Oranje

Pa u ravnici i u redu , al ako ima i malo nagiba poslije kiše je podložno spiranju pa lako završi kod komšije , što je još gore nego da strune.
 
Nesmemo da ga bacmo jer se nijedan agronom nije oglaso dal je to dobro ili nje . I na ovom forumu je postavljeno pitanje i nisam dobio adekvatan odgovor tako da jednostavno nesmemo jer neznamo.
E napsaliste nz postova na moj racun i stvarno sam se slatko ismejao , zivi vi meni bili i postovali zajedno
 
Vjerovatno neravan teren pa ga isperu kise i snijeg preko zime. Kod mene postoji taj problem, nista se ne smije bacati u jesen jer sve odnese voda do proljeća, isprobano.
 
Vjerovatno neravan teren pa ga isperu kise i snijeg preko zime. Kod mene postoji taj problem, nista se ne smije bacati u jesen jer sve odnese voda do proljeća, isprobano.
.

E bas nista nisi naucio , video sam da si uzoro zimsko , znacu da tu voda ne odnosi zemlju samim tim ni ono sto je u zemlji.
Procitaj temu djubrenje ratarskih kultura , mozda ce neke stvari da ti budu jasnije.
 
.

E bas nista nisi naucio , video sam da si uzoro zimsko , znacu da tu voda ne odnosi zemlju samim tim ni ono sto je u zemlji.
Procitaj temu djubrenje ratarskih kultura , mozda ce neke stvari da ti budu jasnije.

Vidio sam da si me citirao pa da odgovorim, iako si mi na ignore listi i uopšte neću da komuniciram sa tobom nakon svih uvreda koje si mi uputio. Kod mene kiša tokom jeseni i zime odnosi čak i zemlju jer su nagibi na većini parcela jako veliki, zato sam kupio obrtač plug kako bih izbjegao formiranje ikakvih razorica koje dovedu do formiranja bujica no ispiranje se opet dešava. Čitam i navednu temu o djubrenju i upoznat sam sa problematikom. Toliko o tome i zamolio bih te da me više ne citiras niti mi se uopste obracas, necu ni ja tebi, nisam nažalost vidio da si ti spomenuo problem bacanja vještaka u jesen kada sam napisao post koji si citirao, da sam znao da si u pitanju ti ne bih komentarisao.
 
Danas sam orao strnjiku i islo je odlicno,da sam znao da ce ici ovako nista ne bih orao do sada.Oterala me kisa ali varujem da ce posle nje ici jos bolje.
 
A ako se okiša,onda ćeš da žališšto nisi orao po suvom.Tako je meni ostalo prošle godine par jutara,pa ih nikako uzorati.
 
Samo kada sam ja uzorao.Jeste da je išlo teško i da se trošila nafta kao da se prosipa ali je urađeno.Nedelju dana svaku noć padne nešto kiše i u toku dana pokvasi i pravi blato.
 
Kod mene je kiša istopila grudve, samo je pipneš i grudva se raspe. Taman je bilo oranje neravno da kiše imaju šta da ispeglaju i da izmrzne a da se ipak ne slegne skroz do proljeća pa da bude problem spremiti.
 
Zombi ,pošto je kod tebe nagib trebalo bi da razmišljaš u pravcu notill ili slične obrade koja je i postala a i ostala uglavnom zbog smanjenja erozije. Erozija u obradi zemlje , znamo nije samo odvaljivanje santi zemlje i klizanje niz stranu nego i manje vidljivo ispiranje površinskog plodnog sloja i svega s njim.
 
A ja danas poceo, i puklo jedno 10 srafofa, onda pocela i kisa, sto je razlog vise za ostavljanje posla.
 
Danas napokon razorao luceriste. Islo lepo al' samo do 20-25cm.
raoui8.jpg

flzqrp.jpg

2qyx4.jpg
 
Nazad
Vrh