Oranje

Ako je zahvat pluga 4x35,na normalnu duž (kod nas 380m) trebao bi ići 10 km/h i da se na uzglavnicama nezadržavaš više od 1min,da uzoreš 1kj za 30min,a uvratine pride,ali pošto je kako znam kod vas neverovatno leka zemlja,mislim da je izvodljivo

to je i ovde prava duz. nisam planiro da merim vrem, nego kad sam poceo parcelu slucajno sam pogledao na sat i kad sam zavrsio palo mi na pamet koje je to vreme, tao da nisam vodio strogo racuna o gasu. a na krajevima ja mislim da je 20 sek. mnogo, masina se dize u hodu i spusta u hodu, i nema zveranja okolo da vidis dal te neko od komsija gleda i cudi tvom radu:osmeh:
 
Danas je bilo stvarno milina oranje. Zemlja u idealnom stanju za oranje...
fotografija0328.jpg


fotografija0330.jpg
 
Ako mene pitate, treba mi prosečno sat i po da se lepo uzore, zatvore brazde i krajevi da se preoru dva puta.
 
Ja sam orao 5 jutara za 4 sata sa sve zveranjem okolo,čačkanjem pluga ,protezanjem nogu i piš pauzom.
Brzina iz 3 ranga 3 (laže mi sat) 3x40cm
Inače oko sat po jutru u proseku naravno bez puta.
 
Uglavnom koristim za oranje 4 i 5 sporu, ili eventuralno 3 brzu.

@tamara
Za oranje od 35 minuta/jutro treba veliki traktor i plug od 4-5 brazdi. Sve manje od toga ne verujem da može postići 35min/kj.
 
Не разумијем се у орање, а требаћу следеће године дубоко орање за воћњак. Постоје ли неки једнообразни плугови и трактори који могу да узору земљу на око 45 центиметара? Колико би требало времена да узору 20 ари земље која је расресита до 25 цм, а после следи знатно збијенија иловача? Колико бих то требао да платим оквирно спрам тежини посла?
 
1 sat i 45 min po lancu racunajuci od polaska od kuce do povratka,sa pis.njem i mozda jacom nu.dom.sve uracunato.izvinte malo sam iznerviran
 
Mi dok smo orali zapravo,i preko 400kj za sezonu(sa rusom 81ks i trobrazdnim plugom),sve se to radilo u hodu,i užina (flaširana),i mala nužda sa stepenica (traktor ore),i zveranje,pa i štošta još,da sad nedetaljišem previše
 
Citam i divim vam se... Ja sa Universalom 445 i imt 757.2 1ha orem oko 5h ali na maestu gde je tvrdja zemlja i koja nije dugo radjena, sto bi kod nas rekli ledina...Definitivno krajem sledece god kupujem mf-a...
 
Za oranje od 35 minuta/jutro treba veliki traktor i plug od 4-5 brazdi. Sve manje od toga ne verujem da može postići 35min/kj.

tako je Branko ali Kovacevu verujem da kod njega u Kozjaku Rus od 130 ks moze da vuce isti plug istom brzinom kao kod mene 200 ks.

Pre nedelju dana sam radio parcelu od 10 KJ i bas sam merio vreme. Tezinu te parcele bi na skali od 1-5 ( 1 najlaksa, 5 najteza ) ocenio sa 3.5 i bilo mi je potrebno 5 sati i 15 min. sa zavrsenim uvratinama. Realna brzina je bila 7.5 - 7.8 km/h sa sirinom zahvata 4 x 50 cm a dubina je bila 23 -25 cm. Verovatno bi i brze zavrsio da nisam imao proklizavanje 20- 24 %. Nisam stajao osim nekoliko puta na 1 min. i ovo su potpuno tacni podaci.
 
Poslednja izmena:
kad bi vam ja prico sta sam radio dok traktor ore nebi verovali.al necu ima da me skinu sa forumma i sta sam onda napravio
 
Nazad
Vrh