Oranje

Odg: Oranje....

šta će ti 40cm?
tu ide suncokret dogodine?
 
Odg: Oranje....

Ma nebi ja, al laka zemlja veoma. Isto ide i na 20 i na 40, pa racunam reko bolje onda dublje nego plice.
 
Odg: Oranje....

Uvazavam kritiku, znam i ja da ste u pravu. Ali kad orem sa ovim malim plugom, ako nije upaljeno nema ni oranja, posto mu je klirens mali pa mi zagusi na svakih 10 metara.sa ovim uglavnom ugarim i eventualno duboko oranje na lakoj zemlji. Ali nepalim kada orem sa jednobraznim, taj zaorava i nestopa pa makar bilo i pola metara ostataka od kukuruza :osmeh:
 
Odg: Oranje....

uh ti si bas sprema :bravo:
cale poorao sve :kisa:
a komsija ima lesinu rusa 82sa orednjom vucom i neki 3brazni kepec i ima jos jednog rusa bez prednje vuce,ali vec 5-6dana po selu trazi jos jedan plug za tog rusa,kao ne isplati mu se da radi sa samo jednim traktoroma,a ima 25kj zemlje :nono:
 
Odg: Oranje....

To je već rabota, nema tog traktora koji kosta kao dva belarusa a da ima isti ucinak. :D
Koliko ti uzoreš dnevno sa ta dva belarusa?
 
Odg: Oranje....

oremo 12 sati dnevno. Zavisi od veličine parcela od 16 do 20 kj
 
Odg: Oranje....

sandore ima li tamo kod vas nekih polovnih belorusa da se kupi novije proizvodnje ? pozeljno 892 820 ! :bravo: :cao:

Lepi su ti traktori svaka cast domacine!!
 
Odg: Oranje....

@ Dragan 18 sad trenutno ne znam ali ima kod nas vašar i tu sigurno može da se nađe.
u brazdi (9.5 km/h) :

 
Odg: Oranje....

ehhhhhhhhhhh kad bi svugde bila zemlja kao u Debeljaci. Ja vucem 4 brazde sa 180 ks brzina 6-7 km. Dodje mi da zaplacem kad cujem kojim brzinama ljudi oru. :udri: U kojoj brzini vuces te fogele i na koliko je podesen zahvat? Imao sam isti takav fogel i uglavnom je treca glava bila podignuta posto je rus hteo da crkne sa 3 glave. Mogao je da vuce 3 brazde samo u godinama kada je bilo izuzetno lako oranje i to u 3 usporenoj brzini, a gde je lakse oranje u 4 usporenoj :( (dubina 22-25 cm)
 
Odg: Oranje....

Kako merite brzinu traktora u oranju? Uglavnom svi traktorski brzinomeri su vezani za broj obrtaja motora (menjača , točkova...) i to funkcioniše u transportu po tvrdom putu. Ali u oranju ima proklizavanja i pređeni put u jedinici vremena više ne odgovara broju obrtaja, tj. prikazana brzina je veća nego realna.

Ja sam još proletos kupio digitalni brzinomer za bicikl (dozvoljava da se ubaci obim točka u mm) sa namerom da ga montiram na prednji točak traktora (nemam prednju vuču) i tako precizno merim brzinu, pređeni put... Samo, još ga nisam namontirao :spavam:.

Još je jednostavnije ako znate koliko vam je dugačka njiva da izmerite vreme potrebno da se izore brazda. (Nije baš 100% tačno jer na početku i kraju brazde idete malo sporije ali dovoljno tačno za ovu svrhu, a ako se traži preciznost može da se odmeri neka razdaljina u njivi tako da je prođete konstantnom brzinom). Potrebna formula je :

brzina (km/h) = pređena udaljenost (m) x 3.6 / izmereno vreme (s)

:cool:
 
Odg: Oranje....

Ma ko da je bitno km gore-dole, nekad brže, nekad sporije, u suštini kada se lepo rasipa i ne leti brazda mnogo to je oko 7 km/h.
 
Odg: Oranje....

Evo malo Ritske crnice iz juznog banata :osmeh: :osmeh: :osmeh:

213iucj.jpg


33pekgi.jpg
 
Odg: Oranje....

Ja sam danas "zgulio" 6 jutara, vreme i stanje zemljišta je idealno za oranje. :cool: :D
 
Odg: Oranje....

netreba ogledalo mozes komotno ogledat od brazdu mogu mislit kako pisti :osmeh:
 
Nazad
Vrh