Oranje

Radi prvi put zemlju gdje je bio kukuruz , a plug koristi još samo u kukuruzištu a pošto ga nesije prodaje ga za pet dana kad završi oranje . Slikaće se pored njega i više ga neće koristiti. Što se tiče kukuruza ponovo će ga sijati od 2014 kad se razočara u cijenu pšenice.
 
@Mindjušar
Koliko pratim na forumu da si izbacio plug iz upotrebe i ne seješ kukuruze, a na snimku se lepo vidi da oreš kukuruzovište,

?????
Tako je,ali mušterijama treba pare uzeti kad nude,oće oranje-dobiju oranje

Picture036-2.jpg
[/IMG]

Picture026-6.jpg
[/IMG]
 
Poslednja izmena:
dva cela ha,sviđa mi se plug strašno,2brazde zbog brzine,vučem ga sa lakoćom 8-9km/h,i 1kj/h,dosta mi je za ovo malo usluga,a rasipa ga samo tako,a zemlja nije baš laka,slikaću sutra malo i košijska oranja,ali je većina za temu nikad ovako
 
Ej moji oraci kako se meni cini bice najebandus u prolece.Za mojih 30 godina rada na njivi ovako oranje nije islo i daj boze da nam bude vajde,Orem sa imt 558 i leskovackim dvobraznim plugom ne merim dubinu vec sve to radim okativno o slosam kako masina prede.Svih predhodnih godina je islo treca spora brazda se cepalla da zec moze da se sakrije a sada moglo je posle oranja odmah sejaliso saditi psenicu.Ljudi do marta ima 5 meseci pa padne kisa.sneg pa kada ovo sitno oranje ubije bice nam kuku lele.Ipak bih vam preporucio tu visak nafto sacuvajte cisto nek se nadje.
 
za parcelu od 1kj treba mi 35min. sa izoravanjem krajeva, znaci od pocetka do kraja. kad je parcela veca od 2kj onda je minutaza 30 i manje.
potrosnja goriva na 1kj je u pocetku bila preko 10l a kasnije pala na 9l. prosek je izmedju ove dve cifre, vise prema 9l.
zadovoljan sam obavljenim poslom, i kvalitetom oranja...
 
za parcelu od 1kj treba mi 35min. sa izoravanjem krajeva, znaci od pocetka do kraja. kad je parcela veca od 2kj onda je minutaza 30 i manje.
potrosnja goriva na 1kj je u pocetku bila preko 10l a kasnije pala na 9l. prosek je izmedju ove dve cifre, vise prema 9l.
zadovoljan sam obavljenim poslom, i kvalitetom oranja...

Druze sa kojim traktorom i kojim plugom poores 2kj za sat vremena? To je ako se ne varam 115ari...
 
za parcelu od 1kj treba mi 35min. sa izoravanjem krajeva, znaci od pocetka do kraja. kad je parcela veca od 2kj onda je minutaza 30 i manje.
potrosnja goriva na 1kj je u pocetku bila preko 10l a kasnije pala na 9l. prosek je izmedju ove dve cifre, vise prema 9l.
zadovoljan sam obavljenim poslom, i kvalitetom oranja...
Ako je zahvat pluga 4x35,na normalnu duž (kod nas 380m) trebao bi ići 10 km/h i da se na uzglavnicama nezadržavaš više od 1min,da uzoreš 1kj za 30min,a uvratine pride,ali pošto je kako znam kod vas neverovatno leka zemlja,mislim da je izvodljivo
 
Nazad
Vrh