Oranje

Kao prvo plaz je visine 180 mm. a kolika je dubina procenite sami nije merana na terenu već samo nagađamo, drugo 4X50 radni zahvat tj. 200 cm. oranja nema jer se lepo vidi da skida točak možda vrlo malo 3-5 cm. više od točka, jedino ako je pomeren trag točkova pa da mu je unutrašnje rastojanje između guma preko 160 cm. a to sigurno nije. Vidi se da prva brazda nehvata dovoljno što se da i uočiti i po uzaronom delu jer prohodi nisu sastavljeni, a kod zadnje brazde se vidi da skida točak jer je delimično krupnije oranje u odnosu na ostale zbog zbijenosti zemljišta, i na kraju moj rezime je da ovde nema više od 180 cm. oranja.
 
Mnogo je velik zahvat 4x50(ako je toliki) za 130 ks.Kod nas ovakvi kinezi,vlasnistvo "PKB Dragan Markovic" oru sa tri brazde,ne znam tacno zahvat.Dobro,mozda je u B.P. laksa zemlja za obradu.Inace,najvise oru sa Fendtovima i sestobraznim obrtacem
 
Neko je kanda obecao prosle godine da ce snimiti kako Fiat od 115ks ore sa sedmobraznim plugom i da ide duboko i brzo. Da li je taj snimak ikad postavljen?
 
Za sva pitanja upućena meni nisam 100% siguran da sam kazao da imam snimak sa Fiatom ali za neverne tome i fiat i plug su tu pa nek izvole probati lično. Drugo imali ste priliku da vidite i plug ovde na forumu pa vas pitam za taj plug šta je dubina i čemu služi takva vrsta pluga. Treće kada čitate post vodite računa da ga čitate redom pa tek ako ste svatili šta je napisano dajte i svoj komentar a da vas podsetim šta sam napisao:jer se lepo vidi da skida 3-5 cm. više od točka,točak možda vrlo malo. kraj citata. Da nezaboravim uz izvinjenje možda sam i obećeo snimak ali u da ću vam snimiti ove godine i postaviti ga ali u međuvremenu je stigao nov traktor tako da je Fiat pauzirao.
 
Ovo je najtezi deo za oranje u nasem ataru, teski rit. Zemlja tipa prepodne ide dobro, popodne ne ide. Ovde je ruja orao u trecoj,negde duga treca, a negde polovljena, sav se tresao, ali orao 23-25 cm, u odnosu na 558 koji je isao 15 cm, u ovoj zemlji. Potrosnju ne smem meriti, a brzina oko 4-5 km. Pohvale za plug 757, koji je sve zaorao.
Drugi potez naseg atara, oranje dan kasnije od prethodnog. Brzina cetvrta duga, pokusao i petom dugom, i isao je sa njom, ali blago dimio, pa nisam hteo da silim, nije bilo potrebe. Zemlja se sipala iz pluga, brzina 8 km, ovde je i trecu brazdu mogao vuci. Brze sam orao, nego sto je MF isao putem sa 4-braznim obrtacem. Ovo je slozeno bas extra. Potrosnja nije merena, ali je bila bas niska.
 
Lepo oranje ,a ovakva zemlja je i kod nas. Kad zabetonira muka ziva zvoni i plug i traktor i samo gledam sta ce pre da popusti :udri: Plug za pohvalu kako slaze(radi kao vogel ,a duplo i vise jetinije), imam isti pa moram da ga hvalim :osmeh:
 
evo i mog jesenjeg oranja sa belarusom 1021 i kverneland
9k5cpd.jpg
 
Nazad
Vrh