Oranje

E baš to, a veruješ da u Lokvama npr ima 60 kombajna a nema ni jedan jedini traktorski tarup!!
Tražio po selu nema niko,ja uzeo prošle godine jedan ali osovina mu valjda kriva vibrira ko blesav pa me strah da radim sa njim.
 
E baš to, a veruješ da u Lokvama npr ima 60 kombajna a nema ni jedan jedini traktorski tarup!!
Tražio po selu nema niko,ja uzeo prošle godine jedan ali osovina mu valjda kriva vibrira ko blesav pa me strah da radim sa njim.
Ma btino da se grade kuce vece od komsijskih,a sto u selu nema 1 jedan tarup...
 
Kod mene betonska ploca preko 20cm,nemogu ja po suvom uzorati pa bog,bice opet kaljuzanja....

A da na tom tarupu ne fali koju noz?
 
Da li si nosio na balansiranje? I moj je tako vibrirao i posle balansiranja radi solidno. Nije kao kad je bio nov ali je podnosljivo koliko vibrira.
Nosiću na zimu kad imam vremena.

- - - - - - - - - -

Ma btino da se grade kuce vece od komsijskih,a sto u selu nema 1 jedan tarup...
Ima jedan (moj) ali baš mi nije siguran.
Nikola svi noževi su na broju. Našao sam još jednu osovinu pa ću i nju da probam ali pošto meni majstorluk ide malo sporo nisam stigao da je stavim.
 
poranio jutros u 6h bilo male mekano al se jako lepo oralo lako bice kasnije slika,njiva od 7kj a siroka 13kj,naokrecao sam na leniju x puta
 
Danas zavrseno oranje. Sutra ima do podneva malo kozmetike-zatvaranja razora, izoravanja, i izvlacenja pravca, i onda zimovanje..
Koliko se prosle godine oralo lako, ove godine jos lakse.... Za 12 sati sa mtz 820 sam orao i po 12 lanaca, sa potrosnjom ispod 10 l/kj.
 
Meni je ostalo jos svega 6-7 jutara i to u dve parcele pored glavnog puta (magistralni). Jedna je malo nezgodna jer je nagnuta pa niza polovina zna dobro da prokisne i da se pribojavas da li ces izvuci traktor iz kaljuge.
 
Danas zavrseno oranje. Sutra ima do podneva malo kozmetike-zatvaranja razora, izoravanja, i izvlacenja pravca, i onda zimovanje..
Koliko se prosle godine oralo lako, ove godine jos lakse.... Za 12 sati sa mtz 820 sam orao i po 12 lanaca, sa potrosnjom ispod 10 l/kj.
Blago tebi...mada i meni je jos ostalo oko 10kj.
 
Auu,blago vama ja jos 90kj...setam se ko lud k... od njive do njive,ne bili se neka radila,a svaka izbaci plug od 1500kg,a ako ga zakokam izvaljuje dzombe kao kauc,ili kida sigurnosne srafe...
 
Nikola nevredi siliti, nije dobro orati baš tako suvu zemlju, i to je jedna vrsta uništavanja strukture zemljišta a i mašina.
 
L1TMh.jpg

CR74O.jpg

EeHXd.jpg

dubina oko 25,30 ravno oranje
 
@sale ratar
Ma odustao sam druze,vidim da ne ide....neka otpustice,valjda,ako padne jos kise.

@zzivica
Brale a kakve su ti ono dzidza-bidze na plugu,deluje kao da je noz za secenje pecenja:sta:.
 
kad diviji prasici preskacu preko pluga dok orem sami se urade,tj ociste,samo da ih pecem,to je stari hudjikov ravnik,sad sam kupio plamen ravnike i mnogo su bolji misim da ce duplo vise izdrzati nego hudjikovi a jeftiniji,samo menjam vrhove kad se istrose.veceras je bilo kise i to lepe mislim da se nece sutra orati al videcemo.
 
Nazad
Vrh