad nije orana. Univerzal 445 dv i neki dvobrazni imt plug, ne secam se tacno koji. Niz brdo orem drugom brzom na ler, traktor se ne gusi, ide odlicno. Kad krenem navise sa podignutim plugom prvom brzom, dodje do pola brda i traktor nema snage da izadje. Trecom sporom bez pv slajfuje, a sa uklj prednjom vucom izadje. Sad zamislite koliki je nagib terena. Tu je sadjen kukuruz "pod motiku".

Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока
 
Takodje i kod nas u kraju ranijih godina nesetan pedalj zemlje se obradjivao jer su sela bila puna naroda i trebao se necim prehraniti i zaraditi.Danas to nije slucaj.Meni kad pricaju stari ljudi sta se sve obradjivalo i radilo koje strmine,kamenja itd meni je tesko da poverujem jer tu sad ima suma i niko nece da sece jer je takav teren a,nekad bili vinogradi,baste...
 
Matijevic Agrar
21bc9c7428db442cba0b3b63660b6fca.jpg

Bitno je da se radi 30 000+ ha
 
Danas sam orao komad koji sam jesenas pola poorao za pšnicu i dalje nisam jer sam mislio da ga ove godine neću raditi.
U glavnoj ulozi McCORMICK G-Max 135 i Lemken Opal 110.


 
Nazad
Vrh