Oranje

Kakva bi se tu farma mogla podici, dal krava, dal bikova. Idealni uslovi za stoku, samo kad bi ova malo pre pomenuta iz Bg bila malo pametna sta bi sve Srbija mogla.
 
2qiuy4g.jpg
Јучерашње орање.
Jel ovo imt 754? Plug je odlicno nastelovan. Svaka cast na oranju. Ovaj plug ima malo rastojanje izmedju glava, a opet slazes brazde tako da su sve jednake.
Ovo je isto tvoje oranje, zar ne? Imam ovu sliku u nekoj arhivi, pa je sada pronadjoh


upload images free
 
Super slike. Nebrinite razviće se stočarstvo u tim krajevima i bez pomoći države , samo ko oće da radi . Kod nas ima takvih krajeva i malo po malo telad za tov samo tamo možeš da nadješ . Krava sve više i to dobrog kvaliteta , razlog je što u ovakvim krajevima može dosta jeftinije da se proizvede mlijeko ili tele nego na farmama da se hrani iz vreće ili silaže. Treba samo prihvatiti takav način života i juriti po brdima . Inače u svijetu je cijena mlijeka zadnjih par mjeseci srušila sve rekorde i drži se dobro , ako tako ostane biću tu kravica kolko oćeš.
 
Маркокг 1982 Плуг је ИМТ754 и оба орања су моја. Плуг 754 је право откровење, имам и Фергусонов плуг2*30цм (као олт) у супер стању али га више не користим. сточарство је главна делатност али све је мање људи који хоће тиме да се бави.
 
Poslednja izmena:
A kad i kad sam ja pricao o 754 plugu... Bubu ima kverneland glave na 757 ali po mom misljenju ne dolaze do izrazaja kao na maloj rami. I ja da sam ranije znao da se moze naci 754 u dobrom stanju ne bih davao 1000€ za nov plug. Ali gledano s druge strane sad i 539 ore s 2x12" kao od sale ;)
 
Igordulic , jel zemlja inače tako rastresita u ovo doba ili je to malo zbog raži ? I mene zanima jeste li silirali , čemu dajete , kakva je vrijednost ?
 
A kad i kad sam ja pricao o 754 plugu... Bubu ima kverneland glave na 757 ali po mom misljenju ne dolaze do izrazaja kao na maloj rami. I ja da sam ranije znao da se moze naci 754 u dobrom stanju ne bih davao 1000€ za nov plug. Ali gledano s druge strane sad i 539 ore s 2x12" kao od sale ;)
Bobo, bili su tu i oni koji su pazljivo slusali o tome sto si pricao. Zahvaljujuci tebi, ja sam trazio i nasao plug IMT 754 :)
A ovde imt ore, ali je ovo imt 539 DV inace mislim da stvarno ne bih mogao da ore ovako neoranu parcelu sa plugom 2x12"
 
MOMOSARIC,IMT577dv
Ima u temi Perko,silirali smo,a drugi deo je sa graskom pored ali je raz zagusila grasak i nema ga puno..
Pa rastesita je kad ima vlage i kad je vucen stajnjak par puta :) ali u sustini kad je suvo rastresita je i onda ali su i grudve vece,ali inace nije tesko zemljiste.
Evo jos jedne slicice :)
dsc0280.jpg
 
Evo Bobo da vidis da gresis. Doduse, taj prohod sam pustio malo plice jer je zemlja 2 dana mrznula i tada je bila smrznuta brazda pa je bilo previse proklizavanja pri oranju na zeljenoj dubin..

 
Kazem da ne dolazi "toliko" do izrazaja kao na maloj rami. Sta hocu reci: Da u usporedbi 756 i 754 se tocno vidi razlika sta je koji plug orao dok se kod 757 obicnog i kverneland ne vidi toliko znacajna razlika u krajnjem izgledu oranja.

Ima na youtube snimak jednog od clanova (jbg, ne sjecam se kojeg) IMT 5100 i 757.35 i kad gledam snimke kako 757.30 ore, meni je to dosta slicno posto se kod vas zemlja u pravilu uvijek rasipa kad se ore. Bar stalno nailazim na youtubeu na takve snimke oranja po vojvodini. dok usporedis 756.20 i 754 tu se razlika puno jasnije vidi.
 
Oranje od prije neki dan. Radi se o lucerištu starom 6 ili 7 godina. Lucerka je već bila dozrela za oranje ali sam mislio da skinem jedan otkos no nažalost maslačak je u potpunosti uništio i ono malo lucerke što je ostalo tako da smo odlučili da sve zaoremo. Najbolja solucija bila bi da se masa prvo samljena malčerom ali nemam isti tako da je moralo ovako. Zemljište je bilo strašno utabano a odozgo je klizavo zbog maslačka no uzoralo se. Što se snimka tiče, ne obračajte pažnju na nešto nižu brzinu, rekao sam ocu da ide sporije dok snimam a crtalo nije bilo u funkciji jer sam ga zimus skidao a potom samo provizorno stavio i nisam imao ključ da ga podesim tako da je samo bezveze mlatilo. Nakon oranja uslijedio je jedan prolaz spremačem kako bi ga koliko-toliko poravnao a potom smo potanjirali (2 prolaza) sa IMT 539 i OLT X20 tanjiračom i potom opet jednom spremačem i sjetva je išla bez problema.



Evo i snimak tanjiranja i kako je to sve izgledalo nakon dva prolaza.


Eh da mi je ovaj tvoj plug bio za onu moju neobradjivanu smolnicu,preporodio bih se i u oranju i u tanjiranju..
 
Nazad
Vrh