Oranje

Lepo:osmeh:. A pas pravi drustvo. Tako kad kod meja ne dodje vozac da ore a za njim i njegov pas. Covek ide sa traktorom 3km do njive a pas sve za njim. posle pas odmara a nekad malo nabija kondiciju tckarajuci za plugom pored ili u brazdi.
Ja mog stavim u kabinu do njive. A na njivu izadje napolje i ide ispred traktora. Bas u toj njivi, uhvatio ga je prednji tocak. Sreca pa sam ga video, stao sam odma, isao malo u rikverc. Zgazio sam nogu. On ustao i odma dosao u kabinu. Sreca pa mu nista nije povlomljeno.
 
Ma izadje on iz brazde.:osmeh: Kad nanjusi misa, izadje iz brazde. Saceka da prodjem, pa trazi misa. Posle me ceka na drugoj strani. Lud pas skroz. Isto tako u kukuruzu, ide ispred adaptera, i tek kada kljunovi stignu na 10cm, od njega, on se pomeri. Moram nekako da ga naucim da ide pored, nedej boze, mogu da ga ubijem tako.
 
Oranje od pre neki dan, islo je solidno. Bio u ispomoc dedi, i orao nesto svoje.
20150221091600.jpg

20150221115530.jpg

20150221153847.jpg
 
Pošto je njiva totalno nepravilnog oblika a na drugom delu gde je žitnica letos je bilo jedna oaza palamide pa je pala odluka na kukuruz zbog lakše borbe sa širokolisnim korovima.
Spremač će to odraditi najbolje....
 
Traktor sam lako "očistio" !!! Izašao na put i pun gas i sva zemlja ispala iz guma ispred komšijskih kuća :haha:. Sad ako neki komša čita sigurno mi spominje užu familiju:haha:
 
Nazad
Vrh