Oranje

Kad se potrefi vreme ide to tako bez problema,ja imam trenutno takve zemlje gde bi to tako islo....

Ove godine gde sam isao prohod Gruberom na 25cm ore se kao besno,dosta lakse neg tanjirano,jedino sto ima vise slame..
 
Ako je to gruberisano odstojalo mesec dana cistice dasku bez problema.

- - - - - - - - - -

Jedna parcela je orana sa Kvernelandom a druga sa Regentom, oba su petobrazna i vario, Kver. vuce 250ks a reg. 230ks.

Dal moze neko da prepozna koje oranje pripada kojem plugu?
attachment.php

attachment.php
 
raba-ore1.jpg
[/IMG]
raba-ore2.jpg
[/IMG]
raba-ore3.jpg
[/IMG]
raba-ore-4.jpg
[/IMG]Ovde je bilo zito posle zetve ugareno i prskano totalom ovo rezultata :haha:zeleno djubrenje,a gde sam orao jos jednom i sad duboko nema ni jedne travke jbg,ovo je ogledno polje :haha:A raba je odradio posao za 5 icu!
 
Ako je to gruberisano odstojalo mesec dana cistice dasku bez problema.

- - - - - - - - - -

Jedna parcela je orana sa Kvernelandom a druga sa Regentom, oba su petobrazna i vario, Kver. vuce 250ks a reg. 230ks.

Dal moze neko da prepozna koje oranje pripada kojem plugu?
attachment.php

attachment.php


mislim da je prva radjena sa regentom a druga kvernelandom sve u svemu super ornnje
 
I lalo jel Vogel vise po tvom ukusu. Danas sam imao problema sa mojim u kukuruz kada uhvati srednja brazda baš po sredini gde je izbacio kombajn hoće malo perške da vire,nije strašno ali je ružno.Inače na branom kukuruzu ne možeš ni prepoznat da je bio kukuruz.
 
Nazad
Vrh