Oranje

I jos uz to dodaj kad se tockom spustis u brazdu eto belaja!!!!!! Ne bi se ja zafrkavao tu!!!! Andrija najbolje naravi ti zastitni ram!!!! Sto je sigurno sigurno je.... :ppozdrav:
 
Ma gde vi vidite kakvu strminu na ovim slikama gore???
Mora da ste svi naučeni na ravnice pa su vam ovakvi zanemarivi nagibi velike strmine! :)

Sve dok je plug u zemlji neče traktor nikud da je naznam kako strmo!

Samo da nađem slike kakve sam ja strmine orao da sam hteo sa sedišta ispasti koliki su nagibi pa se nisam prevrnuo!
 
Ovo je brdo...:osmeh:

462348_large.jpg
 
Lele Vladj ja mislim da je tu potrosnja po 1h najmanja... Na dole ores sa ugasenim traktorem... :haha:
 
Evo kako bi kolege iz ravnicarskih krajeva orali sa svojim traktorima i plugovima po nasim brdima.:ppozdrav:



 
Kako kolega Sanana kaze, niste vi navikli na nagnute njive pa vam se sve cini grbavo. Ovo je za moj pojam ravnica, da se neko ne naljuti, ovo se ore zatvorenih ociju. Radim puno puno gore njive...

Evo jedna slikana odavno, samo nisam ravno uslikao, tu je sok da se vidi sta je "vodoravno" ko ima volje neka izmjeri kut pod kojim se traktor nalazi ;)

p1240005yf9.jpg
 
Bobo nije to nista, ovo je jos vise bilo nagnuto samo se ne vidi na slikama i nije to toliko strasno da se ore.
Danasnje oranje, puno panjeva je ostalo ne izvadjeno pa malo, malo pa zakaci u neki. Srecom je plug jak pa dosta njih smo i izvalili sa njim. Sutra nastavak..
dsc1214.jpg

dsc1219.jpg

dsc1218.jpg
 
Za oranje po takvom terenu (panjevi) je najbolje jak plug kao tvoj i slab traktor da nemoze da iskrivi plug i nema brige.. Andrija jesi to kupio te njive koje su zarasle tako ili uzeo pod zakup??? Ako jesi kako si uzeo pod zakup kad treba prvo da ih iskrcis??? :sta:
 
Nazad
Vrh