Oranje

Slobo,eto ja imam jos 4brace,od tetke,nece da oru ili bilo sta sa poljoprivredom,dok ja od 6godine traktor se uhvatio,i ne izlazim,radim sve moguce operacije,kad mi pokojni komsija bio ziv,zajedno smo se dopunjavali,sad ja poteram dva traktora u njivu kad prskam ili sejem,jbga kad se mora sta ces. Istina da uvek zatreba jos jedan par ruku,al kad nece niko...
 
Slobo,eto ja imam jos 4brace,od tetke,nece da oru ili bilo sta sa poljoprivredom,dok ja od 6godine traktor se uhvatio,i ne izlazim,radim sve moguce operacije,kad mi pokojni komsija bio ziv,zajedno smo se dopunjavali,sad ja poteram dva traktora u njivu kad prskam ili sejem,jbga kad se mora sta ces. Istina da uvek zatreba jos jedan par ruku,al kad nece niko...

Kako ovo izvedeš :sta:
 
moj jedan prijatelj,dodje sa jednim traktorom i spremacem,a neko mu dotera drugi sa prskalicom.Jedan traktor je na jednom a drugi na drugom kraju njive.Prvo prska i kad dodje do kraja seda brzom brzinom u drugi i spremira .U pitanju je zemljisni insekticid.
 
Kako ovo izvedeš :sta:

Malo sam lose se izrazio,poteram ja dva traktora u njivu,al ne istovremeno,poteram jedan i ostavim ga pa se vratim po drugi kad je bliza njiva,a kad je dalja,onda poteram jedan do polovine puta,vratim se po drugi,njega poteram do njive,vratim se posle do puta za prvi. Brzo pesacim,navikao sam. A inace pre dosta godina bila je zurba dal seno ili slama,ne secam se,uglavnom bile su bale,oba traktora u njivi,istovremeno radili ja ubacim u 2sporo oba i cas sa jedne strane volan ispravim,pa drugome i tako u krug,bila zurba jbga.
 
Malo sam lose se izrazio,poteram ja dva traktora u njivu,al ne istovremeno,poteram jedan i ostavim ga pa se vratim po drugi kad je bliza njiva,a kad je dalja,onda poteram jedan do polovine puta,vratim se po drugi,njega poteram do njive,vratim se posle do puta za prvi. Brzo pesacim,navikao sam. A inace pre dosta godina bila je zurba dal seno ili slama,ne secam se,uglavnom bile su bale,oba traktora u njivi,istovremeno radili ja ubacim u 2sporo oba i cas sa jedne strane volan ispravim,pa drugome i tako u krug,bila zurba jbga.
Kao Nemački,lako je uz sinalko,al se puno 'oda
 
Malo sam lose se izrazio,poteram ja dva traktora u njivu,al ne istovremeno,poteram jedan i ostavim ga pa se vratim po drugi kad je bliza njiva,a kad je dalja,onda poteram jedan do polovine puta,vratim se po drugi,njega poteram do njive,vratim se posle do puta za prvi. Brzo pesacim,navikao sam. A inace pre dosta godina bila je zurba dal seno ili slama,ne secam se,uglavnom bile su bale,oba traktora u njivi,istovremeno radili ja ubacim u 2sporo oba i cas sa jedne strane volan ispravim,pa drugome i tako u krug,bila zurba jbga.

Druže to je patnja, a ne pos'o....jednog od braće za uši i da pomaže :ppozdrav:
 
Koliko starijih ljudi kod mene u selu tako rade i to naj cesce u berbi,teraj jedan pa ostavi pa peske po drugi pa preteknes prvog pa ostavis nazad po drugog i sve tako sve u svemu mucenje.. Ali necu dalje u :off_topic:
 
Ja kad bih morao tako da radim,ja bih pre batalio takav posao nego tako da se zezam. Znam da ljudi oteraju npr.berac na njivu pa otkace pa dodju za prikolice,ali ovako da se radi..........
 
Au,postar,pa ti si gori od mene.I ja radim skoro sve sam(osim sena,slame),ali kad mi trebaju dva traktora oteram jedan,neko dodje po mene kolima,pa uzmem drugi,samo mi fali jos da idem peske.Pa do podne samo treba da ih dovozim do njive!
 
Au,postar,pa ti si gori od mene.I ja radim skoro sve sam(osim sena,slame),ali kad mi trebaju dva traktora oteram jedan,neko dodje po mene kolima,pa uzmem drugi,samo mi fali jos da idem peske.Pa do podne samo treba da ih dovozim do njive!

Tebi su mozda vise od 3-5km udaljene njive. Meni recimo oko kilometar i po 2km prosek. Brankovic,eto ja cu ti dodjem da ti pomognem u tim operacijama :) :ppozdrav:

@ciro,jesam jednom komsinicu ucio da vozi traktor,i naucila odlicno iz prve,taman mi povukla rakovicu sa fergusonom da upali :D
 
Nazad
Vrh